МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява ЦППР щодо рішення ВРУ про «звільнення» Голови НБУ

01/26/2009 | zhukryk
Черговою підставою для цього стало ухвалення Постанови Верховної Ради України "Про діяльність Національного банку України в період фінансової кризи та стан виконання рішень Верховної Ради України з цих питань" в частині «визнання такою, що втратила чинність, Постанови Верховної Ради України від 16 грудня 2004 року № 2244 - IV "Про призначення Стельмаха В.С. на посаду Голови Національного банку України».

Цим рішенням Верховна Рада грубо порушила Конституцію України, відповідно до якої призначення на посаду та звільнення з посади Голови Національного банку України здійснюється за поданням Президента України (пункт 18 частини першої статті 85 Конституції України).

Цим рішенням Верховна Рада продовжила ганебну практику ухвалення аналогічних протиправних рішень, до якої неодноразово раніше вдавалися Президент та Кабінет Міністрів. Механізм «скасування рішення про призначення» суперечить праву, оскільки не може бути скасовано рішення, яке вже виконано.

Такі «рішення» органів державної влади є вкрай небезпечними, адже породжують стан правової невизначеності та сумніви у легітимності ключових державних інституцій і ухвалених ними актів.

Є достатні правові підстави вважати зазначене рішення Верховної Ради нікчемним, зважаючи на очевидність його протиправності. Але для уникнення будь-яких двозначностей закликаємо Верховну Раду негайно скасувати своє неконституційне рішення.

Вкотре закликаємо усі органи державної влади припинити практику порушення Основного Закону України оскільки неможливо досягнути позитивних для суспільства результатів неправовими методами.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua