МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Домовленості Тимошенко і Путіна означають капітуляцію Києва?

01/19/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Відомий український експерт з енергетичних питань Олександр Нарбут вважає, що українсько-російські домовленості означають капітуляцію Києва в газовому протистоянні.

На перший квартал цього року ціна російського газу для України має скласти 376 доларів за тисячу кубометрів, що на 20 відсотків менше, ніж середньоєвропейська ціна.

Олександр Нарбут здивований, чому керівник українського уряду Юлія Тимошенко погодилася на ці умови, не переглянувши умови транзиту. «Ця домовленість нагадує повне фіаско української газово-енергетичної політики», - сказав експерт в інтерв’ю «Німецькій хвилі». «Мабуть, - продовжив Нарбут, - це свідчить про недостатнє розуміння, чого це може коштувати українській економіці. Адже ставка транзиту залишається незмінною, а вона й так занижена».

Аналітик звернув увагу на те, що збитки України тільки на занадто низькій ставці транзиту щороку складають 3,5 млрд. доларів. На переконання експерта, Україна піддалася тиску, нічого не отримавши взамін. «Те, що газотранспортна система залишається у власності України нічого не означає. Ми розуміємо, що при такому рівні ціни українська промисловість втратить конкурентоздатність, не кажучи вже про інші наслідки цього програшу», - зауважив Нарбут.

Джерело - УНІАН

Відповіді

 • 2009.01.19 | Мартинюк

  А Тимошенко то всього-навсього капітулювала без жодних умов !

  Тому що середньо-ринкова ціна для Украни в будь якому випадку повинна бути меншою аніж ціна для Європи, просто тому що Україна є ближчою до Росії. Навть тому що основні споживачі газу в Україні знаходяться набагато ближче до Росії, аніж до Європи. А найвіддаленіша від Росії Західна Україна користується газом з власних родовищ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.19 | AK

   Ні Тимошенко не капітулювала. Вона цю війну виграла.

   А Україна - програла.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.19 | Михайло Свистович

    Невідомо, чи Тимошенко виграла

    Якщо балоган та риги не дебіли, вони можуть чудово застосувати агітатаку на неї, аналогічну до тієї, яку Юля застосувала проти Юща, чим і збила його рейтинг у 2006-му. Але, гадаю, вони - дебіли, а тому зроблять це тупо й неоковирно, як і до цього все робили, і тому Юля не втратить стільки, скільки могла б.
 • 2009.01.19 | Scubo

  Анекдот : "Доцю, - а ти на переговорах хоч впиралася?"

  відповідь - "Так мамо, впиралася - в пічку"
 • 2009.01.19 | Ностр А Дамус

  Перші трофеї для переможця

  Дуже швидко, не чекаючи поки тільки розвіється дим, ГПРФ почне збирати трофеї. Занадто багато вони втратили. Головним претендентом в номінації Трофей Number One очевидно є РУЕ, яке володіє досить цікавими для ГПРФ активами. І обставини так гарно склалися: Могилевич сидить в Москві, Фірташ - "видатний політ. діяч"((с)ввп), долі 4-х газпромівських менеджерів ще раніше передбачливо замінили на безособові 50% ГПРФ (відповідальність історично є персональною, та при потребі вони кимось можуть і пожертвувати).
  А нас в такому випадку найбільше мають цікавити наші ж обленерго, 70% яких належать РУЕ. ГПРФ має всі шанси накласти на них свою ведмежу лапу. Наразі це мета і проблема №1 вже для України.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.19 | Мартинюк

   Це серйозна загроза і про це вже РНБО попереджував уряд

   десь на початку літа ця тема піднімалася.
   Наскільки знаю від зацікавлених і пострадалих бізнесменів в пердачі облгазів до рук РУЕ чосмусь дуже активним був саме уряд Тимошенко
 • 2009.01.19 | Shustik.Olena

  Україна нарешті перестане бути заручницею настроїв Москви

  Українська соціал-демократична партія позитивно оцінює домовленості щодо газового питання, досягнуті між Україною та Росією. Підписання контракту про умови постачання газу покладе край протистоянню, яке мало більш політичний, ніж економічний, характер. Заручниками цього протистояння стали понад 20 європейських держав, воно підривало імідж України на міжнародній арені.

  Суттєвою перемогою українського уряду та особисто Юлії Тимошенко є усунення з газового ринку посередника RosUkrEnergo. Вперше за 10 років буде відновлене пряме постачання «Газпромом» блакитного палива до нашої країни без будь-яких посередників. Завдяки цьому газові стосунки стануть більш контрольовані, відкритими та прозорими.

  УСДП вважає, що після переходу на європейську формулу ціноутворення Україна перестане бути заручницею суб’єктивних настроїв Москви. Наша держава останньою з усіх пострадянських країн переходить на європейську ціну, і відбувається це в найбільш зручний час – в момент стрімкого зниження цін на енергоносії у всьому світі. Крім того, європейська ціна на газ прив’язана до світової ціни на нафту із запізненням на кілька кварталів. Наразі ціна на нафту на світових ринках впала в кілька разів, з другого кварталу стрімко знижуватиметься і ціна на газ. Це означає, що Україна матиме непогані перспективи щодо ціни на газ, адже Прем’єр Юлія Тимошенко домоглася для України ще й 20% знижки на ціну у поточному році.

  Прес-служба УСДП
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.19 | Мартинюк

   Завдяки Тимошенко Росія виявилася на 20% ближчою ніж Європа

   А якщо ще віддати газопроводи то українцям вже нічим не треба буде цікавитися взагалі.
   От ще би онопенківська партія згадала б що завдяки перговорам Юлі з Путіним незабаром прийде весна і газу треба буде менше, але чомусь забула.
  • 2009.01.19 | Михайло Свистович

   Re: Україна нарешті перестане бути заручницею настроїв Москви

   Shustik.Olena пише:
   > Українська соціал-демократична партія позитивно оцінює домовленості щодо газового питання, досягнуті між Україною та Росією

   Спробувала б вона оцінити не позитивно :)

   >
   > Суттєвою перемогою українського уряду та особисто Юлії Тимошенко є усунення з газового ринку посередника RosUkrEnergo

   Звичайно, це - перемог уряду (не України). Бо бабки тепер йтимуть прем"єру, а не президенту чи лідеру опозиції.

   > Вперше за 10 років буде відновлене пряме постачання «Газпромом» блакитного палива до нашої країни без будь-яких посередників

   Угу, тепер прямо в біло-сердечну кишеню :)

   > Завдяки цьому газові стосунки стануть більш контрольовані, відкритими та прозорими

   Аж настільки, що досі нікому невідома ціна :)

   >
   > УСДП вважає, що після переходу на європейську формулу ціноутворення Україна перестане бути заручницею суб’єктивних настроїв Москви.

   А що ж досі УСДП до підписання угоди не агітувала за перехід на європейську формулу ціноутворення? Коли повсюдно називалися цифри у 201, 210 як нормальні, а 235, 250 як неможливі? Точка зору помінялася у відповідності до вчинку лідера блоку?
 • 2009.01.19 | omela

  дуже схоже на те

  Газова війна розпочалася з того, що відмовлялися платити 250, а тепер начебто йдеться про 376 як ціну після "20% знижки".


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua