МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проблема газу вирішується дуже просто, дивно що про це не кажуть

01/17/2009 | 123
Чи може я не чув просто. Мені здається, я про це писав і всі попередні роки, коли було приблизно те саме.

Проблема власне виникає тому - і лише тому - що українська сторона намагається купувати газ дешевше, ніж цей самий газ купують інші споживачі (німецькі, польські, болгарські тощо).

Задля отримання такої заниженої ціни (для кого? для металевих та хімічних бізнесів, насамперед) українська сторона придумає всілякі хітрощі - занижена ставка на транзит, право реекспорту, РУЕ тощо. Починається різноманітне хімічення, з купою гравців, у кожного з яких є купа інтересів (з високою ціною) - і проблеми типу тих, які ми маємо щороку, є неминучими.

Як тільки Україна скаже - ми купуватимемо газ за німецькою ціною (мінус доставка - до України ближче ніж до Німеччини) - одразу скінчаться всі війни, всі проблеми зникнуть самі собою.

Українська промисловість буде такою самою конкурентноздатною, як і німецька, і навіть більше - бо вартість труда в нас набагато нижча, і ще багато які видатки нижчі. Лише доведеться переобладнати виробництво - ну то це проблема власників, у них було достатньо часу для цього. Для того вони (а не держава) і власники - щоб вирішувати ці проблеми (не такі і складні), а не примушувати державу її вирішувати шляхом махінацій з цінами на газ.

Відповіді

 • 2009.01.17 | Сергій Кабуд

  Проблема в тому що з кремлем неможна тогувати НІЧИМ. ЕМБАРГО

  досить
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.17 | Alex_1

   От тому я й кажу

   що єдиною умовою відновлення транзиту газу є передача у властність України усіх родовищ газу на теріторії Росії разом із ГТС. Доки родовища не належать Україні-газ никто не отримає
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.17 | Сергій Кабуд

    як ви можете забеспечити СИЛОЮ цю передачу?

    дивіться на все це як на контекст де військові методи як в Грузії чи в Хіросімі будуть незворотньо застосовани

    тіпа до вас підходять троє з стволами:

    ваші дії?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.17 | Alex_1

     Re: як ви можете забеспечити СИЛОЮ цю передачу?

     Метод Хіросими мені подобається, а які ваші пропозиції? Є ще один метод-дуже екологічний-подати позов до суду та притягти Росію, як відповідача за всі ті роки, що минули з 1654 року - за ві ті тортури. А у якості контрибуції-передачу у власність родовищ та ГТС. Газпром най залишать собі.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.17 | Сергій Кабуд

      проти танків не допоможе

 • 2009.01.17 | yes

  Геніально, тільки б Росія платила за транзит ринкові ціни

 • 2009.01.17 | Shooter

  Та чому ж не кажуть - кажуть.

  123 пише:

  > Як тільки Україна скаже - ми купуватимемо газ за німецькою ціною (мінус доставка - до України ближче ніж до Німеччини)

  і Пуцін з Мєдвєдєвим нам в цьому допоможуть ;)

  > одразу скінчаться всі війни, всі проблеми зникнуть самі собою.

  угу. все питання лише в тому - коли. Україні вдалося добитися "плавного переходу" за 3-можливо 4 роки - що, в свою чергу, не поклало на коліна всю промисловість за один раз.

  Але скоро, виглядає, Ваша (та й моя, у принципі :) ) мрія здійсниться.

  > Українська промисловість буде такою самою конкурентноздатною, як і німецька, і навіть більше - бо вартість труда в нас набагато нижча, і ще багато які видатки нижчі.

  Ви помиляєтеся. В укр. промисловості - набагато вища енергозатратність. Плюс застарілі технології, застаріла інфраструктура, що, в принципі, легко ліквідує перевагу дешевої, проте часто - недостатньо кваліфікованої робочої сили. Не вірите - нагадайте собі як швиденько в Україні скрахувала половина промисловости в 90х. З тієї самої головної причини - технологічної відсталости.
 • 2009.01.17 | AK

  +1000 Лише потрібно одночасно домовитись про відповідний тариф

  на транзит.

  Враховуючи те, що "Нафтогаз" належить державі і його прибуток поповнює бюджет, то для держави таке рішення буде вигідним.

  Для промисловості таке рішення, дійсно, стоврить певні труднощі, але вони будуть значно пом'якшені падінням цін на нафту (а значить і газ).

  Що наші там крутять - не розумію.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.17 | Shooter

   Re: +1000 Лише потрібно одночасно домовитись про відповідний тариф

   AK пише:

   > Що наші там крутять - не розумію.

   http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1232221694&first=1232221717&last=1232207983
  • 2009.01.17 | анонимус

   Re: +1000 Лише потрібно одночасно домовитись про відповідний тариф

   Во-первых тот же Ющ говорил о цене газа как у Германии. И как он сказал (мыж доверяем своему Президенту как никак?) что если взять цену на газ для Германии и отнять цену транзита, то получится цена около 210 долларов. А газпром в декабре предлагал 250 дол. Я про эти ихние заявления (если это компетентые заявления конешн.. но в РФ похоже компетентые люди могут и такое заявить..) о 450 доларах я ваще молчу. Вот это наши и крутят - 40 доларов в расчете на милионы кубов газа это серьезно.
   А по поводу цены на транзит - там еще надо узнать как РФ (т.е. Газпром, но их уже не отличишь) рассчитывает транзит по своей территории. Мы поднимем цену на транзит - и они небось поднимут. Но, мне кажется это очевидно, газпромовская цена транзита нигде не оглашается. Потому как газпром - довольнотаки закрытая структура. И они в любом случае смогут сказать "ах вы повысили цену на транзит! так и мы повысим - вот вам газ за 250- доларов", хотя там не известно сколько мы сейчас платим за транзит через Россию, а сколько за сам газ. Кароче они смогут сделать что захотят.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua