МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

НАДРА БАНК «обкрадає» дітей-сиріт?

02/04/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Уже понад місяць НАДРА БАНК утримує 32 600 гривень, передбачених на ремонт та відкриття кімнати матері та дитини в Обласному будинку дитини в м. Біла Церква, зібраних Молодіжним інноваційним центром «Медіа-М» у співпраці із Представництвом благодійної організації «Кожній дитині» в Україні від представників українського бізнесу. Переобладнання кімнати матері та дитини, а також створення кімнати соціального працівника в Обласному будинку дитини в м. Біла Церква – необхідні кроки в реалізації трирічного проекту «Запобігання передачі дітей раннього віку в інтернатні заклади», в ході реалізації якого за останній рік в Київській області направлення дітей до будинків дитини зменшилося на 13%.

Донедавна контакти між батьками та дітьми рідко заохочувалися, що ускладнювало повернення дитини до батьків. Крім того, через далеке розташування, дорога до закладу потребувала часу і коштів від батьків, які часто самі перебували у фінансовій скруті. Передбачалося, що активна робота соціального працівника та створення можливості для мам відвідувати свого малюка ще суттєвіше зменшить кількість влаштувань дітей до будинку дитини. Адже досвід показує, що спілкування з рідними та близькими людьми, заохочення підтримки контактів мами з дитиною у 80% приводить до повернення малюка в сім’ю.

Проект підтримали українські бізнесмени, які виділили кошти на матеріали та на оплату ремонтних робіт, в загальній сумі понад 230 000 гривень. Сьогодні через безвідповідальну поведінку НАДРА БАНК 60 вихованців Обласного будинку дитини в м. Біла Церква, так і не отримали очікуваної кімнати для зустрічей з близькими людьми, де хоч на короткий час зможуть відчути індивідуальну увагу та родинне тепло: гратися, малювати, спілкуватися із родичами чи потенційними прийомними батьками. Крім того, малюки змушені жити в незавершених ремонтних умовах, що може вплинути на стан їхнього здоров’я та безпеку. У цьому контексті особливо по-єзуїтськи виглядає реклама НАДРА БАНКом власних депозитних програм та гучні заяви про соціальну відповідальність. На веб-сайті навіть визначена місія банку – «бути надійним та відповідальним помічником у цьому динамічному світі фінансів, що постійно змінюється». Не виконуючи своїх прямих функцій з переказу грошей НАДРА БАНК не тільки не допомагає, а заважає іншим громадським організаціям здійснювати проекти. Андрій Чиж, Директор МІЦ «Медіа-М»: «Наша організація вперше стикається з таким цинічним підходом до ведення фінансових операцій. Замість того, щоб підтримати наші зусилля щодо створення сприятливих умов для повернення дитини в сім’ю, співробітники та керівництво НАДРА БАНК поставили нас у ситуацію, коли ми через їхню безвідповідальність не можемо завершити такого важливого проекту.

ВАТ КБ «Надра» прямо порушує пункт 8.4. статті 8 Закону України «Про платіжні системи та переказ грошей в Україні», де зазначено, що міжбанківський переказ виконується в строк до трьох операційних днів. Ми несемо збитки – як матеріальні, так і морального характеру. На наші неодноразові запити до керівництва НАДРА БАНКу про стан коштів, скарги до Національного банку України, ми не отримали зрозумілих пояснень та відповідей». Для довідки. 30.12.08 р. МІЦ «Медіа-М» ініціював переказ коштів платіжним дорученням №229. Відділення №82 філії ВАТ КБ «Надра» Киїівського РУ прийняло і зафіксувало дату прийняття платіжного доручення на виконання 30.12.08 і видало виписку про списання коштів з рахунку МІЦ «Медіа-М». Станом на 28.01.2009р. гроші так і не надійшли до отримувача коштів.

Джерело: Ресурсний центр "Гурт"

Відповіді

 • 2009.02.04 | Sean

  Re: НАДРА БАНК «обкрадає» дітей-сиріт?

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Джерело: Ресурсний центр "Гурт"
  дурень безнадійний цей ресурсний центр "Гурт", знаючи (чи маючи можливість знати) про "прекрасний" урядовий позов до цього банку плюс стимульовану істерію. Хву
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.04 | Михайло Свистович

   Re: НАДРА БАНК «обкрадає» дітей-сиріт?

   Sean пише:
   > Майдан-ІНФОРМ пише:
   > > Джерело: Ресурсний центр "Гурт"
   > дурень безнадійний цей ресурсний центр "Гурт", знаючи (чи маючи можливість знати) про "прекрасний" урядовий позов до цього банку плюс стимульовану істерію. Хву

   Гадаю, що ці гроші були зібрані до того
 • 2009.02.09 | Вікторія

  Про НАДРА БАНК

  Трохи знаю про соц.програми НАДРА. Минулого року вони передали 12 комплектів медобладнання для реанімац.відділень 12 дитячих лікарень(кожен комплект - це кількасот тис.грн.),передали оргтехніку і меблі 5 громад.організаціям,які допомагають дітям та інвалідам, запровадили у себе еколог.програму "Зел. офіс". Я знаю,що у них зараз затримані абсолютно всі платежі від організацій,а не лише цей.А причина цьому-жахливий відтік коштів,бо люди чули заяви Тимошенко про Надра і забирають звідти свої гроші.Це- біда банку, а не якась його неправильна дія.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua