МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сьогодні потрібно сподіватися не на владу, а на Націю

02/04/2009 | Юрій Сиротюк
2 лютого 2009 року голова Всеукраїнського об'єднання «Свобода» Олег Тягнибок відвідав Дніпропетровськ.

Приїзд лідера ВО «Свобода» викликав великий ажіотаж не лише у пересічних мешканців міста та області, а й у представників засобів масової інформації.

Під час прес-конференції у прямому етері, дніпропетровських журналістів найбільше цікавили газові питання та ставлення ВО «Свобода» до теперішньої ситуації у державі.

«Сьогодні Україна знаходиться у глибокій перманентній системній кризі. Зрозуміло, що ця криза почалася не вчора і навіть не із початком так званої світової кризи. Криза в Україні була давно, і має вона політичний характер. Кожен розуміє, що курс долара щодо гривні не може стрибати так сильно кожного дня: вранці він високий, увечері – ще вищий. Зрозуміло, що курс долара піднімався штучно, на цьому заробляли гроші конкретні чиновники: і з Міністерства фінансів, і з Національного банку. Таким чином, люди ставали біднішими за одну ніч, а чиновники – багатшими. Замість того, щоби прийняти конкретні антикризові міри, наша влада взяла кредит Міжнародного валютного фонду. У мене риторичне запитання до сьогоднішньої влади: а хто повертатиме ці гроші? Якщо доведеться віддавати нашим дітям, то кредитор забиратиме їх землею, підприємствами, тому що виробництва українського вже практично немає. Але, якщо вже отримали цей кредит, то треба було його направляти у державну банківську систему, а його направили у приватні банки, які замість кредитування малого та середнього бізнесу, скупили валюту, чим створили паніку – і залишили її в офшорних зонах.

Крім того, мені дуже прикро, що українська влада не вміє захищати ані себе, ані нас, українську націю. 3 лютого відбудеться суд в Гаазі за позовом Румунії щодо острова Зміїний. Їх не острів цікавить, а шельф Чорного моря, де можна видобувати нафту та газ. І вже сьогодні нас можуть поставити перед фактом, що ми можемо втратити частину своєї території або морського простору.

Також ні в кого немає сумніву, що ми програли газову війну. З боку Кремля на Україну спрямовано постійну війну: інформаційну, іміджеву, культурну, мовну, дипломатичну. І всі ці війни ми програвали – як при уряді Єханурова, так при уряді Януковича, так і при уряді Тимошенко. Тому сьогодні потрібно сподіватися не на владу, а на Націю», - пояснив Олег Тягнибок.

Увечері до Ділового центру на зустріч з лідером ВО «Свобода» прийшло близько 400 дніпропетровчан та мешканців області. Зал був забитий вщент – люди стояли на сходах та з оваціями зустрічали Олега Тягнибока.

Під час свого виступу Олег Тягнибок підкреслив, що Дніпропетровщина є частиною запорізького краю, де український дух не вдалося вбити ні голодоморами, ні переселеннями, ні насильницькою русифікацією.

«Найяскравіший тому доказ: на останніх виборах до Верховної Ради Дніпропетровщина віддала за ВО «Свобода» більше голосів, ніж деякі західні області України».

Щодо об'єднань, про які мене ще й досі запитують, то я відповім так: єднатися треба не політичним партіям, а українцям на основі національної ідеї. Ми не проти об'єднання. Блоки – це вчорашній день, сьогодні перспектива – за партією. Тому що партія – це чітка вертикаль влади, і це дисципліна. І якщо я веду когось у парламент, я маю бути впевнений в кожній людині», - констатував Олег Тягнибок.

Після зустрічі близько 200 мешканців міста та області заповнили анкети прихильників ВО «Свобода".

Прес-служба
Всеукраїнського об'єднання «Свобода»
8-067-441-46-01


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua