МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ціна на газ для України у 2009 році - 228,8 доларівю (/)

01/20/2009 | samopal
Прем`єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО заявляє, що ціна газу на кордоні РФ з Україною в 2009 році становитиме 228,8 доларів за тисячу кубометрів, а вартість технологічного газу для України становитиме 153,9 доларів за тисячу кубометрів.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Ю.ТИМОШЕНКО заявила сьогодні на прес-конференції в Кабінеті Міністрів України.

«Ми змогли точно розрахувати ціну на природний газ для українських споживачів на 2009 рік. Ціна, що діятиме не поквартально, а на весь рік однаково, починаючи з 1 січня 2009 року, на кордоні становитиме 228,8 доларів за тисячу кубічних метрів», - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

При цьому прем`єр-міністр пояснила, що до цієї ціни додатково будуть додані податок на додану вартість, всі накладні витрати з розмитнення газу, а також вартість транспортування газу локальними внутрішніми мережами. «Це дуже гідна ціна для перехідного періоду на ринкові ціни», - вважає Ю.ТИМОШЕНКО.

Прем`єр-міністр повідомила, що вартість технологічного газу для України в 2009 році становитиме 153,9 доларів за одну тисячу кубічних метрів газу, що на 25 доларів нижче, ніж минулого року.

«Тому ціна (за транзит газу територією України) у розмірі 1,7 (дол. за тисячу кубометрів газу на 100 км.) є абсолютно обгрунтованою за такої пільгової ціни на технічний газ, і вона є такою, що дозволить українській газотранспортній системі працювати нормально», - сказала прем`єр.

Як повідомляв УНІАН, 19 січня в Москві були підписані газові контракти між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром». Зокрема, було підписано договір купівлі-продажу газу на 2009-2019 роки.

Після церемонії підписання газових контрактів прем`єр-міністр Російської Федерації Володимир ПУТІН заявив, що Україна одержала в 2009 році знижку на газ у розмірі 20% зі збереженням ставки транзиту на рівні минулого року.

Як повідомляли сьогодні, 20 січня, в управлінні інформації ВАТ «Газпром», в I кварталі 2009 року ціна на газ для споживачів України становитиме 360 дол. за тис. куб. м. Вона розрахована за загальноприйнятою європейською формулою ціни зі знижувальним коефіцієнтом 0,8 і змінюватиметься за формулою щокварталу.

За словами голови "Газпрому" Олексія МІЛЛЕРА, базова ціна становитиме 450 доларів за 1 тис. кубометрів газу.

Відповіді

 • 2009.01.20 | GreyWraith

  Середня ціна на рік? Я думав, буде десь $250...

  Основні досягнення IMHO такі:

  1) Перехід на прив'язку до щоквартальної нафтової ціни у вигідний момент. Якщо Захід справді вирішив топити Росію за сценарієм СРСР, то далі це буде дуже вигідно.
  2) Вигнали "РосУкрРогиІКопитаЕнерго". Видно, з цим і пов'язана реакція СП (на диво запізніла і якась млява). Серйозніші проблеми будуть, схоже, у ПРУ, якщо чутки про те, що вони фінансово повністю залежать від Фірташа...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.20 | Уляна

   Погана ціна

   Якщо залишили транзит без зміни, то і ціна газу мала залишатись без зміни.
   Оце перемога: на фоні скаженого падіння цін на енергоносії, умудрилися підняти ціну на газ. :(

   Тут все в праві на реекспорт. Шутер все добре пояснює. Чому ціна по 95 була поганою? - Тому що не надавалося права реекспорту.
   Чому по 230 добра? - Тому що дозволяється реекспорт.

   Розумію Вашу радість.

   GreyWraith пише:
   > Основні досягнення IMHO такі:
   >
   > 1) Перехід на прив'язку до щоквартальної нафтової ціни у вигідний момент. Якщо Захід справді вирішив топити Росію за сценарієм СРСР, то далі це буде дуже вигідно.
   > 2) Вигнали "РосУкрРогиІКопитаЕнерго". Видно, з цим і пов'язана реакція СП (на диво запізніла і якась млява). Серйозніші проблеми будуть, схоже, у ПРУ, якщо чутки про те, що вони фінансово повністю залежать від Фірташа...
  • 2009.01.20 | samopal

   Ви розчаровані? У Сикритаріаті теж....

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.20 | GreyWraith

    Я не розчарований

    Більше того, я вважаю, що зараз якраз оптимальний момент для переходу на нормальні європейські ціни. А вже те, що, схоже, зникне "Кооператив "Шлагбаум"" імені Фірташа, я вважаю дуже великою перемогою.

    P.S. Кумедно, що, наприклад, Мартинюк чи Шутер, схоже, вважають мене штатним піарником Тимошенко. :lol:
  • 2009.01.20 | alfy_new

   Re: Середня ціна на рік? Я думав, буде десь $250...

   Дійсно, враховуючи газову війну, це найкращий варіант для України. Бо подальше нагнітання ситуації призвело б невідомо до чого. Інша справа, чому не можна було все це підписати зразу тихенько і без війни? І чи вартувала та війна тих 20 $ за 1000 кубів (якщо вважати, що Газпром зразу пропонував 250)? Якщо виходити з русофобських позицій, то вартувала однозначно (не розумію, чому, крім ПРУ, кричать ще й тіпа націоналісти щось там про якусь зраду). Зрозуміло, що тут просто здався Путін-більше втрачати він просто не міг в умовах такої кризи. Економічний результат домовленостей-50 до 50, чи скоріше навіть 50,5 до 49,5 на користь України (якщо враховувати лише Україну-Росію і поточну динаміку цін на газ). Що ж стосується програшів міжнародних (іміджевих та фінансових)-це вже інші питання.Тут Росія програла значно більше.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.20 | GreyWraith

    Я розглядаю цю ситуацію у контексті...

    ... того, що із Росією дехто вже почав робити те, що свого часу зробив із СРСР, тільки глибше і грунтовніше.

    alfy_new пише:
    >Бо подальше нагнітання ситуації призвело б невідомо до чого.
    Швидше за все, - до краху російської газової інфраструктури. І заодно - проросійського лоббі у Європі. Але тим, хто цим всім диригує, схоже, не потрібен металобрухт у Сибіру - щоб не вкладати ще раз гроші у відбудову. Тому трохи попустили... :)

    >Інша справа, чому не можна було все це підписати зразу тихенько і >без війни? І чи вартувала та війна тих 20 $ за 1000 кубів (якщо >вважати, що Газпром зразу пропонував 250)?
    З точки зору знищення репутації теперішньої Росії як надійного поставщика енергоресурсів і подальшого занурення її у кризу і розвал - так. Ну і опосередкована "мстя" за наїзд на Грузію... :)

    >Якщо виходити з русофобських позицій, то вартувала однозначно (не >розумію, чому, крім ПРУ, кричать ще й тіпа націоналісти щось там про >якусь зраду).
    Певно, з іншої фірташевої цицьки годувалися. :) А якщо непрямим наслідком цієї війни буде злив заодно і ПРУ - то це ще один великий плюс. Можна було б ще сподіватися на повернення державі прихватизованої власності теперішніх промислових гоп-стопників, причому цілком благопристойно, але це вже таке...

    >Зрозуміло, що тут просто здався Путін-більше втрачати він просто не >міг в умовах такої кризи.
    Увага - ще один історичний момент: поразка Росії очевидна навіть русофілу, причому та поразка настільки велика, що русофіл наважився написати нечувану єресь - "Путін здався". :lol: :bounce:

    >Що ж стосується програшів міжнародних (іміджевих та фінансових)-це >вже інші питання.Тут Росія програла значно більше.
    А навіщо тоді війну затівали, раз не могли виграти? :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.20 | Shooter

     Тут ще для Вас трішки контексту:

     http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1232466800&first=1232468102&last=1232452568
    • 2009.01.20 | alfy_new

     Re: Я розглядаю цю ситуацію у контексті...

     По-перше, війну затівали не вони. Їх знову спровокували, як в Грузії. А що стосується того більш грунтовного, що планується в Росії-це 100%. І ця вся заворушка з фінансовою кризою, яка охопила нібито весь світ, але найбільше вдарила по країнах ... пострадянського простору, теж звичайно, була направлена якраз проти Росії, яка дуже почала багатіти і багато хто злякався. Бо щось не дуже ту кризу відчувають американці, західні європейці. А якщо і відчувають- то побічні дії преперату аж ніяк не можна порівняти з терапевтичним ефектом, який ми скоро , можливо, побачимо. Хіба що Росія вистоїть чудом. Правда, Україна впаде ще раніше, може й одночасно-побачимо.
  • 2009.01.20 | Адвокат ...

   -1 (л)

   http://www.unian.net/ukr/news/news-296090.html - заміна Хвіртажа на Пукєна,-- аФФуєННе досягнення!!! Я плякаль...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.20 | GreyWraith

    От хай і обслуговує

    Мені яка справа, де наші олігархи собі купують газ?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.20 | Адвокат ...

     Кулєґо! Я розумію, що Ви не високої думки про аліґархв...

     Але ж... куплять вони ґаз дешевий, український. Не всі, що правда, тіко ті, що Бублікоґоловой пампєрси міняють...

     ... але ж! Де обіцяне вигнання геть усих посередників з ґазового ринку України? У ТЮльчиному редікюлі?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.20 | GreyWraith

      "Газпром" - це посередник?

      Мені здається, що саме постачальник. От якщо є що йому продавати - хай продає, а проблеми тих, хто у нього купиє, мене не обходять...

      Адвокат ... пише:
      >Але ж... куплять вони ґаз дешевий, український. Не всі, що правда, тіко >ті, що Бублікоґоловой пампєрси міняють...
      Получається, що прямі поставки від "Газпрому" - це для лузерів? А я чув, що навпаки, найкрутіші і найпальцатіші саме там газ купують...

      >... але ж! Де обіцяне вигнання геть усих посередників з ґазового ринку >України? У ТЮльчиному редікюлі?
      "Газпром" - не посередник, оскільки він сам газ добуває і транспортує.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.20 | Адвокат ...

       Як би Вам це не образлово сказать? +(л)

       дивимо сь отутки: http://www.unian.net/ukr/news/news-296090.html

       «Газпром» через компанію «Газпромзбут Україна» матиме право обслуговувати до 25% ринку промислових споживачів України»,-- інтірєсна? Не сам "Ґазпром", а через компанію...

       Ай бібу, але чим Хвіртаж унд Ко гірший за отую компанію??? Хіба тим, що РУЕ не містить алюзії на "Партія риґійонів Україна", а «Газпромзбут Україна»,-- містить?
   • 2009.01.20 | samopal

    А хто такий Фіртаж?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.01.20 | Сергій Кабуд

  ГАЗПРОМ ціна на 1й квартал Україні буде $360! ХАХА!!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.20 | Адвокат ...

   Та,-- нічьо! Бублікоґоловая спалить увесь Хвіртажів ґаз, що

   перебуває зара в українських сховищах. А потім закачає тудой свій, по 300...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.20 | samopal

    У Хвіртажа ніякого газу немає - де ж вона свій по 300 візьме?

 • 2009.01.20 | Адвокат ...

  Не бути ТЮльці "спасітєльнєцей атєчєства".

  Най і попри ті коржики, що ї Пукєн милостиво дозволив "стиріть".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.01.20 | Володимир I

  Re: Ціна на газ для України у 2009 році - 228,8 доларівю (/)

  ...і 25% промислових споживачів в Україні - Газпрому.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.20 | Адвокат ...

   Анекдот був такий, "гебрейський випівон":

   "Бутика водкі на 14-ть пєрсон і пол-стакана дворніку".
  • 2009.01.20 | Sean

   Саме так. Якщо це правда, а мабуть що так, то

   25% промислових підприємств (оборонка? важка промисловість? машинобудування) відтепер "на гілці" Московії. "Юля - впірьод", як той казав.
 • 2009.01.20 | Shooter

  так-так. А "зекономить" Україна 5 млрд доларів

  А ще Юля кроликів з капелюха вміє витягати.

  Наприклад, таких, що 17 млрд. кубів за 179 з 2008 та 20 млрд кубів за 60 власного видобутку, власне, більше половини газового балансу України і "знизили" СЕРЕДНЮ ЦІНУ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ до 228 доларів.

  Тепер спробуйте, великий БЮТівський математик, порахувати - яка насправді буде ціна заплачена за російський газ в 2009 році.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.20 | Адвокат ...

   (є)БЮТ`івським "математикам",-- ґєта ніпазубам!

   Бо: "і у нашому селі (є)БЮТ, і у вашому селі (є)БЮТ, і у нашому селі, і у вашому селі (є)БЮТ!..."
  • 2009.01.20 | GreyWraith

   $228 - середня для споживачів?

   Shooter пише:
   >...та 20 млрд кубів за 60 власного видобутку,
   Цей же для куманальних потреб. Різко на нього ціни підняти без соціальних наслідків не можна...

   >СЕРЕДНЮ ЦІНУ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ до 228 доларів.
   Для яких спостерігачів? Промислових?

   Таке питання, Шутере: яка середньорічна ціна на газ, на Вашу думку, зараз є для України правильною? Чи навіть якби Тимошенко підписала таку угоду, що росіяни нам доплачують за те, що ми споживаємо їхній газ, Ви теж би були незадоволені? :lol:
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.20 | Shooter

    Зі слів тов. Тимошенко -так, для споживачів

    "На сьогоднішній день ми вже змогли по формулах, з урахуванням знижки точно обрахувати ціну для українських споживачів на 2009 рік. Ціна, яка буде діяти не поквартально, а буде однакова на весь рік, буде складати 228,8 доларів за тисячу кубометрів", - сказала Тимошенко.

    > Shooter пише:
    > >...та 20 млрд кубів за 60 власного видобутку,
    > Цей же для куманальних потреб. Різко на нього ціни підняти без соціальних наслідків не можна...

    Зате можна лекго реекспортувати. ;) Вибачте, Ви не розумієте, що газовий баланс - це, у принципі, "один мішок"?

    > >СЕРЕДНЮ ЦІНУ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ до 228 доларів.
    > Для яких спостерігачів? Промислових?

    Для українських. Яких - тов. Тимошенко не уточнює. Знаючи її та ціни на російський газ (360 в першому кварталі, 230 в середньому в 2-4 кварталі), припускаю, що мова ведеться про усереднену ціну на всі 70 млн газового балансу.

    > Таке питання, Шутере: яка середньорічна ціна на газ, на Вашу думку, зараз є для України правильною?

    Варіант, який був готовий до підписання: 235 (за 25-30 необхідних млрд кубів) за весь рік, але без права реекспорту. Тимошенко-Бакай би не крали, натомість, можете порахувати - яка би була середня ціна на рік для укр. споживачів. Навіть з 20% маржою для Нафтогазу.
 • 2009.01.20 | velotrek

  Re: Ціна на газ для України у 2009 році - 228,8 доларівю (/)

  Факт є фактом. Україна погодилася на гірші умови, ніж ринкові.
  Тобто Тимошенко погодилася дотувати економіку Росії. От і все!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua