МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Україні не працюють механізми покарання расистів

02/02/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Основною проблемою в притягненні до відповідальності за розпалювання міжнаціональної чи релігійної ворожнечі є не стільки відсутність чи недостатність покарань, а недієвість самих механізмів притягнення до відповідальності.

Таку думку кореспонденту УНІАН висловив експерт Центру "Соціальна дія" Максим БУТКЕВИЧ.

"З одного боку, відповідальність за 161-у статтю ("Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії" - УНІАН) - незначна порівняно, скажімо, зі статтею "хуліганство". З іншого боку, дотепер основною проблемою в притягненні до відповідальності за розпалювання ворожнечі була не незначна міра відповідальності, а недієвість тих інструментів, які вже є", - заявив М.БУТКЕВИЧ.

Як зазначив експерт, передусім було б варто змусити запрацювати ці статті "із внесенням, де треба, необхідних змін", аби відповідальність за розпалювання міжнаціональної чи релігійної ворожнечі "не була порожнім звуком", а з іншого боку - аби вона не стала "універсальною гільйотиною", яку можна використати проти кого завгодно.

Як повідомляв УНІАН, 27 грудня уряд схвалив законопроект про Концепцію державної етнонаціональної політики України. Концепція повинна стати орієнтиром для органів державної влади під час вирішення завдань етнонаціонального розвитку та регулювання міжетнічних відносин.

Документ передбачає удосконалення нормативно-правової бази у сфері міжнаціональних та міжрелігійних відносин, вивчення процесу етногенезу та історії переселення представників української нації та національних меншин, а також забезпечення рівності між громадянами, які належать до української нації та національних меншин і посилення відповідальності за розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі.

Відповіді

 • 2009.02.03 | чахлик невмирущий

  Re: В Україні не працюють механізми покарання расистів

  Расизм - це природній механізм самозахисту організму нації від інородних вливань. Якщо держава не обмежує напливу чужинців, здорова нація виробляє інші методи боротьби проти чужинської навали. Це ж елементарний інстинкт самозбереження, який діє на рівні цілого народу. Чи може хтось хоче, щоби через сто років цю землю населяли китайці?
  Взагалі, приток свіжого генетичного матеріалу потрібний, але це має бути якісний матеріал. Іммігранти мають також приносити користь суспільству, наприклад, це можуть бути талановиті митці чи висококласні спеціалісти. Обов'язково вони мають інтегруватися у суспільство, а не утворювати закриті клани. І звичайно, це мають бути люди високої моралі. Натомість у нас серед іммігрантів значно вищий рівень злочинності, ніж у середньому в країні. Що ж це виходить - будемо захищаємо злодіїв та убивць? Не розумно. Я не кажу, що всі вони злочинці - але в нашу країну їдуть не найкращі. Тому я питаю: нащо вони нам тут потрібні?
  Нам уперто намагаються нав'язати американську модель, яка засуджує розподіл на своїх та приїжджих. Тут нема нічого дивного, адже корінне населення Америки винищене, а ті, хто там живуть, це іммігранти буквально кількох останніх століть. Це ж не до порівняння з тисячами років, протягом котрих наші предки жили на нашій землі. До того ж вони не забирали її в інших народів, а самі освоювали ці колись не заселені території. Невже ми повинні стати індіанцями на власній землі?
  Існування расизму в Україні - це вірна ознака того, що нація ще жива, організм бореться із чужорідними клітинами. Інша справа, що така боротьба цілком могла би стати безкровною і такою, що не викликала би осуду. Потрібно лише, щоби держава почала провадити таку імміграційну політику, яка би відповідала національним інтересам України.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.03 | Лютий

   Re: В Україні не працюють механізми покарання расистів

   чахлик невмирущий пише:
   > Расизм - це природній механізм самозахисту організму нації від інородних вливань.
   Це нездоровий рефлекс слабких

   > Існування расизму в Україні - це вірна ознака того, що нація ще жива, організм бореться із чужорідними клітинами.
   Це вірна ознака того що серед нації є ідіоти чи ті чих голови засрані російськими бзіками на тему "бий.... спасай Расєю"

   Інша справа, що така боротьба цілком могла би стати безкровною і такою, що не викликала би осуду. Потрібно лише, щоби держава почала провадити таку імміграційну політику, яка би відповідала національним інтересам України.
   А національні інтереси України полягають зокрема в відсвтності расизму і расистів
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.04 | чахлик невмирущий

    Re: В Україні не працюють механізми покарання расистів

    Запропонуйте дієвий механізм того, як зберегти українську ідентичність (етнічну, культурну, мовну тощо) населення України на наступні хоча би сто років. Не як етнічної групи, а як титульної нації. І ще за обов'язкової умови - реалізація цього механізму повинна бути доступною кожному громадянину. Причому за умов агресивної політики правлячої верхівки, спрямованої на здешевлення робочої сили в країні в будь-який спосіб, наприклад, за допомогою імпорту в'єтнамців. До речі, Українська революція 1917-1921 років була придушена в тому числі за участю китайських банд, очолюваних червоними комісарами.
    Я не закликаю когось бити чи різати. Просто в кожного народу є люди, яким сверблять руки. У кожного народу є люди, які не терплять чужинців, особливо коли на то є підстави, я вже писав про злочинність серед іммігрантів. І звичайно, є люди, котрі потрапляють у першу і в другу категорії одночасно. Я їх не засуджую. Вони виконують функцію, яку мала би виконувати держава. Виконують так як уміють.
    Ось іще цікава річ: якщо українець побив негра, то це пропонують розглядати як злочин на ґрунті расизму. Якщо так, тоді злочини, скоєні неграми супроти українців теж треба було би сприймати як расові.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.04 | Адвокат ...

     Я-я, натюрліх! Прохвесійні расисти вкумекали стать

     інтелехтуалами. Так,-- сучасніше.

     Інтелехтуальний расизм,-- навіть звучить, мов пісня!
    • 2009.02.04 | Sean

     re

     чахлик невмирущий пише:
     > Запропонуйте дієвий механізм того, як зберегти українську ідентичність (етнічну, культурну, мовну тощо) населення України на наступні хоча би сто років. Не як етнічної групи, а як титульної нації. І ще за обов'язкової умови - реалізація цього механізму повинна бути доступною кожному громадянину.
     Бути конкурентоспроможними, бути сильними, впевненими у собі, досягати успіху і не списувати свої проблеми, свої невдачі, свої слабкости і неспроможність на інших. Расизм - то комплекс, комплекси - то погано.

     > До речі, Українська революція 1917-1921 років була придушена в тому числі за участю китайських банд, очолюваних червоними комісарами.
     Так. І латишів було багато. А росіян скільки - що аж. А як по-різному поводилися Українці. Ви без мене знаєте


     чахлик невмирущий пише:
     > Я не закликаю когось бити чи різати.
     І правильно, бо на "Майдані" такі заклики поза законом

     > Просто в кожного народу є люди, яким сверблять руки.
     І для них є Кримінальний кодекс

     > У кожного народу є люди, які не терплять чужинців,
     Є. Про таких, зокрема, написано у "Гамлєті" Подерв'янського.

     > особливо коли на то є підстави, я вже писав про злочинність серед іммігрантів.
     Cеред Українців злочинність теж поширена. А юридична відповідальність, як сказано в Конституції, носить індивідуальний характер. Теревені про групову відповідальність - то сповзання у фашизм. Чи, якщо хочете - коумнізм.

     > І звичайно, є люди, котрі потрапляють у першу і в другу категорії одночасно. Я їх не засуджую.
     А дарма

     > Вони виконують функцію, яку мала би виконувати держава.
     Ні, бо у держави не мають "свербіти руки".

     > Виконують так як уміють.
     Погано роблять.

     > Ось іще цікава річ: якщо українець побив негра, то це пропонують розглядати як злочин на ґрунті расизму.
     Але ж буває і справді таке.

     > Якщо так, тоді злочини, скоєні неграми супроти українців теж треба було би сприймати як расові.
     Звісно - якщо злочин було скоєно на расовому грунті.

     А щодо жорстких іміграційних законів - то дійсно, мають бути і мають виконуватися.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.02.04 | Panzernik

      90% так называемой Красной армии - это наемники. Факт

      Чахлык абсолютно прав, Орда иностранцев которая прет к нам КАТЕГОРИЧЕСКИ не признает наш язык, наш образ жизни.
      Наше государство сегодня слабое, но украинцы как народ сильный и жизнестойкий.

      Получаеться ДИССОНАНС.

      Слабое государство (несознательно, в силу своей слабости) пытаеться уничтожить НАРОД, а Народ желая выжить защищаеться.

      Получаеться что, дурно окрашенное слово "РАСИЗМ" обозначает СВЯТОЕ ПРАВО КАЖДОГО НАРОДА НА ВЫЖИВАНИЕ И ЗАЩИТУ СВОИХ ЦЕННОСТЕЙ.

      Ребята, а наше государство точно не служит кальмарам с Юпитера.


      А ТЕПЕРЬ МОЕ МНЕНИЕ ЖЕСТКО:
      РАСИЗМА В УКРАИНЕ НЕТ,

      Я свидетель, так получилось что мне пришлось наблюдать несколько семейных историй. Живу я по соседству.

      Негры и наши девки. Не секрет, что мы в совке жили в абсолютной нищете. И иностраные студенты которым ИХ РОДИНА платила 200-500 американских доларов стипендии, выглядели в СССР КОРОЛЯМИ.

      В общем три семьи попали в мое поле зрения. Негры надолго в СССР не задерживались, а девок передавали дальше по эстафете.

      В общей сложности 7 негритят выросло на моих глазах. я незнаю ни одного случая оскорблений или унижений этих детей.

      Несколько дней назад стал свидетелем разнузданого поведения чего-то типа малолетних курдов в маршрутке. Омерзительное зрелище.
      Гогот, громкий разговор на неизвестном языке, плевки на пол.

      Осторожней со словами.Вы ведь не называете евреев убивающих арабов расистами. Кстати а почему?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.04 | Sean

       Не факт

       якщо це факт, то дайте б/ласка, посилання на джерело. Як на мене, то радше переважно збурений, здурений і мародерливий люмпен.


       Panzernik пише:
       > Чахлык абсолютно прав, Орда иностранцев которая прет к нам КАТЕГОРИЧЕСКИ не признает наш язык, наш образ жизни.
       Неправда, до нас не прьот орда іноземцев.

       До речі, а яку мову Ви вважаєте своєю?

       > Ребята, а наше государство точно не служит кальмарам с Юпитера.
       Хто такі рєбята і звідки Ви знаєте про існування на Юпітері кальмарів?

       > А ТЕПЕРЬ МОЕ МНЕНИЕ ЖЕСТКО:
       Та хоч би і м'яко

       > РАСИЗМА В УКРАИНЕ НЕТ,
       Неправда. Хоча в Україні його не більше ніж в інших країнах. Комусь хочеться щоб було більше.


       > Несколько дней назад стал свидетелем разнузданого поведения чего-то типа малолетних курдов в маршрутке. Омерзительное зрелище.
       > Гогот, громкий разговор на неизвестном языке, плевки на пол.
       Ви ніколи не бачили, як це роблять українці?

       >
       > Осторожней со словами.
       Не вказуйте мені що робити і буде краще. Тобто будьте обережніші зі словами :) Будьте так ласкаві

       > Вы ведь не называете евреев убивающих арабов расистами. Кстати а почему?
       Бо не хочу. І навпаки називати - теж не хочу.
      • 2009.02.04 | Михайло Свистович

       Re: 90% так называемой Красной армии - это наемники. Факт

       Panzernik пише:
       > Чахлык абсолютно прав, Орда иностранцев которая прет к нам КАТЕГОРИЧЕСКИ не признает наш язык, наш образ жизни

       Судячи з мови, якою Ви пишете, Ви теж до цієї Орди належите


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua