МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Суд в Гаазі виніс компромісне рішення

02/03/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Хоча суд відмовився визнавати Острів Зміїний частиною континентальної берегової лінії України , однак він визнав те, що Зміїний таки є островом а не скелею, і закріпив за ним навколишню морську зону.

На схемі показано як , згідно рішення суду, віднині виглядає розподіл зони континентального шельфу Чорного моря поміж Україною та Румунією
Синім кольором позначена лінія поділу, яку пропонувала Україна, червоним – вимоги Румунії. Фіолетовою лінією позначена лінія розподілу , яка встановлена Гаазьким міжнародним судом.

Схему взято із сайту Гаагського міжнародного суду http://www.icj-cij.org/docket/files/132/14985.pdf

Відповіді

 • 2009.02.04 | Helge

  Re: Суд в Гаазі виніс компромісне рішення

  То виходить вони у нас відтяли частину території?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.04 | Олександр Дядюк

   Re: Суд в Гаазі виніс компромісне рішення

   Helge пише:
   > То виходить вони у нас відтяли частину території?


   Для того, щоб більш конкретно відповісти на це питання потрібно було б глянути як було розділено морську територію між Румунією і СРСР в 1949 році.
   Україна є правонаступником УРСР щодо території останньої і прилеглих вод. І якщо морська зона яка за договором 1949 року була за СРСР (а відтак і УРСР) тепер відходить Румунії, значить - таки відтяли
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.04 | Kohoutek

    Re: Суд в Гаазі виніс компромісне рішення

    Олександр Дядюк пише:
    > Helge пише:
    > > То виходить вони у нас відтяли частину території?
    >
    >
    > Для того, щоб більш конкретно відповісти на це питання потрібно було б глянути як було розділено морську територію між Румунією і СРСР в 1949 році.
    > Україна є правонаступником УРСР щодо території останньої і прилеглих вод. І якщо морська зона яка за договором 1949 року була за СРСР (а відтак і УРСР) тепер відходить Румунії, значить - таки відтяли

    Не надо путать территориальные воды и исключительную экономическую зону континентального шельфа. Государственная граница между Румынией и Украиной НЕ изменилась ни на метр, а континентальный шельф между Румынией и СССР не был размежёван.
  • 2009.02.04 | Kohoutek

   Re: Суд в Гаазі виніс компромісне рішення

   Helge пише:
   > То виходить вони у нас відтяли частину території?

   НЕТ. Во-первых, речь идёт не о территориальных водах, а об исключительной экономической зоне. Она не является частью национальной территории - территориальные воды в Чёрном море ограничиваются 12-мильной зоной от берега. Континентальный шельф за пределами территориальных вод НЕ ПРИНАДЛЕЖИТ ни Украине, ни Румынии - они получают лишь исключительные права на его экономическое использование, но не владеют им.

   Во-вторых, этот шельф не был размежёван в советское время, поэтому ни Украина, ни Румыния до сих пор не имели на него бесспорных прав. Нельзя потерять того, чего не имеешь. Вот если бы Змеиный был признан не островом, а скалой, тогда Украина потеряла бы территориальные воды вокруг него, потому что государственная граница вокруг скалы проходит по урезу воды. Но Змеиный теперь официально и бесспорно считается островом.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.04 | Олександр Дядюк

    Втрати таки є

    Kohoutek пише:
    > Во-вторых, этот шельф не был размежёван в советское время, поэтому ни Украина, ни Румыния до сих пор не имели на него бесспорных прав. Нельзя потерять того, чего не имеешь. Вот если бы Змеиный был признан не островом, а скалой, тогда Украина потеряла бы территориальные воды вокруг него, потому что государственная граница вокруг скалы проходит по урезу воды. Но Змеиный теперь официально и бесспорно считается островом.

    тобто, було два субьєкти, які в однаковій мірі претендували на спірну виключну економічну зону. Суд прийняв рішення, яким на 80 % задовольнив вимоги однієї сторони і на 20 % іншої.
    В принципі так і повинно бути. Право - "це право сильного"!
    Зі слабким ніколи не рахуються. Не будуть рахуватись і надалі.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.04 | GreyWraith

     Просто наші висунули завищені вимоги

     Олександр Дядюк пише:
     >було два субьєкти, які в однаковій мірі претендували на спірну >виключну економічну зону. Суд прийняв рішення, яким на 80 % >задовольнив вимоги однієї сторони і на 20 % іншої.
     Ви на карту дивилися? :) Я дивився: у наших вимоги були аж ніяк не однакові, а істотньо завищеними, - для того, щоб потім із вигодою поступитися. Що і було зроблено.

     > В принципі так і повинно бути. Право - "це право сильного"!
     > Зі слабким ніколи не рахуються. Не будуть рахуватись і надалі.
     Острів Зміїний до 1948 року належав Румунії, і до цього суду Румунія вважала, що від неї цю територію було забрано незаконно. І не поступалася навіть покійному СРСР. А тепер це питання вирішили і на вигідних для України умовах.

     Ознакою того, що це рішення суду є добрим для України є істерика, влаштована щодо нього відомими ненависниками України і проросійськими вилупками із фракцій КПУ і ПРУ... :)
    • 2009.02.04 | Kohoutek

     Re: Втрати таки є

     Олександр Дядюк пише:
     > тобто, було два субьєкти, які в однаковій мірі претендували на спірну виключну економічну зону. Суд прийняв рішення, яким на 80 % задовольнив вимоги однієї сторони і на 20 % іншої.
     > В принципі так і повинно бути. Право - "це право сильного"!

     Нет, это право справедливости. Прочитайте аргументацию решения суда, а потом уже делайте выводы. Или Вы считаете, что решение может быть справедливым только, если оно в Вашу пользу, каковы бы ни были Ваши аргументы?

     Кстати, http://korrespondent.net/worldabus/731698
     На эту же тему Румыния в прошлом спорила с Советским Союзом. Хотя переговоры 1967-1987 годов закончились безрезультатно, румынские специалисты отмечают, что территориальные претензии Советского Союза были "в два раза меньше, чем аппетиты Украины".

     > Зі слабким ніколи не рахуються. Не будуть рахуватись і надалі.

     В Международном суде ООН проигрывали даже США.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua