З одного криміналу в інший. Тяжка доля дрібного хабарника
Раніше повідомлялося, що на Тернопільщині оперативні працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю викрили злочинну діяльність Гловака Степана Івановича. Злочинцеві обґрунтовано інкримінувалося вимагання та отримання хабарів від жителів Густинського району на загальну суму 20 тисяч гривень. Саме стільки отримав правопорушник за сприяння у реєстрації тридцятьох громадян у Густинському районному центрі зайнятості як безробітних із збереженням їхнього трудового стажу та наданням відповідної соціальної допомоги. Встановлено, що своїми діями зловмисник завдав збитків місцевому бюджету на загальну суму 48 тисяч гривень.
Торік наприкінці грудня Гловака С.І. Густинським районним судом було визнано винним та засуджено до позбавлення волі терміном 5 років і 2 місяці з позбавленням права обіймати посади, що пов’язані організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими обов’язками терміном 2 роки і 6 місяців та з конфіскацією всього належного йому майна.
Однак співробітники Держслужби боротьби з економічною злочинністю встановили, що це далеко не всі злочинні дії, які скоїв С.Гловак. Під час дорозслідування кримінальної справи оперативники встановили, що засуджений неодноразово отримував хабарі від жителів Чемировецького району Хмельницької області за сприяння їм в отриманні кредитів у місцевому відділенні комерційного банку. Зокрема, він сприяв у отриманні банківської позики у сумі 15 тисяч гривень жителю Чемировецького району та видав йому фальшиву довідку про те, що той начебто працює в приватному агропромисловому підприємстві, яке й очолював Гловак. За це він й отримав 4 тисячі гривень «додаткової подяки». Схожими методами діяв злочинець й стосовно решти 33 жителів Чемировецького району Хмельницької області, як встановили співробітники Державної служби боротьби з економічною злочинністю. Вартість його послуг коливалась від однієї до чотирьох тисяч гривень за кожне «вирішене питання». Таким чином достеменно відомо, що загальна сума отриманих зловмисником хабарів складає майже 80 тисяч гривень. Внаслідок цих злочинних дій загальна сума незаконно виданих філією комерційного банку кредитів склала 430 тисяч гривень. А, оскільки позичальники фактично не мали постійної роботи та прибутків, з яких могли б оплачувати кредит та відсотки по ньому, кредити загальною сумою понад 800 тисяч гривень на даний час – не повернуті банківській установі.
За додатково зібраними співробітниками Державної служби боротьби з економічною злочинністю матеріалами прокуратурою Густинського району Тернопільської області порушено кримінальну справу за ознаками складу злочинів, передбачених ч.2 ст.368 та ч.3 ст.366 Кримінального кодексу України. Гловак С.І. наразі перебуває у слідчому ізоляторі. Правоохоронці продовжують встановлення інших фактів злочинних дій з його боку та причетність до скоєння даних злочинів посадовими особами місцевого відділення комерційного банку.
Департамент Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України
Відповіді
2009.01.28 | Koala
Ні, реформа суду обов'язкова!
Нещодавно була новина - троє (з них два брата - сини судді) напідпитку забили насмерть людину. Вироки - два по 4 роки і 6 місяців, один - 4 роки, всі потрапили під амністію. А тут - за 50 тисяч збитків 5 років і 2 місяці, тобто під амністію не потрапляє. Отак - життя людини офіційно коштує менше 50 тисяч гривень...