МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Яценюк: $250 за газ - це ринок

01/20/2009 | Майдан-ІНФОРМ
250 доларів США за тисячу кубометрів російського газу є ринковою європейською ціною на газ, вважає екс-голова Верховної Ради, депутат Арсеній Яценюк.

Про це він заявив в ефірі "5 каналу" у понеділок ввечері.

На думку Яценюка, надання Росією 20%-вої знижки на вартість її палива для України – це, "як сир у мишоловці".

"Не треба нас робити щасливими за наші ж гроші", - сказав він.

"Для мене дещо дивна пропозиція про якісь там дисконти. Можна і від тисячі доларів дисконт пропонувати. Логічно? Звідки взялась ця ціна? Чому саме 20%?", - запитав Яценюк

"Я думаю, що якщо ми переходимо на ринкові рельси, то це нормальне явище, і це давно потрібно було зробити – перейти на формулу, щоб не формувати газ як інструмент геополітичного впливу. У нас же кожен рік вирішується це ключове питання – впливу на незалежність України через ті чи інші газові ціни", - зазначив він.

"250 – це ринок. Але при цьому необхідне підняття ставки на транзит, щоб ми не дотували російський Газпром", - наголосив Яценюк.

Він також висловив подив тим, що уряд не називає ціну на російський газ для України, маючи формулу розрахунків за нього.

"Коли говорять, що не зрозуміло, скільки у формулі буде ціна, - це неправда. Двічі два завжди чотири", - сказав Яценюк, цитує його "Інтерфакс-Україна".

Українська Правда

sean

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua