МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

А за УПА я в суд подам

01/28/2009 | Київська міська організація Спілки Української Молоді
Іван Макар проти держави Україна: у столичному Апеляційному суді розглядають позов про визнання УПА воюючою стороною


Народний депутат парламенту України першого скликання, а нині відомий у патріотичних колах як «невтомний правозахисник» та «незламний бунтар» Іван Макар вимагає від вищого керівництва держави визнання Української Повстанської армії воюючою стороною в роки Другої світової війни та в післявоєнні роки. Оскільки «державні мужі» не прислухаються до «голосу народного», вирішив Іван Макар звернутися до судової гілки влади. Маючи на руках вагомі докази — архівні матеріали «з фонду» радянських каральних органів 40—50 років (НКВС та МДБ) минулого століття, нещодавно оприлюднені Службою безпеки України — позивач упевнений у своїй перемозі.

«Я прагну юридичного рішення (у справі визнання УПА. — Авт.), яке зобов’яже українську владу виконати свій обов’язок і віддати належне своїм героям. Потрібне навіть не рішення парламенту, бо воно буде політичне, а указ Президента чи постанова уряду про визнання УПА — цього більш ніж достатньо. Доказів і підстав для задоволення моїх вимог вистачає», — переконаний у своїй правоті та невідворотності прийняття судом позитивного для себе рішення Іван Макар.

У розмові з журналістом «УМ» згадує правозахисник і про міжнародні правові норми, прийняті свого часу Верховною Радою радянської Ук­раїни. Йдеться, насамперед, про 4–ту Гаазьку конвенцію, так звану «конвенцію про комбатантів» (сторін учасників війни. — Авт.), де чітко вказані категорії, за якими визначається статус військових формувань. «Згідно з нею, УПА, безсумнівно, є військовим формуванням, що захищало свою країну, свій народ від агресорів зі сходу і заходу, і статус воюючої сторони для неї є цілком відповідним», — переконаний пан Макар.

Судова тяганина за позовом правозахисника триває з перемінним успіхом уже впродовж останніх чотирьох років — суд першої інстанції, горезвісний Печерський районний суд, відмовив у задоволенні позову, а Апеляційний закрив провадження. І тільки Вищий адміністративний суд відновив і знову «спустив» його на розгляд «по суті» до Київського апеляційного суду. Судове засідання мало відбутися вчора, проте його було перенесено на 17 лютого через хворобу судді.

Геннадій БИКОДІР, Газета "Україна молода"
http://www.umoloda.kiev.ua/number/1336/116/47142/

Відповіді

 • 2009.01.29 | Gazdum

  Re: А за УПА я в суд подам

  повністю ПІДТРИМУЮ
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.01.29 | АнтиУПЫРЬ

   Re: А за УПА я в суд подам

   Этих подонков без суда в болото, пусть пиявки полакомятся!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua