МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мінус один мільярд доларів для України? (/)

01/20/2009 | Shooter
З УП.

В результаті домовленостей, підписаних головами Нафтогазу і Газпрому, Україна недоотримає понад 1 млрд. доларів.

Таку думку в ефірі 5 каналу висловив уповноважений президента з енергетичних питань Богдан Сокловський.

"Ми намагаємось втішити себе, що отримали 20% знижки. Якщо скласти докупи цю знижку, ми недоплатимо 2,2 млрд доларів", - сказав він.

"Разом з тим, через те, що ставки транзиту маємо 1,7 долар, а не 4 долари як Словаччина, ми не доотримаємо за транзит порядку 3,4 млрд доларів", - додав Соколовський.

"Якщо скласти докупи результат, виходить понад 1 млрд. на користь Газпрому. Де ж успіх?" – сказав він.

Він також додав, що в результаті підписання документів в понеділок, Газпром отримав "фінансові наслідки", Європа – газ, а "Україна зазнала втрат".

Соколовський також зазначив, що до секретаріату поки не дійшли навіть копії рішень, підписаних головами Нафтогазу та Газпрому в понеділок.

Крім того, уповноважений президента висловив думку, що делегація, яка вела переговори у Москві по поставкам газу, має відзвітувати президенту про виконання директив, які їм були видані головою держави.

"Президент, відповідно до чинного законодавства, видав директиви уряду України...конкретні рамки можливого компромісу і так далі. Уряд відповідно сформував делегацію...Але, за моєю інформацією, кілька днів тому назад, делегація отримала інші директиви, яких президент не давав. От тут є питання", - сказав Соколовський.

"Було б абсолютно логічно, якби делегація спочатку відзвітувала главі держави про виконання директив, якби було вироблена спільна оцінка тому, що трапилося", - зауважив він.

Відповіді

  • 2009.01.20 | Адвокат ...

    Як що зУП,-- то тема позначки "передрЮк" ніраскрита...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua