МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Промова Президента на зустрічі з іноземними дипломатами

01/28/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Вельмишановний пане Дуаєне,

Ваші Високоповажності,

Пані та панове,

Прошу прийняти мої сердечні вітання з Новим 2009 роком.

Дякую всім державам і міжнародним організаціям, які ви представляєте, за діалог протягом минулого року.

Окремо адресую подяку міжнародним фінансовим інституціям, які в досить складний час і не тільки для України, допомогли нам у мінімізації того негативного впливу світової фінансової кризи, який відчула Україна.

Висловлюю глибоку вдячність усім, хто разом із нами у 2008 році вшанував пам'ять жертв геноциду проти Українського народу - Голодомору 1932-33 років.

Ваші Високоповажності,

Серед досягнень України в минулому році насамперед відзначу набуття членства у Світовій організації торгівлі.

Ми отримали чітку відповідь на наші євроатлантичні запити:

Під час саміту НАТО в Бухаресті і міністерської зустрічі в Брюсселі було однозначно заявлено - Україна буде членом Організації Північноатлантичного договору.

У співпраці з НАТО ми вперше переходимо до формату Річної національної програми.

Зроблено важливі кроки у відносинах з Європейським Союзом.

Досягнуте у вересні рішення щодо підписання Угоди про асоціацію України з ЄС - це велике досягнення, яке я розцінюю як успіх обох сторін.

Із задоволенням відзначу позитивний хід переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом.

Започатковано діалог з ЄС щодо скасування візового режиму для українських громадян.

У 2008 році укладено угоди про «малий прикордонний рух» з Угорщиною, Польщею і Словаччиною.

Помітною подією вважаю підписання Хартії про стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами Америки.

Це - вагомі, практичні, далекосяжні результати.

Пані і панове,

Я хочу представити вам бачення року, який розпочався.

Вам відомі нинішні політичні реалії в Україні.

Їхня складність вимагатиме рішучих, можливо нестандартних дій.

Але я переконаний і впевнений, що ми досягнемо найбільш необхідного - політичної ясності та передбачуваності - і гарантуємо найважливіше - неухильність демократичного курсу останніх чотирьох років. Як на найближчу перспективу, так і на подальші роки.

Цей рік, безумовно, має свої особливості.

Головне завдання я бачу в тому, щоб зосередити владу і політикум на вирішенні економічних і фінансових проблем нації.

Вірю, що ця позиція, підкріплена об'єднаною позицією фахівців, відобразиться в єдиному національному плані антикризових дій.

Попереду - напружена робота. Вона реальна за відповідальної взаємодії всіх гілок влади.

Я цілковито сприятиму цьому.

Водночас, я буду давати кожну належну оцінку у випадках, коли популізм підмінятиме реформу.

Суспільство і зовнішня спільнота матимуть орієнтир для висновків.

Я хочу наголосити - я беззастережно вірю в усвідомлення і відчуття нашим суспільством правди: правди позиції, правди дій, а не політичних технологій.

Цього року країна буде готуватися до президентських виборів.

Виборчий процес відбудеться у повній відповідності до всіх демократичних стандартів.

Це стало нормою в Україні, і ми від неї не відійдемо.

Пані та панове,

Дозвольте стисло окреслити наші першочергові зовнішньополітичні завдання 2009 року.

Вірю, що вже цього року ми досягнемо нових зрушень у відносинах із Європейським Союзом і виведемо їх на рівень асоціації із підписанням відповідної угоди. Хочу сказати, що у цьому напрямку українські дипломати, відповідні керівники міністерств, відомств, зробили разом із представниками Європейської Комісії надзвичайно велику, об'ємну роботу і, переконаний, у 2009 році ми кінець-кінцем підпишемо угоду про асоціацію, до якої так довго йшли.

Ми орієнтуємось на практичні результати. Це, в першу чергу, стосується руху до «чотирьох свобод» - вільного пересування громадян, товарів, капіталів і послуг.

З інтересом розглядаємо ініціативу «Східного партнерства». Водночас, вона, безумовно, жодним чином не може стати підміною перспективи набуття нашого повноправного членства в Євросоюзі.

У відносинах з НАТО розраховуємо на ефективне виконання Річної національної програми з конкретною метою - реального наближення до вступу в Альянс.

Принципово важливим для нас є зміцнення дружби зі Сполученими Штатами Америки на основі підписаної минулого року Хартії про стратегічне партнерство і «Дорожньої карти» співробітництва між нашими країнами.

Україна виступає за кардинальну зміну атмосфери і тональності у взаєминах з Російською Федерацією.

Переконаний, у наших силах позбавити українсько-російські відносини політичних та емоційних нашарувань.

Стратегічне партнерство наших держав має стати взаємовигідним і взаємовідповідальним. Вірю, що необхідну волю мають обидві сторони.

Україна і надалі докладатиме зусиль для зміцнення партнерства і співробітництва з сусідніми державами, їхньої консолідації довкола вирішення нагальних проблем нашого регіону.

Ми будемо послідовно добиватися врегулювання конфліктів на пострадянському просторі.

У своїй зовнішньополітичній діяльності ми посилимо увагу до розвитку взаємовигідних відносин з Австралією, країнами Азії, Африки, Південної Америки.

Ваші Високоповажності,

Початок нинішнього року ознаменувався не нами спровокованим безпрецедентним конфліктом навколо постачання газу до європейських країн.

Ситуація вийшла далеко за межі комерційного спору. Вона засвідчила всю вразливість кожної країни, залежної від імпорту енергоносіїв.

Протягом кризи Україна була відкритою і послідовною у своєму прагненні забезпечити безперебійний транзит російського газу європейським споживачам.

Кризова ситуація не може повторитися. Вважаю, що всі обставини конфлікту потребують належних висновків.

Головне - треба негайно і спільними зусиллями встановити чіткі єдині правила роботи на енергетичних ринках і запровадити інструменти їх дотримання. Слід раз і назавжди усунути можливість використання енергоносіїв як засобів політичного тиску.

У цьому контексті зазначу, що Україна продовжить активну роботу для переведення у практичну площину ініціативи створення Балтійсько-Чорноморсько-Каспійського енергетичного транзитного простору, в основі якого лежать принципи відкритості й рівноправності.

Ми готові до найактивнішої співпраці у будь-яких форматах задля відновлення і зміцнення регіональної і міжнародної довіри.

2008 рік став роком збройного конфлікту у Грузії. Він виявив відчутний дефіцит безпеки у регіоні.

Ми не забуваємо про те, що відбулося. Але головний мотив - зробити все максимально можливе, аби зміцнити і модернізувати засади безпеки в нашому регіоні.

У 2009 році як завжди відповідальною буде наша участь у міжнародних миротворчих зусиллях.

Наша держава братиме активну та ініціативну участь у боротьбі проти тероризму, піратства, незаконного розповсюдження зброї, наркотиків, торгівлі людьми.

У рамках ООН та інших міжнародних організацій ми будемо посилювати свою роль у вирішенні таких глобальних проблем, як подолання бідності, нестача продовольства, боротьба з екологічними викликами, поширення ВІЛ/СНІДу та інших ваикликів.

Ваші Високоповажності,

Вірю, що в особі держав і міжнародних організацій, які ви представляєте, Україна буде завжди знаходити розуміння, підтримку і солідарність.

Наша країна відкрита до плідного діалогу, дружби й співробітництва з вами.

Від імені України і Українського народу щиро бажаю вам, вашим народам і державам процвітання і добробуту.

Дякую за увагу.


sean


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".