МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Може ще не все втрачено? Адже контракт ще не підписано. (/)

01/19/2009 | AK
У Ющенка все ще висувають газові вимоги і не коментують результати Тимошенко

Україна пропонує Росії синхронне формування знижок на ціну газу і на ставки транзиту починаючи з 2009 року.

Про це в понеділок повідомив уповноважений президента з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

За його словами, "симетричне та синхронне формування знижок на ціну газу і на ставки транзиту починаючи з 2009 року відповідало б духу українсько-російського стратегічного партнерства та домовленостям, досягнутим в 2008 році на рівні президентів і прем'єр-міністрів обох держав та на корпоративному рівні".

Він також зауважив, що станом на 19 січня 2009 року в Москві продовжуються українсько-російські переговори про умови поставок російського природного газу в Україну та його транзит через територію нашої держави в 2009-му і наступних роках.

Українській делегації на чолі з головою правління "Нафтогазу" Олегом Дубиною відповідно до чинного законодавства України надано директиви і повноваження для ведення переговорів і підписання контрактів, додав Сокловський.

Беручи до уваги тенденції на європейських енергетичних ринках та з огляду на практику формування цін на газ і транзитних ставок, було б логічним і економічно виправданим у 2009 році застосовувати для розрахунку базової ціни на газ для України за принципом "нет-бек", - зазначив він.

За словами Соколовського, цей принцип передбачає, що базова ціна газу на кордоні Україна-Росія мала б складати різницю між ціною, за якою отримують газ споживачі згаданих країн, та вартістю його транспортування від українсько-російського кордону до пунктів передачі та розрахунків, розташованих у країнах Центральної Європи.

Враховуючи унікальні функції української газотранспортної системи в енергозабезпеченні Європи, вважали б економічно виправданим застосовування починаючи з 2009 року в якості базової ставки транзиту газу через територію України рівня транзитних ставок, які застосовуються в згаданих країнах, - зазначив Соколовський

Коментарів щодо результатів переговорів прем’єра України Юлі Тимошенко та її російського колеги Володимира Путіна в повідомленні немає.

http://pravda.com.ua/news/2009/1/19/88038.htm

Відповіді

 • 2009.01.19 | GreyWraith

  Дійшло нарешті?

  Тут ще є такий нюанс, який мало хто згадує: якби все було так, як тут пишуть наші шановні БЮТоненависники ( і на тому їм спасибі, що доки "газова війна" йшла в активній фазі, хоч трохи перемир'я утримували :) ), то явно було б чути голос із СП приблизно в таких же інтонаціях. :) А СП досі мовчав - і от озвався, причому досить стримано, логічно і переконливо, і без будь-якої істерики. І я думаю, що панові Соколовському можна довіряти - хоча б тому, що він знає про цю справу куди більше, ніж каже. :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.19 | AK

   Я маю на увазі що те, на що погодилася Юля, ще можна переграти.

   А те, на що Тимошенко погодилася, безумовно є збитковим для України.

   Вам дійшло?
 • 2009.01.19 | velotrek

  Re: Може ще не все втрачено? Адже контракт ще не підписано. (/)

  Вся Європа перейшла на ринкові ціни. То чому Україна повинна бути винятком і постійно залежати від Росії? Тільки ж не на 360$, максимум Юля повинна була домовитися на 200$.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua