МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Перемога надії

01/22/2009 | Йосиф Сірка
Є люди які багато знають, але не вміють свої знання передати іншим. Є й такі, що багато не знають, але дуже хочуть повчати інших. Світ знає і таких, які швидко засвоюють знання і здатні їх передавати іншим. Так воно є не тільки з окремими людьми, але й цілими етнічними групами, численними народами, які або стали сформованою національною групою, або асимілювалися з іншими. Люди часто залежні не від того, що мають, але від того,чого вони прагнуть. Саме прагнення до свободи і сформувало нову американську націю, яка під сучасну пору знов стає для світу надією на перемогу справедливості, закону і людських прав.

Обрання темношкірого президента США довело світові, що американці не такі, якими їх показав Буш молодший своєю войовничістю проти терористів. Вибір людини, яка обіцяла покінчити з війною в Іраку, ліквідувати в”язницю у Ґуантанамо, застосовувати перемовини замість сили, є доказом того, що з політикою Буша більшість не погоджувалась, незважаючи на те, що його обрала більшіть президентом.

„Ми є молода нація” – сказав новообраний президент США. Справді молода! Щойно буде цій нації 231 рік (проголошена незалежність 1776 р.)! 30 квітня 1789 року був обраний перший президент США Джордж Вашинґтон. Але це була країна рабовласників і рабів і щойно через 78 років, завдяки президентові Абрагамові Лінкольну (1861-65), рабовласництво було ліквідоване 1864 року. Та в країні далі панував расизм.

„Ще шістдесят років тому мого батька були б не обслужили в ресторані, а сьогодні американці вибрали чорного президета”, проголосив Барак Обама після складення присяги. Пастор Воррен, який провів молитву перед церемонією, сказав що „Ми об”єднані не за ознаками релігії, раси чи крові, але любов”ю до свободи!”

Церемонію інавґурації президента США передавали сотки телевізійних каналів по всьому світу і сотки мільйонів бачили, що дійсно в США відбувся перехід влади до людини, яка вселяє надію не тільки у американців, але у світі взагалі. Надію, що пануватиме „закон для всіх” (Б.Обама), що майбутнє принесе справедливість, надію, що новий президент виведе країну з кризи у США, а тим і з кризу у світі.

Зразу після закінчення церемонії, пезидент Б.Обама провів колишнього президента, свого попередника до вертольота, який відвіз його на летище, звідки той полетів до свого ранчу у Техасі. Можливо, що це мало стати символом того, що америкці попрощалися зі старим і вступили на нову стежку надії?!

Після багатьох років безглуздої війни в Іраку та щоденного пригадування боротьби з тероризмом , народ хоче не тільки миру, але й спокійнішого життя. Саме цього сподіваються мільйони американців від свого президента. Він є джерелом надії мільйонів, але, як зазначив президент Обама, це вимагає зусиль від усіх.У своїй промові, після складення присяги, Обама підкреслив відповідальність за майбутнє, яка повинна стати справою усіх! Відповідальність та патріотизм були саме ті слова, які повторно звучали і з вуст інших політиків.

Який це контраст до українських політиків, серед яких чимало тих, що готові продати незалежність за газ, які український патріотизм змішують з ціною за газ, а відповідальність з корупцією. І все це на 90 році Соборної єдності!

Українці теж покладали великі надії під час Помаранчевої революції, але найбільшою помилкою було те, що довірили владу одиницям, а самі стали очікувати плодів народного повстання. Але ж вихованці КПРС не були здатні провадити країну, а контролю за ними не було! Отак і пішли надії, бо ж надії можуть перетворитися на сон, який розвіюється, коли відкриєш очі!

22.01.2009 р.

Відповіді

 • 2009.01.22 | Историк

  Извините, но Вы передергиваете

  Йосиф Сірка пише:
  > Саме прагнення до свободи і сформувало нову американську націю, яка під сучасну пору знов стає для світу надією на перемогу справедливості, закону і людських прав.
  Американцы еще кое-что предпринимали для осуществления своих стремлений и надежд

  >> Після багатьох років безглуздої війни в Іраку
  Вы явно не в курсе

  >та щоденного пригадування боротьби з тероризмом , народ хоче не тільки миру, але й спокійнішого життя.
  Погодите за них расписываться

  У своїй промові, після складення присяги, Обама підкреслив відповідальність за майбутнє, яка повинна стати справою усіх! Відповідальність та патріотизм були саме ті слова, які повторно звучали і з вуст інших політиків.
  В отличие от них, Обама своими первыми декретами заморозил зарплату и запретил лоббизм в своем аппарате

  > Який це контраст до українських політиків, серед яких чимало тих, що готові продати незалежність за газ, які український патріотизм змішують з ціною за газ, а відповідальність з корупцією. І все це на 90 році Соборної єдності!
  Сейчас заплачу...

  >Отак і пішли надії, бо ж надії можуть перетворитися на сон, який розвіюється, коли відкриєш очі!
  Это все "действия" на которые вы способны?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.01.22 | foreiner

  Re: Перемога надії

  За що Обаму так облизують? Він же ще пальцем об палець не вдарив.
  А "мирні американці" кожен рік більшостю підтримують війну.
  До автора: може не треба писати про що не розумієш?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.22 | Михайло Свистович

   Re: Перемога надії

   foreiner пише:
   > За що Обаму так облизують?

   За солодкі обіцянки


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua