МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Магія українських газосховищ стає потужнішою

01/23/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Днями Майдан-Інформ писав про магічні властивості українських газосховищ, які вміють змінювати особу власника уміщеного в них газу. З того часу їхня чаклунська сила істотно посилилася - вчора увечері диво трапилося знову, але з новими спецефектами і з вп'ятеро більшою інтенсивністю.

Нагадуємо, що з першою вправою з прикладного магічного містецтва газосховища впорались за 5 днів (у ніч з 16 на 17 січня перший віце-прем'єр Олександр Турчинов в прямому телевізійному ефірі сказав: "Я можу дати довідку і пану Фірташу, і в першу чергу телеглядачам. Коли ви говорити про газ РосУкрЕнерго – менше 10 млрд. залишилось вашого газу", а 21 січня перший заступник голови правління НАК "Нафтогаз України" Ігорь Діденко заявив, що "в українських підземних сховищах газу на даний час відсутній природний газ, який належить РосУкрЕнерго, весь газ, що залишився, належить «Нафтогазу», а це більш як 20 млрд. куб. метрів».

Але це були дитячі фокуси у порівнянні зі справжнім дивом, про яке, як інформує УНІАН, повідомила головна чаклунка прем'єр-міністр Юлія Тимошенко вчора, 22 січня: “Ми підписали контракт з “Газпромом” про придбання 11 млрд. кубометрів газу, який міститься в газових сховищах України, по 153,9 доларів за тисячу кубометрів... За цей газ ми зробимо передоплату”.

Майдан-Інформ вітає вправних чаклунів урядовців, які опанували дійсно потужну магію - адже під їхнім керівництвом впродовж лише однієї доби газосховища спромоглися зробити "Газпром" власником 11 млрд куб. м. газу. І якщо можна припустити, що з тепер вже газпромівського газу названі тиждень тому паном Турчиновим "менше 10 млрд." до початку магічних перетворень належали компанії РосУкрЕнерго, то чиїєю раніше була решта цього "перевласненого" газу ("всього лише" один з лишком мільярд кубічних метрів) - наразі необізнаним принаймні на алхімії зрозуміти неможливо.

Відповіді

 • 2009.01.23 | Almodovar

  Re: Магія українських газосховищ стає потужнішою

  Тимошенко-за грати!
 • 2009.01.23 | samopal

  Що, хлопці, обробилися? Про здачу тих сховищ до 2030 р напишете?

  Затримки з "рефінансуванням" банку "Надра" (тобто - з розкраданням грошей Нацбанку через цю установу), схоже, призвели до того, що пан Хвірташ та його президенська компаха не змогли вчасно заплатити Газпрому за ті 10,3 млрд. кубометрів газу, котрі були закачані у наші газосховища. Фірташ свого газу немає взагалі. Ніякого. Середньоазійський патріотичний газ для розведення російського ворожого (і маленьких лохів заодно) він купував у російського ж ГазЕкспорта на кордоні з "Азією" на один доляр дорожче, ніж той офіційно імпортував від туркменбаші, і, додаючи собі в кишеню вартість транзиту (розміром з президенське плече), доставляв його до кордонів України, де й змішував для отримання "переможної" ціни.
  А 19 січня Нафтогаз відкупив у Газпрома боргові зобов'язання РУЕ, та ще й зі скидкою і з "безгрошовою оплатою" - транзитом. То ж Хвіртаж тепер подає у суд на Газпром, і перспекиви того судового процесу (якщо він взагалі відбудеться) виглядають дуже і дуже...
  Мої щирі співчуття відповідальним майданщикам. :hello:
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.23 | 123

   прикольна трава.

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.23 | AxeHarry

    А де нові чи будьякі ціни на зберігання москальгазу в ПХГ?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.23 | 123

     Я б не поспішав із навішуванням ярликів на цей газ

     Досвід показує, що сьогодні він москальський, а завтра виявиться чиїмось іншим, при цьому зовсім неперебачувано може змінитися його кількість - магія, аднако...
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.23 | samopal

    Фахівець з травознавства? А по суті сказати нічого, еге ж?

    Може замість Мартинюка дасте відповідь на питання:
    http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1232445272&first=&last=
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.23 | 123

     по суті Ваш допис може і цікавий, але його стосунок до топіку

     без трави я зрозуміти не здатен :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.23 | samopal

      Та все вам зрозуміло - інформації про "РУЕгаз" не бракує

      І не лише в українських ЗМі. Тупорилість майданного повідомлення, автор якого пробує домахатися до якихось ненаведених фрагментів чиїхось заяв, не лише демонструє широке неволодіння інформацією.
      Що саме із наведених у тому повідомленні заяв викликає таке щире здивування "чаклунством" газосховищ? Тим більше, на тлі 25-річного контракту Івченка про їх аренду за ціною у пару баксів (тоді, як схожі сховища у Європі ще 2006-го виставляли ціну у 15+ баксів).
      Може автор переймається питанням, як і коли Газпром переуступив право на той, неоплачений вчасно РУЕ, газ українській державній компанії, та ще й зі знижкою у 25 доларів на кожній тисячі кубів? Він збирається отримати тут відповідь про оте "як і коли"? То ж нехай про це так і напише...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.23 | 123

       Мені зрозуміло, що в уряді працюють патологічні брехуни

       samopal пише:
       > І не лише в українських ЗМі. Тупорилість майданного повідомлення, автор якого пробує домахатися до якихось ненаведених фрагментів чиїхось заяв, не лише демонструє широке неволодіння інформацією.

       Фрагменти не лише наведені, а й підкреслені - навіть тупорилому це видно :)

       > Що саме із наведених у тому повідомленні заяв викликає таке щире здивування "чаклунством" газосховищ?

       Там написано що - невідповідність трьох заяв одна одній. Троє мудаків-урядовців по-різному назвали й кількість одного і того самого газу (чи то менше 10 млрд у Турчинова, чи то 11 у Юлі), і його власника (Турчинов назвав власником РУЕ, Діденко - Нафтогаз, а Юля - Газпром).
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.01.23 | samopal

        Брехунів президенських ще ніхто не переплюнув (/)

        123 пише:
        > Фрагменти не лише наведені, а й підкреслені - навіть тупорилому це видно

        А може ще й лінки наведені, як би пасувало у серйозній дискусії, а не в пропагандистській листівці?

        > Там написано що - невідповідність трьох заяв одна одній.

        Ці заяви було зроблено одночасно? :ouch:
        Яку з них ви піддаєте сумніву?
        Нафтогаз закачав у сховища майже 11 мільярдів кубів газпромівського газу, який призначався для РУЕ. РУЕ за той газ власникові так не заплатив. Нафтогаз використовував його, як газпромівський для забезпечення транзиту, то ж того газу стало трохи менше. Звісно, переговори про це велися не від учора. Але охвіційної домовленості було досягнуто лише 19 січня, після чого фіртющенками було здійнято гвалт, а тепер ще й подано у суд на Нафтогаз таа Газпром. Навряд чи Нафтогазу цікаво, що у внутрішньому статуті РУЕ написано про процедуру підписання документів та контрактів учасниками СП - документи з печаткою та підписом керівника є.

        Наітогаз не пропустив законтрактований Польщею (у кількості 2,3 млпд. кубів на рік) фіртющенківський газ після відновлення транзиту, знизивши добову подачу на 7 млн кубів. Проте поляки необхідну кількість газу від Газпрому отримують - через Білорусь. Тільки вже по трохи вищій ціні. Але х то вже не наші проблеми, чи не так?
        Може вас, як і автора того допису, цікавить точний астрономічний момент настання юридичних наслідків досягнутих домовленостей (та можливих судових рішень) для Москви, Києва та Прикарпаття (де у сховищах "фізично" знаходиться згадуваний газ)? :ouch:

        Заявки про ціну газу від сантехніків нації вам брехнею не видавалися?
        http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1232456452&first=&last=&pattern=
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.01.23 | 123

         Мені це не цікаво мірять

         samopal пише:
         > 123 пише:
         > > Фрагменти не лише наведені, а й підкреслені - навіть тупорилому це видно
         >
         > А може ще й лінки наведені, як би пасувало у серйозній дискусії, а не в пропагандистській листівці?

         лінки наведені у новинах - чомусь вони не продублювалися при перенесенні тексту з новин на форум.

         > > Там написано що - невідповідність трьох заяв одна одній.
         >
         > Ці заяви було зроблено одночасно? :ouch:

         Ви ж начебто вмієте читати - перечитайте текст новини.

         > Яку з них ви піддаєте сумніву?

         Мабуть, принаймні 2 з 3 брехливі. Не можуть же 3 суперечливі інформації бути правдивими одначасно (при тому що фізично газ ніхто не купував). Втім, вираховувати хто з них бреше мені не цікаво :)

         > Нафтогаз закачав у сховища майже 11 мільярдів кубів газпромівського газу, який призначався для РУЕ. РУЕ за той газ власникові так не заплатив. Нафтогаз використовував його, як газпромівський для забезпечення транзиту, то ж того газу стало трохи менше. Звісно, переговори про це велися не від учора. Але охвіційної домовленості було досягнуто лише 19 січня, після чого фіртющенками було здійнято гвалт, а тепер ще й подано у суд на Нафтогаз таа Газпром.

         Ваша позиція - що брехали Діденко (весь газ нафтогазу) та Турчинов (10 млрд - руевські) мені ясна (дивно було б якби Ви сказали що брехнею є третя інфа - адже вона від ЮЛІ :) )

         > Навряд чи Нафтогазу цікаво, що у внутрішньому статуті РУЕ написано про процедуру підписання документів та контрактів учасниками СП - документи з печаткою та підписом керівника є.

         Ви це серйозно? :)

         Втім, це теми не стосується. Як і текст, який був нижче :)
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.01.23 | samopal

          Намірялися заздалегідь?

          Гадки не маю, чому у вас не переносяться якісь лінки. Що ж до решти наведених заяв, котрі були зроблені у різний час, - не бачу якихлсь надзвичайних протиріч - вони просто відображали процес, що відбувається не одномоментно.

          123 пише:
          > Не можуть же 3 суперечливі інформації бути правдивими одначасно (при тому що фізично газ ніхто не купував).

          Ваша заява про процес "фізичної купівлі газу" виказує вашу надзвичайну обізнаність із позицією юридичної служби фірташівської частини РУЕ у тому конфлікті. ;)
          Може ви розповісте учасникам форуму, як саме ви уявляєте процес "фізичної купівлі" газу? :p
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.01.23 | 123

           Re: Намірялися заздалегідь?

           samopal пише:
           > Я не знаю, чому у вас не переносяться якісь лінки, що ж до решти наведених заяв, котрі були зроблені у різний час, то я не бачу якихлсь надзвичайних протиріч - вони просто відображали процес, що відбувається не одномоментно.
           >
           > 123 пише:
           > > Не можуть же 3 суперечливі інформації бути правдивими одначасно (при тому що фізично газ ніхто не купував).
           >
           > Ваша заява про процес "фізичної купівлі газу" виказує вашу цікаву обізнаність із позицією юридичної члужби фірташівської частини РУЕ у тому конфлікті. ;)
           > Може ви розповісте учасникам форуму, як саме ви уявляєте процес "фізичної купівлі" газу? :p

           Проплата грошей і підписання актів. А гроші станом на вчорашній вечір українська сторона ще нікому не платила.
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2009.01.23 | samopal

            О! Прорізалося...

            123 пише:
            > Проплата грошей і підписання актів. А гроші станом на вчорашній вечір українська сторона ще нікому не платила.

            То який акт збирається оскаржувати Фірташ у швейцарському суді?
            Що ж до проплати - то ваша обізнаність, як виявляється, сягає ще більших глибин. :D
            А хто вам сказав, що проплата повинна відбутись "фізично" (чемоданами?) а не шляхом взаємозаліку, наприклад? ;)
 • 2009.01.23 | velotrek

  Re: Магія українських газосховищ стає потужнішою

  Саме уряд, дії якого і спричинили розгортання газового конфлікту зобов'язаний вимагати від російської сторони спростування своїх неаргументованих заяв та вибачення перед Україною.
 • 2009.01.23 | ГАЗОН

  Re: Магія українських газосховищ стає потужнішою

  Парася покрила пени.
 • 2009.01.24 | basya

  Re: Магія українських газосховищ стає потужнішою

  Тимошенко наколдовала!!!
 • 2009.01.24 | Shooter

  І потужнішає безпосередньо на очах

  Голова української митниці: газ - РУЕівський.

  Голова ради директорів РУЕ: газу - РУЕівський. Будь-які спроби "експропріації" матимуть за наслідок судове та кримінальне провадження. В Швейцарії, не в київському адмін суді тов. Рейдерюші

  Міністр палива та енергетики Юрій Продан: газ - Нафтогазівський, договір підписаний (насправді, договір підписав лише "газпромівський" директор РУЕ, коли в такій ситуації потрібен підпис обидвох - і газпромівського, і фірташівського).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.24 | BIO

   Слухайте Маму, неуки

   — С 2006 года наша команда, так же, кстати, как и ваша газета, боролась за то, чтобы в Украине действовала прозрачная схема доставки и реализации импортного газа. Посредники без прибыли не работают. Их прибыль — убытки экономики государства. Я не думаю, что кто-то давал заработать этим посредникам на российских интересах. Всегда обогащаются за счет более слабого. И Украина в данном процессе была донором. Во всех своих публичных выступлениях я говорила о необходимости убрать посредника, и в конечном счете в меморандуме, подписанном мною и Владимиром Путиным, эта позиция была зафиксирована. Но так сложилось, что во время работы «РосУкрЭнерго» с «Газпромом», в том числе и на украинском рынке, у РУЭ возник долг перед «Газпромом» в размере около 1,7 млрд. долларов, который, кстати, не связан с ответным долгом Украины перед «РосУкрЭнерго». Я не знаю с чем это связано — с неэффективностью или с нечистоплотностью Фирташа? Но факт в том, что, не получив всего объема долга от посредника, «Газпром» не мог от него отказаться — большой риск потерять эти деньги вообще. Поэтому «Газпром» предложил «Нафтогазу» купить 11 млрд. кубометров газа, которые находятся в наших хранилищах. Вы знаете, что «Газпром» является учредителем «РосУкрЭнерго» и имеет в этой компании контрольный пакет акций. Соответственно, этот газ являлся совместной долевой собственностью «РосУкрЭнерго» и «Газпрома». Поэтому «Газпром» принял решение, что он в счет долга забирает этот газ у «РосУкрЭнер­го», а НАК «Нафтогаз» эти 11 млрд. у «Газпрома» покупает. В этом суть договоренностей, которые беспрецедентно выгодны Украине. Во-первых, газ находится в наших хранилищах, под полным нашим контролем и в системе наших балансов. Во-вторых, этот газ закачивался в предыдущие годы и, по большому счету, и был собственностью Украины, но хитрым образом его переписали на посредника. И, в-третьих, мы получили возможность купить
   11 млрд. кубов газа по чрезвычайно низкой цене — 153,9 долл. за тысячу кубов.

   http://www.zn.ua/1000/1550/65210/

   Мама ж знає що 20 ярдів з балансу2008 на населення+ЖКГ за минусом
   реалу потребла мах у 9 ярдів = 11

   Ну шо тут хитрого?

   Шо за крадене в самих себе нам "пропонуюють" чисто крадійську ціну?

   Овва, які то дива!!!
  • 2009.01.27 | omlet

   Газ РосУкрЕнерго до Польщі не надходить.

   Shooter пише:
   > Голова української митниці: газ - РУЕівський.
   >
   > Голова ради директорів РУЕ: газу - РУЕівський. Будь-які спроби "експропріації" матимуть за наслідок судове та кримінальне провадження. В Швейцарії, не в київському адмін суді тов. Рейдерюші

   А як Газпром міг підписати без згоди української сторони? Тепер Фірташ судитиметься у Швейцарії і з Газпромом?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua