МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Обама пропонує Росіє скоротити ядерне озброєння

02/04/2009 | Майдан-ІНФОРМ
КИЇВ, 4 лютого. /УКРІНФОРМ/. Президент США Барак Обама має намір запропонувати Росії безпрецедентний план по скороченню озброєнь. На цей крок США готові піти, щоб у обох країн залишилося не більше 1 тисячі ядерних боєголовок, пише газета The Times, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на NEWSru.co.

Ключовим моментом в ініціативі Обами стане перегляд рішення попередньої адміністрації США про розміщення в Європі елементів американської системи ПРО, проти якого активно заперечує Москва.

Обама має намір доручити переговори спеціальному комітету під керівництвом Гері Сеймора, який займався питаннями нерозповсюдження ядерної зброї в адміністрації Білла Клінтона. Переговорами займатиметься Держдепартамент США на чолі з Хілларі Клінтон.

Як відзначає британське видання, угода про скорочення ядерного арсеналу між США і Росією незмінно зачепить і Велику Британію, яка має 160 ядерних боєголовок, а також інші ядерні держави.

Газета нагадує, що Обама зобов'язався зробити скорочення ядерного озброєння одним з головних завдань свого президентства і першим кроком буде відновлення переговорів з Росією про заміну Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНВ-1), підписаного у 1991 році - термін дії договору закінчується у грудні. У рамках цього договору, обидві країни повинні були скоротити свої ядерні запаси приблизно з 10 тис. до 5 тис. одиниць з кожної сторони.

Як очікується, обговорення СНВ-2 може стати однією з тем візиту Обами у Росію. За непідтвердженими даними поїздка має відбутися у квітні.

Довідка. Станом на січень 2009 року у складі стратегічних сил Росії знаходилося 678 стратегічних носіїв, здатних нести 3081 ядерний боєзаряд, повідомляє сайт "Стратегічне ядерне озброєння Росії". У складі Ракетних військ стратегічного призначення знаходиться 426 ракетних комплексів, здатних нести 1586 ядерних боєзарядів. У складі ВМФ знаходиться 14 стратегічних ракетоносців. Балістичні ракети, якими оснащені ракетоносці, здатні нести 611 ядерних боєзарядів. До складу стратегічної авіації входить 79 важких бомбардувальників, які здатні нести до 884 крилатих ракет великої дальності. У цей час на озброєнні далекої авіації знаходиться 15 бомбардувальників Ту-160 (Blackjack) і 64 бомбардувальники Ту-95МС (Bear H). Бомбардувальники озброєні крилатими ракетами Х-55 (AS-15) різних модифікацій.

У складі космічного ешелону системи раннього попередження в цей час працюють п'ять супутників - три на високоеліптичних орбітах і дві геостаціонарні. Супутники не здатні забезпечувати цілодобове спостереження за районами базування балістичних ракет на території США.

sean

Відповіді

 • 2009.02.04 | Сергій Кабуд

  ці обамівскі оборудки ставлять світ в небезпеку війни

  кремль ніколи не виконував і не виконуватиме ніяких угод по скороченню

  перевірити це ніхто не буде здатним

  як тільки США розброїться-
  кремль з суттєвою перевагою в стратегічних силах атакує Америку


  дуже погана новина
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.13 | Михайло Свистович

   Re: ці обамівскі оборудки ставлять світ в небезпеку війни

   Сергій Кабуд пише:
   > кремль ніколи не виконував і не виконуватиме ніяких угод по скороченню

   виконував і виконуватиме, а не виконуватиме, то й США не виконуватиме

   >
   > перевірити це ніхто не буде здатним

   багато хто здатен

   >
   > як тільки США розброїться-
   > кремль з суттєвою перевагою в стратегічних силах атакує Америку

   не атакує
 • 2009.02.05 | Историк

  Обама - наш президент!

  "Мы будем добиваться беспрецедентной прозрачности, жесткого контроля и точной отчетности, - чтобы налогоплательщики знали, на что тратят их деньги и приводит ли это к каким-либо результатам".
 • 2009.02.05 | Хвізик

  америка роззброїться, а кацапи лиш приховають свою зброю

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.02.06 | Историк

  Обама фактически предлагает Кремлю

  сворачивать свою ядерную лавочку. Вероятно, он подразумевает, что Кремль может утратить контроль над территорией РФ или она вообще начнет разваливаться.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.06 | GreyWraith

   З цим, певно, пов'язаний виступ Путіна у Давосі...

   ... про який писала Латиніна. По суті голова російського уряду їздив туди, що прямо просити списати борги російських корпорацій ніби якихось безнадійно корумпованих африканських режимів. І йому там, схоже, відмовили. А тепер, певно, пропонують списати борги в обмін на практично повне ядерне роззброєння. Поважаю: американці і європейці в першу чергу думають про власну безпеку, і це правильно. Звичайних збройних сил у Росії навряд чи вистачить на зупинку ймовірної китайської агресії, але для створення загрози іншим сусідам, зокрема нам, вистачить із головою.

   Що ж, треба подумати, як цю торгівлю використати із найбільшою користю для нас.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.06 | Историк

    Действительно, Путин ездил в Давос просить пощады

    но, насколько известно, не смог там встретиться ни с кем из высокопоставленных американцев. Во-первых, это сигнал, а во-вторых - пусть, типа, зреет еще.
    Кроме того, нынешний кризис выявил полную недееспособность и безответственность российского режима. По-видимому, не понимают не только, что происходит и что надо делать, но и что сами делают. Критическим индикатором, как и предупреждал В.Сурков на совещании ЕР, может стать утрата лояльности некоторыми региональными структурами МВД, что подтолкнет к более решительным действиям местные администрации, которые в условиях сверхцентрализованной финансовой системы РФ сегодня остались на мели. А им-то и решать проблемы непосредственно со злым народом.
    Для США это дополнительная головная боль по части ОМУ. Обама, видимо, и пробрасывает: давайте сделаем культурно и по-хорошему. Однако, ситуация с очень важной кригизской базой должна его серьезно насторожить и, скорее всего, прибавить решительности.
    Теоретически, есть и другая опция - сделать ставку на наиболее дееспособную и вменяемую структуру РФ - военных. То есть, вернуться к модели, связанной с именем ген.Лебедя...
  • 2009.02.21 | Сергій Кабуд

   ядерна зброя під повним контролем. коди знає лише кремль. крапка

   ніяка ядерка не може бути викрадена

   ніяка ядерка не може бути взорвана без волі вищого керівництва в кремлі

   ніякі роспади РФ тут не до чого

   не дезінформуйте
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.21 | Хвізик

    Re: ядерна зброя під повним контролем. коди знає лише кремль. крапка

    Сергій Кабуд пише:
    > ніяка ядерка не може бути викрадена
    але вона може бути "викрадена"
    вибухне - і ніхто нічого не докаже


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua