МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Cоколовський: "СП продовжує аналіз"

01/26/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Секретаріат Президента України продовжує здійснювати аналіз підписаних між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» контрактів на постачання і транзит газу на період з 2009 по 2019 роки і найближчим часом надасть їм ґрунтовну оцінку як з економічної, так і юридичної точки зору. Про це повідомив Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Він нагадав, що минулого тижня був даний ґрунтовний аналіз економічної складової підписаних договорів, який свідчить про те, що підписані документи не відповідають директивам Президента і суперечать базовим домовленостям у сфері газозабезпечення України, досягнутим упродовж 2008 року.

За словами Уповноваженого Президента, контракти від 19 січня 2009 року за змістом, формою та стилістикою принципово відрізняються від проектів, які опрацьовувалися тривалий час, були погоджені на корпоративному рівні з Російською стороною і підготовлені до підписання 31 грудня 2008 року.

Б.Соколовський наголосив, що тексти підписаних контрактів свідчать про те, що вони зроблені наспіх, без аналізу наслідків, потенційних ризиків і навіть без вичитки фахівцями, насамперед юристами.

Виглядає так, що документи робилися «як аплікація з попередніх проектів та ультимативних вимог», зазначив Уповноважений Президента.

«Є всі підстави сумніватися, що такий досвідчений фахівець і переконаний український державник як Олег Дубина міг з доброї волі, усвідомлено підписати згадані документи», - зауважив Б. Соколовський.

Очевидно, що об'єктивну інформацію про умови і причини підписання згубних для України контрактів від 19 січня 2009 року може надати тільки особисто Голова правління НАК «Нафтогаз Україна» О. Дубина після свого одужання.

Отже, попередній аналіз підписаних документів дає підстави говорити про ознаки тиску на О. Дубину в ніч підписання контрактів – 19 січня у м. Москві, що могло негативно позначитися на його здоров'ї і призвело до госпіталізації відразу після повернення до Києва.

Ураховуючи це, а також норми людської етики і християнської моралі, будь-кому, в тому числі керівництву Кабінету Міністрів України, було б доцільно утриматися від коментарів про здоров'я О. Дубини, які можуть бути розцінені також як психологічний тиск на нього.

Очевидно, що питання про застосування тиску до підписантів газових контрактів має бути досліджено в установленому законом порядку, в разі підтвердження такого факту постане питання про легітимність цих документів.

«Між іншим, газова угода між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» може бути визнана недійсною, якщо вона була укладена під тиском», – також додав Уповноважений Президента. Такими є вимоги і українського, і російського, і шведського законодавства, якими регулюються ці документи.

Довідка. Газовими контрактами, підписаними у Москві 19 січня 2009 року, визначено, що вирішення спорів може здійснюватися згідно із шведським законодавством у Стокгольмському суді.


прес-служба Президента

sean

Відповіді

 • 2009.01.26 | Сергій Кабуд

  опа, а Дубину такі до інфаркта довели гебнюки

  «Є всі підстави сумніватися, що такий досвідчений фахівець і переконаний український державник як Олег Дубина міг з доброї волі, усвідомлено підписати згадані документи»

  тексти підписаних контрактів свідчать про те, що вони зроблені наспіх, без аналізу наслідків, потенційних ризиків і навіть без вичитки фахівцями, насамперед юристами.

  об'єктивну інформацію про умови і причини підписання згубних для України контрактів від 19 січня 2009 року може надати тільки особисто Голова правління НАК «Нафтогаз Україна» О. Дубина після свого одужання.

  попередній аналіз підписаних документів дає підстави говорити про ознаки тиску на О. Дубину в ніч підписання контрактів – 19 січня у м. Москві, що могло негативно позначитися на його здоров'ї і призвело до госпіталізації відразу після повернення до Києва

  питання про застосування тиску до підписантів газових контрактів має бути досліджено в установленому законом порядку, в разі підтвердження такого факту постане питання про легітимність цих документів.

  «Між іншим, газова угода між НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» може бути визнана недійсною, якщо вона була укладена під тиском»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua