МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Нацрада рекомендує не Comedy Club, а виключно російські серіали!

01/23/2009 | Люссільда
Щоразу, коли я бачу в програмі телепередач «Камеді Клаб», ми з чоловіком сперечаємося – український, чи російський? Не зважаючи на те, чи RU, чи UA, а також той факт, що етер йде дуже пізно, ми, змагаючись зі сном, чекаємо цю передачу. Адже наше життя таке заполітизоване, а нам, простому «електорату», так хочеться позитивних емоцій. Ми дивимося Камеді, або Сімпсонів, сміємося, критикуємо, сперечаємося…

«Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, спираючись на висновки Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі, рекомендує каналам утриматися від показу програм і передач, які порушують чинне вітчизняне законодавство у сфері захисту суспільної моралі» - цитата з прес-релізу Нацради від 19 січня 2009 р.

Складається таке враження, що Нацраді (Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення) дуже не подобається, що критикують перших осіб держави, а також той факт, що, нібито, там звучать нецензурні слова. Це чистої води відмовки.

Майже щодня ми в прямому етері спостерігаємо за роботою Верховної Ради України, а там такі лайки лунають – куди там Камеді чи Сімпсонам! Але ж ВР не забороняють!

Боже, які правильні і добрі слова в прес-релізі! Я все життя мрію про те, щоби телеефір не ніс негативу, аби наші діти мали можливість сприймати світ витонченим, різнобарвним і добрим. І головне, аби наші діти виросли справжніми патріотами України.

Але це ж не означає, що потрібно заборонити всі російські телеканали (як було попередньо рекомендовано керівництву кабельних мереж), адже я, як думаюча людина, повинна дивитися їх новини і отримувати інформацію із різних джерел, хоча б для порівняння. Безперечно, наша сусідня держава абсолютно не зацікавлена в незалежності України, їм би більше пасувало, аби ми були їх вічними васалами. Тому негативу в їх етері по нашу державу надзвичайно багато. Але хіба можна нас, щирих українців, позбавляти права посміятися над їх коментарями? Деколи навіть дуже корисно знати, що думають про нас сусіди. Навіть для того, аби знати, як себе поводити.

Ну заборонили рос. канали, і Бог з ними. Все одно в багатьох є багато інших можливостей отримати інформацію з першоджерел. Але навіщо забороняти (перепрошую, рекомендувати утриматися від показу), ще й інші передачі, які українці дивилися як альтернативу бійкам та лайкам у Верховній Раді, чи в Кабінеті Міністрів?

Навожу Рекомендації НРУзПТР щодо їх «рекомендацій»
1. Утриматися від показу передач «Речовий доказ», «Свідок», «Найвідоміші українські маніяки», які транслювалися в ефірі ТОВ «Телестудія „Служба інформації”» (НТН).

2. Дотримуватися приписів Національної експертної комісії щодо серіалу «Сімпсони», який транслювало ЗАТ «ТелеОдин» (М1).

3. Утриматися від показу фільму «Пожирачка чоловіків», який транслювався 18.11.2008 о 23 год. 07 хв. в ефірі телеканалу «Студія 1+1».

4. Утриматися від показу передачі «Постскриптум», яка транслювалася в ефірі телеканалу «ТВ Центр» 27.09.2008 та 11.10.08 о 21 год.

5. Утриматися від показу розважальної передачі Comedy Club (російської та української версії), яка транслювалася в ефірі ЗАТ «Новий канал» протягом серпня та вересня 2008 року.

П’ятий пункт мене особливо порадував: сьогодні Comedy Club, завтра «95 квартал», а після завтра?


Сайт «Телекритика» звернувся до телеканалів з проханням прокоментувати рекомендації Національної ради.

Цитую: «Генеральний продюсер НТН Гліб Корнілов сказав «Телекритиці», що канал НТН не отримував жодного рішення Національної експертної комісії із захисту суспільної моралі – лише сьогодні після виходу інформації Нацради знайшли це рішення на сайті Комісії. «На жаль, нас ніхто не запрошував до спілкування з комісією, а отже, ми не мали можливості ані почути позицію Комісії, ані висловити свою точку зору. Дивно, що нам рекомендують просто відмовитися від програм, наприклад від програми “Свідок”, яка виходить вже більше трьох років і, власне, становить майже дві години власного інформаційного мовлення каналу, а не тим чи іншим чином відкоригувати її наповнення. Адже стилістику, візуальний ряд, підбір сюжетів можна змінити. Щодо програми “Речовий доказ” - взагалі малозрозуміло про що може йти мова – вона фокусується на процесі слідства та резонансних або типових злочинах, а не вбивствах. Що стосується питання по суті, то коротко скажу: НТН показує не насильство, а огидні наслідки скоєного насильства та затриманих злочинців не задля розваги телеглядача, а щоб попередити майбутнє насильство», – підсумував пан Корнілов.

Прес-служба Нового каналу повідомила, що Новий не буде повторювати випуски, які йшли в ефірі в серпні-вересні 2008 року. Крім того, український Comedy Club не виходить в ефірі каналу із січня 2009 року. Випуски ж російського (!!! Примітка автора) Comedy Club продовжать виходити на Новому по неділях після 23.00».

Що ще придумає наша «державна цензура», при умові, що в Україні цензури немає?

А те, що надзвичайно цікаві і дуже потрібні просвітницькі передачі про історію нашої держави на Новому каналі (дякую їм за те, що хоч вони показують) виходять в етер в «прайм-тайм», тобто - серед ночі – це не цікавить НЕК, ні Нацраду, чи взагалі нікого?

Відповіді

 • 2009.01.23 | Sean

  а я рекомендую нацраду скасувати

  (щоправда, від моїх рекомендацій воно не скасується), а з несмаком і московщиною боротися переважно створенням якісного українського продукту на якісному українському каналі. Де він? - спитаєте. Гадки не маю. Але був би мав організаторський хист (не маю), то: ініціятивна група - ідея та інформаційно-організаційна розкрутка - створення ЗАТ чи ВАТ - широке залучення зацікавлених - залучення фахівців - отриманння ліцензії (спробували б не дати, якби за це було б кілька сотень тисяч народу) і маємо.

  Але щодо "камєді клабу" - нмд це штибу порноти. Спецканал у нічний час.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.26 | Мистер Кольт

   Re: а я рекомендую нацраду скасувати

   Пусть бы лучше теле-лохотронами занялись!
  • 2009.01.26 | Сергій Кабуд

   воно зявиться само, на ютюбах може вже і є

 • 2009.01.25 | Василь

  Re: Нацрада рекомендує не Comedy Club, а виключно російські серіали!

  Вони нас лишають можливості сміятися над ними по телебаченню, а ми посміємося з них в реальному житті!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.26 | Мартинюк

   морал-рада до речі наїхала і на "Лесю +Рому"

   Щото ця пердача загрозливо подіяла на їх душевну рівновагу та похитнула їхній моральний рівень
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.26 | OlalaZhm

    Ця морал-рада з одних маньяків схиблених

    сексуальноозабочених. Перевірити на наявність потенції - злобним імпотентам заборонити працювати в держорганах до відновлення функції
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.26 | Мартинюк

     Шото цікаво стало подивитися на секс-кліпи Зварича

     чи не ма там членів і членкинь тієї ради?
 • 2009.01.26 | omlet

  Уряд займає все більш прокремлівську позицію.

  Президент повинен втрутитися!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua