МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява КУН з приводу призначення Гінзбург

01/27/2009 | UPA_Podilya
Заява Конгресу Українських Націоналістів з приводу поновлення на посаді голови Державного комітету архівів України екс-нардепку від Компартії Ольгу Гінзбург

Конгрес Українських Націоналістів розцінює поновлення на посаді голови Державного комітету архівів України Ольги Гінзбург, як прояв безпринципності Прем’єра в бажанні досягти своєї мети будь-якими засобами, особливо в переддень розгляду питання про відставку уряду.

Це подяка чи аванс комуністам за підтримку під час голосування у Верховній Раді України питань, які вигідні БЮТ та її лідеру. Особливо цинічно, що поновлення комуністки на посаді відбулося напередодні Дня Соборності, у чергову річницю смерті Леніна-Бланка, адже ми переконані, що „глибинний” сенс цього перепризначення - приховати архівні документи, що стосуються злочинів комуністичного режиму проти українців.

Варто нагадати виступ Гінзбург 13 червня 2007 року в ефірі "5-го каналу", після першого призначення, коли вона заявила, що вважає проблемою, що архівні фонди (за винятком 3%) вже відкриті для всіх бажаючих. Зокрема, Гінзбург хотіла б повернути гриф „Таємно” документам на право власності на землю і інше майно, експропрійоване більшовиками в українців за радянських часів.

Ставленик КПУ також проти оприлюднення списків прізвищ тих діячів, які за часів СРСР брали участь в репресіях, оскільки (цитата) „це може нашкодити їхнім нащадкам”.

Про зловживання Гінзбург на своєму посту свого часу вказував Президент, широкому загалу відомі факти, що під час її головування з архівів почали зникати документи про Голодомор та інші злочини тоталітарного режиму на які вона ввела ідеологічну цензуру. Очевидно, що за першу каденцію Гінзбург не встигла все зачистити, тому їй надали ще одну спробу.

Конгрес Українських націоналістів висловлює своє обурення поновленням на посаді голови Державного комітету архівів України такої одіозної фігури, як Ольга Гінзбург.

Конгрес одностайно підтримує Президента Віктора Ющенко, який своїм Указом від 24 січня доручив розсекретити архівні документи, пов'язані з українським визвольним рухом, політичними репресіями та голодоморами.

Президія Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua