МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

„Пульс Киева” - новий русифікаційний проект?

02/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ

Керівникові проекту видання „Пульс Киева”

О. Лисенку

Головному редакторові

К. Войтенку

Відкрите депутатське звернення

Шановні панове О. Лисенко і К. Войтенко!


Кожного ранку, виходячи з метро на вул. Інститутській, я отримую Вашу газету. Я її зазвичай читаю. Звичайно, як українцеві, мешканцеві української столиці і членові українського парламенту мені було б приємніше і зручніше читати її українською мовою. Але я звертаюся до Вас не як українець і мешканець української столиці, а саме як голова підкомітету з питань репресованих, етнополітики і попередження міжнаціональних конфліктів. Запевняю Вас, що всі репресовані, що живуть у столиці України, сидячи за Україну в сибірських концтаборах, мріяли не про таку столицю України, де б газетні розкладки і кіоски були б завалені газетами і журналами, що видаються мовою, якою з ними спілкувалися коменданти і наглядачі концтаборів.

Звертаючись до Вас, я нагадаю Вам такі факти. За останнім переписом населення у Києві проживає 82,2% українців. Під час згаданого перепису 93, 2% киян вказали, що вони володіють українською мовою. У Києві рецептивно (пасивно) українською мовою володіє все його населення за винятком нелегальних мігрантів. Як філолог і викладач іноземних мов, пояснюю, що рецептивне володіння означає розуміння мови на слух та під час читання текстів. До проголошення Незалежності України у Києві 500-тисячним накладом виходив „Вечірній Київ”, а нібито ”рускоязикі„ кияни стояли за „Вєчьркой” у величезних чергах.

У цьому зв’язку я прошу пояснити мені: чи правильно я розумію, що метою Вашого проекту є не комерційний зиск (адже газета роздається безплатно), а мета є політична – продовжити асиміляцію українців під росіян, інтенсифікувати русифікацію українців, почату ще російськими самодержцями. Можливо, Ви керувалися іншою логікою. Тим більше, що Ваші прізвища – Лисенко і Войтенко. Тоді поясніть мені цю логіку. Це потрібно мені для моєї роботи.

Юрій Гнаткевич

Відповіді

 • 2009.02.07 | ТУК

  Re: „Пульс Киева” - новий русифікаційний проект?

  Говорити можна з людьми. А хиба то люди?
 • 2009.02.08 | Petro

  Re: „Пульс Киева” - новий русифікаційний проект?

  А я за паном Гнаткевичом, вже таки не дуже культурно, запитаю перевертнів скільки то вам платять за русифікацію української столиці і українського народу? Я теж переконаний що ваші предки перевертаються в могилах через те що їх нащадки стали продайними повіями. Хочется теж запитати народом обраного так званого п-резидента чому дозволяє спати СБУ? А може він вже встиг вслід за невдалим розпуском ВР, розпустити СБУ?
 • 2009.02.08 | Kulish

  Re: „Пульс Киева” - новий русифікаційний проект?

  А я додав би сюди мовну агресію, яку проводить 90% FM-радіостанцій. Диктори намагаються щось балакати українською, але всі пісні (якщо їх так можна назвати) ідуть російською. Був шокованим, коли у м. Стрий Львівської обл. сів у маршрутку і почув таке ж саме FM. Вважаючи на розповсюдженість цього явища не можу позбутись думки, що це спланована мовна і культурна агресія.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua