МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гриценко: Газпром хоче заволодіти українською ГТС

01/18/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Українська газотранспортна система – це єдине, що залишилося серед стратегічний магістралей Європи, над чим компанія «Газпром» не має контролю. Про це в інтерв’ю ВВС заявив голова парламентського Комітету з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко.

На його думку, жорстка позиція Росії щодо високої ціни на газ для України має на меті довести до банкрутства НАК «Нафтогаз» та опосередковано, через судові чи інші засоби, взяти під контроль нашу ГТС. «Цього допустити не можна», - вважає Гриценко.

І хоча, за словами народного депутата, в України є так званий «політичний запобіжник» у вигляді закону, що забороняє передавати у власність інших, чи в оренду, чи концесію державну ГТС, при дуже високій залежності економіки України від економіки Росії для балансу інтересів можна було б залучити західний іноземний капітал для спільного використання чи навіть спільного володіння українською газотранспортною системою. «Після прийняття відповідного закону вирішення цього питання ускладнилося, - вважає Гриценко. - Кошти іноземних інвесторів нам потрібно було б залучити. З іншого боку, за справедливих умов транзиту, коштів, які ми б отримували від нього, Україні вистачило би», - зазначив народний депутат.

-- С уважением, пресс-офис Анатолия Гриценка

Відповіді

  • 2009.01.18 | Медведев

    Re: Гриценко: Газпром хоче заволодіти українською ГТС

    Будь ласка! Нехай повертають Штокман и Ямал в украинськи труби и отримують ГТС. Лише на цих умовах и при контроли Украини. Гонить через Украину не менш 220 млрд. щорично по цини 4.7 евро за 100 м. куб. и господарюйте.
  • 2009.01.18 | basya

    Re: Гриценко: Газпром хоче заволодіти українською ГТС

    Ну если Тимошенко продаст, то заволодие. Газпром и так нашару бедет поставлять газ в Европу, а мы будем платит по бешенной цене за газ. Да нашу ГТС через полгода просто за долги москалям отдадут (((((


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua