МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До Дня Соборності Президент вручив державні нагороди

01/22/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Президент України Віктор Ющенко з нагоди Дня Соборності вручив державні нагороди - церемонія відбулася у відреставрованому Палаці Гетьмана Розумовського національного історико-культурного заповідника «Гетьманська фортеця».

«Переконаний, що для нас з кожним роком ця дата буде все більш величавою, тому що, на мій погляд, це є велика особливість сьогоднішнього дня, особливо для інтелігенції», - сказав Глава держави, відзначаючи сьогоднішнє свято. - «Ми є по суті спадкоємцями Акта злуки, гетьманської слави Батурина. Сьогодні на нас лежить відповідальність за сьогоднішній і завтрашній день».

Віктор Ющенко висловив переконання, що відродження гетьманської столиці Батурина «є знаковим кроком на шляху відновлення нашої історичної пам'яті і національної гідності». «Це святе місце покликане стати потужним джерелом єднання української нації, українців», – сказав він.

Глава держави звернувся з особливими словами подяки до усіх, хто долучився до реалізації цього масштабного проекту. «Через вашу позицію творяться мільйонні приклади для нації, громади, яку етику і мораль сьогодні представляти українському суспільству як зразок. Для мене як для Президента країни ви є таким зразком», - сказав він. Глава держави відзначив винятковий внесок, який зробили усі нагороджені у розвиток країни. «Кожен з вас у своїй сфері зробив те, що сьогодні ми можемо називати унікальним внеском у становлення розбудови української незалежності, утвердження демократії, права, розвитку науки, культури, духовності, зміцнення нашої економіки», – сказав Віктор Ющенко.

Президент висловив переконання, що активна участь бізнесу у відродженні Батурина є свідченням повернення до традиційних для України меценатських зусиль. «Це їх подарунок українській нації, державі», - сказав він.

За самовіддане служіння Україні, значний особистий внесок у духовне відродження Української держави, плідну літературну і громадську діяльність звання Герой України з врученням ордена Держави присвоєно письменникові Роману Іваничуку.

За визначний особистий внесок у примноження світової скарбниці музичного мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність на ниві збагачення національної культури звання Герой України з врученням ордена Держави присвоєно композиторові, голові правління Національної спілки композиторів України Євгену Станковичу.

Серед нагороджених - Михайло Горинь, Іван Дзюба, Борис Олійник, Володимир Горбулін, Ігор Юхновський, Микола Жулинський, Дмитро Гнатюк, Ада Роговцева, Василь Зінкевич, Оксана Білозір, Анатолій Паламаренко, Тарас Петриненко, Раїса Недашківська, Іван Малкович, Оксана Забужко, Сергій Магера, Ольга Сумська, Марія Бурмака, Лілія Подкопаєва, Катерина Серебрянська та багато інших визначних політичних, державних і громадських діячів, провідних учених, знаменитих митців, прославлених спортсменів, лідерів вітчизняної економіки.

Також за вагомий особистий внесок у створення Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», плідну наукову та благодійницьку діяльності на ниві збереження історичних пам'яток українського народу нагороджено орденами «За заслуги» ІІІ ступеня - голову спостережної ради акціонерного товариства «Єврогазбанк» Олексія Івченка, гендиректора АТ «Арселор Міттал Кривій Ріг» Жана Роберта Жує та президента АТ «Смарт-холдинг» Вадима Новінського.

прес-служба Президента

sean

Відповіді

  • 2009.01.25 | Кодацька паланка ВЗН

    Re: До Дня Соборності Президент вручив державні нагороди

    Не встигли відкрити цитадель і відразу наступили на тіж самі граблі, забули козаків війська запорозького низового яких не впускали разом з президентом на свято , але промосковську "Кремлівську паланку" зустрічали російсько мовні генерали і супроводжували до самого столу де вони пили і їли з президентом , тому вийшло так , що не встигли відкрити москалями зруйноване місто як тут же його здали і Не вчить історія наших гетьманів , не шанують вони низовиків .......


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua