МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Газпром" готується знизити ціну газу для Європи у півтора рази

02/06/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Російський газовий монополіст допускає зниження видобутку газу у 2009 році порівняно з 2008 роком на 7%, повідомило агентству "Інтерфакс" джерело знайоме з матеріалами компанії, що були представлені у п'ятницю в Москві інвестиційній спільноті.

Якщо у 2008 році компанія добула більше 550 млрд. кубометрів газу, то можливий рівень видобутку в 2009 році знаходиться в інтервалі між 510 і 560 млрд. кубометрів.

Ці дані містяться у презентації "Газпрому", діаграма в якій не супроводжується вказанням точних значень.

При цьому в презентації підкреслюється, що зараз всі сценарії видобутку газу знаходяться у стадії перегляду. Джерело також розповіло, що меджмент концерну повідомив про очікуване зниження реалізації газа в Європі та Росії.

За результатами 2008 року об'єм реалізації газу прогнозується на рівні 520 млрд. кубометрів, а прогноз на 2009 рік, відповідно з різними сценаріями, що знаходяться в стадії перегляду, - від менше 520 до більше 550 млрд. кубометрів.

В 2009 році концерн планує реалізувати в країни близького зарубіжжя 75 млрд. кубометрів проти 88 млрд. кубометрів в 2008 році.

Середня ціна поставок палива в ці країни очікується на рівні 198 дол. за тисячу кубометрів проти 88 доларів за тисячу кубометрів в 2008 році. Крім того, "Газпром" прогнозує зниження експорту газа у Європу у 2009 році до 170 млрд. кубометрів з 179 млрд. кубометрів в 2008 році і відповідно зниження ціни до 280 з 409 дол. за тисячу кубометрів.

Заступник голови правління "Газпрому", генеральний директор "Газпром еспорта" Алєксандр Мєдвєдєв при цьому заявив, що компанія не зацікавлена в реалізації великих об'ємів газу за низькою ціною: "Боротись не за об'єми, а за ефективність".

В презентації також розкриваються положення фінансової стратегії монополії в умовах фінансової кризи. На рівні бюджетування воно передбачає сценарії виходячи з ціни на нафту 25, 30 і 40 дол. за баррель.

В матеріалах також відзначається, що концерн може знизити розмір інвестиційної програми, яка була затверджена на 2009 рік в розмірі 26,2 млрд. дол. Розмір можливого скорочення обговорюється, відзначено у документі.

В середині грудня минулого року керівник монополіста Алєксєй Міллєр заявив, що інвестиційну програму компанія скорочувати не має наміру, співробітників звільняти не буде, але грошей у держави попросить.

Коментуючи інформацію про те, що фінансова стратегія "Газпрому" в умовах фінансової кризи передбачає можливість переміщення фінансового навантаження по кільком проектам на партнерів "Газпрому" в них, Міллєр заявив: "На території РФ ніяких планів, проектів немає; великою мірою це стосується зарубіжних проектів". І додав, що така можливість не обговорюється стосовно якихось конкретних проектів - вона лише гіпотетично розглядається.

Джерело: Ньюзру.ком

Відповіді

 • 2009.02.06 | Адвокат ...

  А пачіму би і нєт?!! За всьо платіт

  мадам-Вітон-дєхвляція Україна!
 • 2009.02.06 | samopal

  А Білорусь в Європі, чи вже ні? (/)

  Od dwóch dni Białorusini otrzymują sprzeczne informacje dotyczące cen rosyjskiego gazu. Wczoraj białoruski premier mówił o stawce 140-150 dolarów za 1000 metrów sześciennych.

  Z kolei dziś rosyjski ambasador na Białorusi zapowiedział, że stawka nieznacznie przewyższy 200 dolarów. Ceny dostaw rosyjskiego gazu mają dla białoruskiej gospodarki kluczowe znaczenie. Zdaniem niezależnych ekspertów, gwałtowny ich wzrost może doprowadzić do załamania finansowego.

  Białoruś od wielu lat płaci za rosyjski gaz po stawkach preferencyjnych, znacznie niższych od innych odbiorców. W zeszłym roku negocjacje cenowe między Mińskiem a Moskwą nie przyniosły rezultatów. Obecnie Białorusini płacą około 128 dolarów za 1000 metrów sześciennych.

  Jak poinformowały niezależne, białoruskie media - nowe porozumienie cenowe Mińska z Moskwa zostało podpisane już tydzień temu i do tej pory utrzymywane jest w tajemnicy.

  http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6244679,Bialorusini_nie_wiedza__ile_zaplaca_za_gaz.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.06 | Max

   Re: А Білорусь в Європі, чи вже ні? (/)

   W żadnym razie! Nie w Ewropie, w dupie raczej.

   Co, nie oglądałeś pan polskiego dokumentalnego filmu "89 milimetrów od Ewropy"? (To o Białorusi właśnie.)
 • 2009.02.06 | Ghost

  там и будем покупать

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2009.02.07 | Semen

  Re: "Газпром" готується знизити ціну газу для Європи у півтора рази

  Сьогодні Україна забезпечена газом мінімум на півроку. Європа то проблеми Росії - буде транспортувати газ, то буде він у Європі. А ціну насправді треба знижувати і не тільки для Західної Європи.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua