МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ющенко доручив розсекретити

01/24/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Указ Президента України "Про розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні"


З метою відновлення національної пам'яті, сприяння процесу національного примирення та взаєморозуміння, забезпечення всебічного, об'єктивного вивчення історії України XX століття, зокрема подій, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні, постановляю:

1. Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству оборони України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Генеральній прокуратурі України, Державному комітету архівів України, Державному департаменту України з питань виконання покарань проаналізувати пов'язані з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні архівні документи, що нагромадилися за часи діяльності органів державної влади та управління колишніх Союзу РСР і Української РСР, та забезпечити зняття в установленому законодавством порядку обмежень на поширення та доступ до конкретної секретної інформації шляхом скасування раніше наданого грифу секретності архівним документам або іншим матеріальним носіям такої інформації, якщо вони не становлять державної таємниці.

2. Кабінету Міністрів України забезпечити розроблення Українським інститутом національної пам'яті разом зі Службою безпеки України, за участю Національної академії наук України та затвердити план заходів з оприлюднення та вивчення розсекречених архівних документів на 2009-2011 роки, передбачивши, зокрема:

створення та функціонування архіву національної пам'яті - електронної бази архівних документів щодо подій, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні, а також діяльністю органів державної влади та управління колишніх Союзу РСР і Української РСР;

організацію в населених пунктах України постійно діючих експозицій, виставок архівних документів, фотоматеріалів, що відображають події, пов'язані з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні;

видання, перевидання, розповсюдження відповідних тематичних наукових, науково-популярних, художньо-публіцистичних праць, збірок документів та матеріалів, а також здійснення заходів, пов'язаних із перекладом розсекречених архівних документів іноземними мовами для інформування світової громадськості через закордонні дипломатичні установи України.

3. Міністерству освіти і науки України за участю Національної академії наук України забезпечити всебічне та об'єктивне вивчення розсекречених архівних документів, проведення на їх основі наукових досліджень, підготовку та видання наукових та науково-популярних праць, а також використання результатів цих досліджень у навчальних програмах загальноосвітніх та вищих навчальних закладів.

4. Службі безпеки України разом із Державним комітетом архівів України сприяти представникам громадських організацій, наукових установ та організацій, вченим та громадянам у вільному доступі до розсекречених архівних документів, зокрема шляхом створення спеціальних інформаційно-довідкових центрів.

5. Державному комітету телебачення та радіомовлення України забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації заходів щодо розсекречення, оприлюднення та вивчення архівних документів, пов'язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами в Україні.

6. Внести до розділу 1 Організаційної структури Служби безпеки України, затвердженої Указом Президента України від 27 грудня 2005 року №1860 «Питання Служби безпеки України» (зі змінами, внесеними Указами від 2 квітня 2007 року №261 та від 24 вересня 2007 року №913), зміну, доповнивши його після абзацу «Департамент оперативного документування» новим абзацом такого змісту:

«Департамент архівного забезпечення».

Президент України Віктор ЮЩЕНКО

23 січня 2009 року

sean

Відповіді

 • 2009.01.24 | Адвокат ...

  Шчяс! Відновлена ТЮлькою Ґінзбурґ,-- виконає!!!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.24 | GreyWraith

   Думаю, цей указ і був причиною поспішного відновлення...

   Типу Тимошенко відплатила комуністам за послуги.

   Але цікаво, на що вони розраховують? Якщо там якісь серйозні матеріали на комуністів були, то вже було більш ніж достатньо часу все почистити (он в московських архівах на початку 90-их нищили документи тонами). А так перед смертю все одно не надихаєшся. :)

   Такий указ Ющенка - насправді величезний крок у напрямку заборони КПУ та інших ліваків...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.24 | Адвокат ...

    Заборони-не-заборони,-- не знаю. А от в сенсі руйнування

    совкового менталітету,-- справа добра!

    Як на мя,-- то най слово "камунізд", чи "касамолка", стане матюком, а ні ж Пєдюня стане "в`язнем сумління".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.01.24 | GreyWraith

     Чомусь коміки за архіви чіпляються як воші до кожуха...

     Адвокат ... пише:
     > совкового менталітету,-- справа добра!
     Ну, зараз почнуться проволочки, затримки, саботажі, багато що просто буде просто загублено, - куди там цирку. :lol:

     >Як на мя,-- то най слово "камунізд", чи "касамолка", стане матюком,
     До того йде. Школа свою справу робить повільно, але надійно. :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.01.24 | Адвокат ...

      Тутки такоє...

      GreyWraith пише:
      > Адвокат ... пише:
      > > совкового менталітету,-- справа добра!
      > Ну, зараз почнуться проволочки, затримки, саботажі, багато що просто буде просто загублено, - куди там цирку. :lol:

      Як Ви добре розумієте, 99,6% українських політичних партій,-- то КПSS. У тій, чи иншій хвормі. Від тего,-- й саботаж.


      > >Як на мя,-- то най слово "камунізд", чи "касамолка", стане матюком,
      > До того йде. Школа свою справу робить повільно, але надійно. :)

      Аха! І наступне десятиліття має стати вирішальним. Мо` саме тому ТЮля змусила Олега Дубину підписать сумнівні кон-трах-ти з мацькалаями?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.24 | GreyWraith

       Re: Тутки такоє...

       Адвокат ... пише:
       >Як Ви добре розумієте, 99,6% українських політичних партій,-- то КПSS. >У тій, чи иншій хвормі. Від тего,-- й саботаж.
       За моїми спостереженнями - 49%. Інакше б і Голодомор не був в Україні визнаний геноцидом, і в НАТО б не наважилися проситися... Звісно, Ви можете стверджувати, що цій частині КПСС в якийсь момент вигідно вести себе саме так, але разом з тим... Та й цікаво, як відрізнити КПСС від неКПСС?

       Думаєте, Кремлю дуже приємно напрягати вже наступну лінію оборони - тих же продажних німців? :)

       >>До того йде. Школа свою справу робить повільно, але надійно. :)
       >Аха! І наступне десятиліття має стати вирішальним. Мо` саме тому ТЮля >змусила Олега Дубину підписать сумнівні кон-трах-ти з мацькалаями?
       Я як "виздоровлюючий тюльок" з Вами багато сперечався із приводу сумнівності цих контрактів на інших гілках. Якщо хочете, можу продовжити, але навряд чи доцільно, чи не так? :)

       Зроблю лише два зауваження:
       1) Вимикання Росією газу лише підтверджує правоту тих, кого Росія називає русофобами. А що ще вони можуть зробити?
       2) Вирішальне десятиліття НМД вже закінчилося. Все. Поїзд "Київ-Москва" вже пішов. :) Залишилося тільки дрібніші деталі закінчити.

       До речі, зверніть увагу на те, як елегантно зробили тріщинку між РПЦ і УПЦ (МП), причому росіяни ще не усвідомили, що насправді сталося. :) Вже потім лікті кусатимуть...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.01.24 | Адвокат ...

        Re: Тутки такоє...

        GreyWraith пише:
        > Адвокат ... пише:
        > >Як Ви добре розумієте, 99,6% українських політичних партій,-- то КПSS. >У тій, чи иншій хвормі. Від тего,-- й саботаж.
        > За моїми спостереженнями - 49%. Інакше б і Голодомор не був в Україні визнаний геноцидом, і в НАТО б не наважилися проситися... Звісно, Ви можете стверджувати, що цій частині КПСС в якийсь момент вигідно вести себе саме так, але разом з тим... Та й цікаво, як відрізнити КПСС від неКПСС?

        КПSS,-- лідер-орієнтована, авторитарна партія. Суміш патерналзму та комплексу над-повноцінности.


        > Думаєте, Кремлю дуже приємно напрягати вже наступну лінію оборони - тих же продажних німців? :)

        Як на мене, їм байдуже.


        > >>До того йде. Школа свою справу робить повільно, але надійно. :)
        > >Аха! І наступне десятиліття має стати вирішальним. Мо` саме тому ТЮля >змусила Олега Дубину підписать сумнівні кон-трах-ти з мацькалаями?
        > Я як "виздоровлюючий тюльок" з Вами багато сперечався із приводу сумнівності цих контрактів на інших гілках. Якщо хочете, можу продовжити, але навряд чи доцільно, чи не так? :)
        >
        > Зроблю лише два зауваження:
        > 1) Вимикання Росією газу лише підтверджує правоту тих, кого Росія називає русофобами. А що ще вони можуть зробити?

        Аж ніяк.


        > 2) Вирішальне десятиліття НМД вже закінчилося. Все. Поїзд "Київ-Москва" вже пішов. :) Залишилося тільки дрібніші деталі закінчити.

        Я заздрю Вашому оптимізму. :)


        > До речі, зверніть увагу на те, як елегантно зробили тріщинку між РПЦ і УПЦ (МП), причому росіяни ще не усвідомили, що насправді сталося. :) Вже потім лікті кусатимуть...

        Поки що вони кусають Україну. В чому їм ахтивно допомагає українська владна верхівка.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.01.25 | Историк

         КПСС против НАТО

         В СССР был не язык, а феня для конспирации ("советы", "социализм", "партия"...), то есть для сокрытия двуединой задачи режима: 1. репрессий внутри страны и 2.агрессии вовне. КПСС была не партией, а особым организмом для решения этой задачи. Пока КПСС со всеми отростками и ипостасями продолжает жить в России, а отчасти и в Украине (ибо полноценная чистка не проводилась), сохраняется прямая угроза конституционному строю и военной безопасности Украины. По существу, холодная война отнюдь не завершена (замалчивание этого - часть целенаправленной политики Запада, вероятно, утратившая свою актуальность; тут опять-таки есть своя терминологическая проблема). Тормозить в этой ситуации полную интеграцию страны в НАТО - безумие или измена. Это надо массово разъяснять вслед за Бжезинским...
     • 2009.01.25 | alfy_new

      Re: Чомусь коміки за архіви чіпляються як воші до кожуха...

      Ага, школа робить а слон іде. Ще одна така криза (ой, а ця ще не минула)- і народ задумається, що ідея соціальної рівності не така вже й погана . Комунізм-це ідеологія, яка в багатьох компонентах базується на раціональних ідеях. А те, що боролись з ворогами народу-так це ж закономірний процес. Будь-яка система бореться за своє виживання-це елемент її самоорганізації. І це розсекречення нічого в загальному контексті, не змінить. Єдине що, можливо, спливуть справжні автори та виконавці голодоморів та геноцидів, а не ті, кого зараз виставляють винними. Однак, ймовірність такого дуже низька-усьо чотко під контролем. Просто Ющ провече чергову PR кампанію-тіпа ось який він мужній президент, справжній укгаїнець. Вчинок гідний подиву-розсекретити покриті пилом архіви 60-річної давнини, у яких 99% прізвищ людей, що вже нині спочивають і які нікого не цікавлять, крім істориків, які працюють над даною тематикою.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.01.25 | Михайло Свистович

       О, юлефани вже стали комуністів захищати

       alfy_new пише:
       > Ага, школа робить а слон іде. Ще одна така криза (ой, а ця ще не минула)- і народ задумається, що ідея соціальної рівності не така вже й погана . Комунізм-це ідеологія, яка в багатьох компонентах базується на раціональних ідеях. А те, що боролись з ворогами народу-так це ж закономірний процес. Будь-яка система бореться за своє виживання-це елемент її самоорганізації. І це розсекречення нічого в загальному контексті, не змінить. Єдине що, можливо, спливуть справжні автори та виконавці голодоморів та геноцидів, а не ті, кого зараз виставляють винними. Однак, ймовірність такого дуже низька-усьо чотко під контролем. Просто Ющ провече чергову PR кампанію-тіпа ось який він мужній президент, справжній укгаїнець. Вчинок гідний подиву-розсекретити покриті пилом архіви 60-річної давнини, у яких 99% прізвищ людей, що вже нині спочивають і які нікого не цікавлять, крім істориків, які працюють над даною тематикою.
   • 2009.01.24 | yes

    Думайте творчо. У кожній справі Тимошенко має особистий інтерес

    GreyWraith пише:
    > Типу Тимошенко відплатила комуністам за послуги.
    >
    > Але цікаво, на що вони розраховують? Якщо там якісь серйозні матеріали на комуністів були, то вже було більш ніж достатньо часу все почистити (он в московських архівах на початку 90-их нищили документи тонами). А так перед смертю все одно не надихаєшся. :)
    >
    > Такий указ Ющенка - насправді величезний крок у напрямку заборони КПУ та інших ліваків...
  • 2009.01.24 | Sean

   Не виконає - кожен громадянин може тягти її до суду

  • 2009.01.25 | archivist

   Re: Шчяс! Відновлена ТЮлькою Ґінзбурґ,-- виконає!!!

   Ну якщо ви шановний повний дебіл та козел, то можете так собі й надалі вважати.
   Я працював з О.Гінзбург та й з іншими головами Державного комітету архівів (починаючи від Р.Пирога) і можу цілком впевненно сказати, що так О.Гінзбург виконає цю постанова. Натомість проти виконання цієї постанови будуть саме ті хто асоціює себе з "Нашою Україною". Тому що це купа клопотів, це слід пройти стільки інстанцій, а їм нехочеться працювати, для них Державний комітет архівів це лише синекура.
   Для тих галасливих балакунів, хто не знає пояснюю, існують певні жорстокі правила щодо розсекречування документів, що керуються Законом про державну таємницю України. Незабувайте, що архіви не є власниками тих документів, що в них зберігаються, вони лише їх зберігачі.
   Отже, наприклад, до архіву надійшли документи, що утворилися в результаті діяльності КАбінету міністрів УРСР. Тепер щоб розсекретити, архів має написати подання до: СБУ де обгрунтувати які документи і чому збирається розсекречувати, а потім написати листа до Кабміну з проханням дати дозвіл на розсекречення документів. А Кабмін посилає всіх до д...., і що в результаті? Архів не має права розсекретити ці документи, бо інакше порушить Закон про державну таємницю і директор архіву, та працівники підуть під статтю за державну зраду... А хто винний?... а винними є ті хто нез наючи архівної справи суне туди свої брудні лапи... ті в кого мізки створені лише для бджолярства, а не для керування державою.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.01.25 | Адвокат ...

    Я так пойняв, що Ви, перепрошую, там працюєте.

    І з нетерпінням очікуєте на повернення більшовицького пор`ядку в рідненьку сінєкуру? Дараґой Ви мой нє_дебіл і нє_казьол. ;)
   • 2009.01.25 | Sean

    нмд цей виступ добре ілюструє рівень керівництва Держкомархіву

    archivist пише:
    > Ну якщо ви шановний повний дебіл та козел, то можете так собі й надалі вважати.

    Дякую, Архівісте
 • 2009.01.24 | Pavlo Z.

  На 18-му році незалежності...

  Закрийте мені рота, бо зараз будуть одні матюки!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.24 | Almodovar

   Re: На 18-му році незалежності...

   І цей "указ" ніі хрєна не буде виконуватись, як і всі інші. Проблема Юща в тому, що він так і досі залищається опозиціонером. Саме так його сприймають на місцях. Янек-свій. Фраза "ви что-протів Партіі рєгіогаф?" у нас в місті рівнозначна радянському вислову "ви что, протів Партії???". Зате, коли у мера міста Юрія Любоненка спитали,чому не виконуєтьбся указ про перейменування вулиць і вшанування Голодомору, він віідпові (до речі, питали БЮТівці) буквально: "Єслі у вас дєньгі єсть, то ви і пєрєімєновивайтє за свой счьот, а у мєня дєнег нєт".
   І шо? І Ющ схаває,бо він є ніхто і звати його ніяк. Все. Крапка. Пасічник здох.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua