МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна перейде на євроціну на газ у II-му кварталі?

01/19/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Судячи із відсутності з російського боку тріумфальних повідомлень про «перемогу над Україною», росіяни стримано оцінюють результат газового конфлікту – вони не реалізували левову частку своїх планів.

Таке переконання висловив експерт Школи політичної аналітики при НАУ КМА Петро БУРКОВСЬКИЙ, даючи попередню оцінку газовим домовленостям між прем’єр-міністрами України і Росії Юлією ТИМОШЕНКО та Володимиром ПУТІНИМ,

За словами експерта, “для України ж перехід на європейську ціну на газ (мінус 20%) фактично відбудеться тільки у другому кварталі, оскільки за нинішньої несприятливої ціни уряд зможе використовувати запаси газу, зроблені заздалегідь в українських газосховищах, і необхідності купувати дорогий російський газ не буде”.

На переконання П.БУРКОВСЬКОГО, “у другому-третьому кварталі ціна газу буде значно нижчою – у зв’язку із загальним падінням ціни на нафту”. Оціночно, вважає експерт, Україні доведеться платити від 220 до 250 доларів за тисячу кубометрів. “Це більш прийнятна ціна, і до її встановлення в України є всі можливості протриматися. Більше того - коли газ знизиться у ціні, уряд матиме нагоду поповнити власні запаси газу, щоби мати можливість маневру у майбутньому”, - висловив переконання П.БУРКОВСЬКИЙ.

При цьому він підкреслив, що “у подальшому контракти на постачання газу будуть укладатися напряму між «Газпромом» та «Нафтогазом» - тобто із схеми постачання прибрані посередники, що само по собі вже є позитивним наслідком останніх домовленостей між Ю.ТИМОШЕНКО та В.ПУТІНИМ”.

УНІАН

поставив:sean

Відповіді

  • 2009.01.19 | Екон

    Re: Україна перейде на євроціну на газ у II-му кварталі?

    Що таке реальни гроши за транспорт и що то за газ, який ще потрибно переробти и т. д.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua