МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Містобудівний меморандум

02/09/2009 | Об‘єднання антирейдерських груп:
Містобудівний меморандум Київського ГО ”Наша земля”.

Містобудівна політика, якою керується у своїх практичних діях київська влада, призвела до нинішнього кризового стану міста і це вже очевидно будь-кому.
Громадське об’єднання “Наша земля” звертається до представників всіх гілок української влади та політикуму, з наступними вимогами, реалізація яких дасть змогу зупинити процес знищення Києва, створить умови для гармонійного розвитку міста і поверне представникам будівельної галузі повагу людей.
Ми пропонуємо наступне:

Заходи щодо захисту історичного центру Києва.

1. Затвердити та ввести у дію як самостійний документ історико-архітектурний опорний план Києва (ІАОП), в якому нарешті зафіксувати всі об'єкти культурної спадщини з відповідними охоронними зонами. Особливо це стосується історичного центру міста, для якого ІАОП та проект охоронних зон центральної частини міста необхідно розробити першочергово.
2. Внесення змін до діючого Генерального плану(ГП) та розробка нового ГП Києва-2020 дозволити лише при відповідності їх положенням ратифікованої Україною 07.09.2005р. “Європейської ладшафтної конвенції”, та після затвердження, як окремого документу, і введення в дію ІАОП.
3. Запровадити мораторій на будь-яке будівництво в історичному центрі Києва до введення в дію ІАОП та проекту охороних зон.
4. В рамках розробленого ІАОП повинні бути виокремлені заповідні зони центру м.Києва. Наприклад, Андріївський узвіз повинен розглядатися як цілісний проект історико-архітектурної заповідної території міста.
5. Ввести у дію заборону про будівництво в історичному центрі Києва будівель вищих за 6 поверхів старої історичної забудови.
6. При порушенні п. 6 та будівництві в історичному центрі міста будівель, які перевищують ліміт, ціна відшкодувань до бюджету міста повинна становити 1 млн.$ за кожний наступний метр.
7. Внести необхідні зміни до законодавства, які підвищили б рівень відповідальності аж до карної, за порушення статусу охоронних зон визначених ІАОП.

Генеральний план м.Києва.

8. Генплан Києва повинен отримати статус Закону та затверджуватись Верховною Радою України.
9. Головний архітектор м.Києва в обовязковому порядку рекомендується та затверджується позачерговим спеціальним з'їздом СА.
10. Розробкою Генплану Києва повинні займатися кваліфіковані спеціалісти. Для цього до колективу розробників Генплану Києва мають бути запрошені лише професіонали, які мають належну професійну підготовку, і належний досвід роботи (стаж не менше 20 років).
11. Поіменний список кандидатів до групи розробників Генплану Києва має рекомендувати та затверджувати позачерговий спеціальний з’їзд Союзу архітекторів України (СА) з завчасною публікацією інформації в пресі та інтернеті.
12. Розмістити для вільного доступу на офіційному сайті КМДА ГП Києва, за виключенням секретної інформації.

Обов'язки Головного архітектора проекту (ГАП).

13. Підвищити статус архитекторів-професіоналів на посаді ГАП. Надати Інструкції про ГАП статус ДБН.
14. Обов'язково створюється атестаційна комісія ГАП з членів СА, при СА, але не при керівництві СА.
15. Унеможливити зайняття посади ГАП особами з недостатнім рівнем освіти та професійного досвіду (кандидат на посаду ГАП повинен мати саме архітектурну освіту та професійний стаж не менше 10 років).
16. Максимально зменшити кількість узгоджень проектів, які замінюються іменною печаткою ГАП.
17. Наказ про призначення ГАП видається обов'язково.
18. ГАП та чиновники, що підписали дозволи, несуть повну особисту кримінальну та майнову відповідальність за прийняті та затверджені ними рішення.

Пропозиції щодо окремих процедур містобудування.

19. Підвищити до карної відповідальність за порушення проектної, та будівельної нормативної документації в сфері містобудування до рівня керівників проектних установ та Інститутів.
20. Ввести обов'язкову відповідальність власника, орендаря, замовника та виконавця за вихідні дані, погодження, та їх фальсифікації.
21. Ввести відкриті конкурси на проекти, повідомлення про які в обов'язковому порядку публікуються в офіційному друкованому органі та офіційних сайтах. Контроль СА над тендерами на проектні роботи. Встановити обов'язковий строк від оголошення до проведення тендера в 1 місяць.
22. Впровадити процедуру первинного розгляду питаннь землевідводів депутатами районих рад м.Києва. Депутати райрад поіменно приймають первинне рішення про передачу землі під забудову, яке вже потім передається до Київради.
23. Запровадити обов’язкове поіменне голосування за землевідводи в Київраді з обов'язковою трансляцією засідань Київрадиради за допомогою WEB-камер в реальному часі.
24. Запровадити відкриті засідання Містобудівної ради Києва, на яких мають право знаходитися представники громадських організацій та ЗМІ, з обов'язковою трансляцією засідань Містобудівної ради за допомогою WEB-камер в реальному часі.
25. Обов'язкове розміщення всієї необхідної землевідвідної, містобудівної та проектної документації на сайті Київради для незалежного контролю громадскістю.

Процедури громадських слухань щодо забудов.

26. Забудовник зобов’язаний заздалегідь передати ініціативній групі, обраній на загальних зборах місцевої громади, комплект необхідної проектної документації для проведення в разі необхідності незалежної попередньої експертизи запропонованої забудови. Висновки цієї експертизи виносяться на громадські слухання.
27. Забудовник та райдержадміністрація зобов'язані заздалегідь повідомляти ініціативні групи про проведення слухань і зміни у документації, як письмово, так і на загальнодоступному інтернет-сайті.
28. Встановити карну відповідальність за фальсифікацію результатів громадських слухань.
29. Громадські слухання повинні проводитися в залах, що розташовані у будівлях райдержадміістрацій.

Захист зелених та рекреаційних зон м. Києва.

30. Для захисту та збереження зелених зон Києва необхідно збільшити оцінку намічених на вирубку в процесі будівництва зелених насаджень у 100 разів.
31. Категорично заборонити будівництво багатоповерхівок в рекреаційних зонах вздовж берегу Дніпра. Дозволити будівництво не ближче 100 метрів від зрізу води.
____________________

Довідка від Майдан-Інформ:
В минулу суботу в актовому залі "Інституту фізіології ім.О.Богомольця" пройшли чергові збори об'єднання антирейдерських груп м.Києва.
Вони розглянули "Містобудівний меморандум" і одностайно ухвалили його, як робочий документ.
В роботі зборів брали участь представники наступних антирейдерських груп:
Микільскої слобідки, Жовтневої лікарні, Русанівських садів, Лівобережної, Русанівки, Подолу, Л.Первомайського, Польової, Пушкінської.

Відповіді

 • 2009.02.10 | странник

  Наступні збори координаційної ради відбудуться через тиждень

  Вносьте свої пропозиції та зауваження до меморандуму, а його остаточна редакція стане програмою дій для об'єднаних антирейдерських груп.
 • 2009.02.10 | Олександр Дядюк

  на скільки годин?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.10 | странник

   Ми повідомимо додатково про час та місце наступної зустрічі

 • 2009.02.10 | ziggy_freud

  загалом добре. Зауваження:

  1) розпливчасто визначена цільова аудиторія;
  2) незрозуміло, як буде відстежуватись дотримання конвенції, і які саме мотивації "органів влади всіх рівнів і політикуму" її прийняти. Варто було б це прописати для особливо обдарованих.

  для киян зрозуміло: це гарантії права на безпечне середовище і права на житло. Для космодесантників з Марсу наслідки (не)прийняття менш очевидні, але, наскільки мені відомо, бажаючих нести їм дурні гроші за напіввирішення питань вже значно поменшало.

  Гра "забудовники плюс влада проти киян" має складніші наслідки, ніж "наперсток". Та й реалізується досить складно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.10 | Тестер

   Re: загалом добре. Зауваження:

   А Скорик Лариса в групі товаришів присутня???
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.10 | странник

    Re: загалом добре. Зауваження:

    Тестер пише:
    > А Скорик Лариса в групі товаришів присутня???

    Ні.
  • 2009.02.10 | странник

   Re: загалом добре. Зауваження:

   ziggy_freud пише:
   > 1) розпливчасто визначена цільова аудиторія;

   Аудиторія - влада. Меморандум це перелік больових точок в які треба бити.

   > 2) незрозуміло, як буде відстежуватись дотримання конвенції, і які саме мотивації "органів влади всіх рівнів і політикуму" її прийняти. Варто було б це прописати для особливо обдарованих.

   Це не конвеція, а вимоги. Вимоги сформульовані спеціалістами. Існуючий стан справ вигідний не всім, а жахливий стан Києва впливає вже на багатьох, тому реалізація цих вимог реальна. Хоча звичайно і не проста.

   > для киян зрозуміло: це гарантії права на безпечне середовище і права на житло. Для космодесантників з Марсу наслідки (не)прийняття менш очевидні, але, наскільки мені відомо, бажаючих нести їм дурні гроші за напіввирішення питань вже значно поменшало.

   Тим хто проти, треба допомогти. Тут сформульовані конкретні речі які можуть реалізовуватися будь-ким. Це вже технологічні речі та бажання.

   > Гра "забудовники плюс влада проти киян" має складніші наслідки, ніж "наперсток". Та й реалізується досить складно.

   Ламати, не будувати. :))) Це наш плюс.
 • 2009.02.10 | Абу

  я б взагалі на ГА призначив іноземця

  бо щось жодного пристойного архітектурного рішення за останні 20 років в Києві не бачив - тільки репліки, плагіат і цитати переважно з московських пирогів і 40річної давнини архітектури.

  Тому, здається, втрати великої не буде, якщо просто оголосити локаут так званим архітекторам
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.10 | странник

   Re: я б взагалі на ГА призначив іноземця

   Абу пише:
   > бо щось жодного пристойного архітектурного рішення за останні 20 років в Києві не бачив - тільки репліки, плагіат і цитати переважно з московських пирогів і 40річної давнини архітектури.
   >
   > Тому, здається, втрати великої не буде, якщо просто оголосити локаут так званим архітекторам

   Карбюзьє?
   Напевне є достойні кандидатури.
   Але зараз Черновецький знищує все.
  • 2009.02.11 | ziggy_freud

   саме іноземці і набудували. Той же Бабушкєн ;-\

   Абу пише:
   > бо щось жодного пристойного архітектурного рішення за останні 20 років в Києві не бачив - тільки репліки, плагіат і цитати переважно з московських пирогів і 40річної давнини архітектури.

   часопис "Тєхніка-Маладьожи" часів Хрущова і раннього Брєжнєва. Що таке Київ, і що таке сучасна архітектура, 90% просто не розуміють. В атачі - картинка прожекту "Наркомтяжмаш" конструктивістів Весніних. Це Москва, приблизно 1930й. Або харківський Госпром. Дитяча мрія всіх бабушкенов екс-СРСР збудувати щось такоє.

   поміняти зайд-рагулів на грамотних іноземців? Я - за.

   > Тому, здається, втрати великої не буде, якщо просто оголосити локаут так званим архітекторам

   принаймні, всім, хто проектував хоч одну висотку в центрі. Пожиттєва заборона на професію. Хай ідуть в пісьмоводітєлі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.11 | Iryna_

    є ще німці Альтіс які зруйнували будинок - частина їхньої вини є

    нмд треба таки дописати - заборона на професію ВСІМ що хоча б БРАВСЯ проектувати хоч щось в центрі Києва + на Подолі
    бо всі проекти порушують все що можна
    шукали якось такий що не порушує - не знайшли
    навіть там де очевидних проблем нема типу комплексу біля Печерського ринку - сильне псування комунікацій для місцевих

    не в центрі треба дивитись

    Бабушкін само собою, + ще з десяток жлобів типу Куца, Віга і подібних
    відкриваємо сайт архюніон (за сайт Бабушкіну медаль - дур кожного всім можна бачити, за все інше - розстріл через повішення), список прізвищ легко виписати
    ********
    зрозуміло що замовники хотіли саме оте, а бабушкіним хотілося грошей
    але так і кілера можна виправдати?
    ******

    очевидно що в таких ситуаціях може бути повно суперечок
    ті ж круті архітектори можуть розповідати, що архітектурна цінність Києва =0, ми всі не розуміємо нічого, а вони проффесіонали

    відповідь - хай будують окремі сараї
    навіть у неархітектурного міста є своя історія, життя і зв'язки
    яке ці уроди руйнують - в т.ч. фізично

    щодо Бабушкіна - див. Міллєніум який простояв 8 років і валиться разом з сусіднім будинком де жив Врубель
    проффесіонал-академік
    в будь-якій цивілізованій країні до речі вже давно залишився б без штанів за таке і пішов би в тюрму

    *******
    і ще момент в декларацію - захист інтересів нинішніх мешканців, не тільки центру

    людей на Мостицькій 10 які залишились в аварійному будинку без компенсацій думаю архітектурні моменти не цікавлять
    а архітектори, експерти, девелопери за такі речі мусять відповідати

    поки що за десь сотню зруйнованих і пошкоджених такими експертами сусідніх будинків жоден не сидить, і у жодного хатинку не забрали

    мусить бути жорстке страхування, з компенсацією всього - аж до пошуку кішки яка втекла після примусового переїзду
    потенційні збитки великі і страховка дорога?
    ну так і нема чого будувати
    шукайте де дешевше

    зараз будівництво в Києві - це масова крадіжка і перекладання ризиків на інших людей
    прибутки отримують одні, ризики несуть інші
    в нормальних країнах за такі речі взагалі сильно карають...
    *******
    іноземці - не вихід

    тут вони швидко привчаються працювати за нашими жлобськими манерами
    будинок Мар'яненка 7 зруйнувала німецька фірма, з німецькими інженерами
    які знали, що жодної відповідальності не буде (вони конкретно винні- не припинили роботи коли стало ясно що експертиза неправильна, пішла вода зі схилу, поїхав будинок)

    ну й зараз той же Альтіс будує монстра над Аскольдовою
    добре знаючи про незаконність будівництва і протести
    там також німці-інженери, он Странник з ними спілкувався
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.11 | ziggy_freud

     фундамент майбутньої фахової непридатності

     так, саме по собі громадянство мало що значить, але варто лише подивитись на те страхіття, в якому вчать київських будівельників. Тобто корпуси КІБІ. І порівняти з спорудами, де знаходяться нормальні архітектурні школи. Так закладається фундамент майбутньої фахової непридатності.

     Я колись по роботі спілкувався з "дизайнером", випускником КІБІ. Повна візуальна фригідність. Літери бачить, а цілісних візуальних образів не формує. Почав мені розповідати теорії, за якими дизайнить. На рівні урока малювання в початковій школі.

     Iryna_ пише:
     > нмд треба таки дописати - заборона на професію ВСІМ що хоча б БРАВСЯ проектувати хоч щось в центрі Києва + на Подолі

     я маю на увазі Верхнє Місто + Печерськ + Поділ.
     також варто поширити пожиттєву дискваліфікацію на особливо злісних "ущільнювачів" нових житлових масивів. Або перегороджувачів транспортних потоків.

     > Бабушкін само собою, + ще з десяток жлобів типу Куца, Віга і подібних

     100%

     > щодо Бабушкіна - див. Міллєніум який простояв 8 років і валиться разом з сусіднім будинком де жив Врубель
     > проффесіонал-академік
     > в будь-якій цивілізованій країні до речі вже давно залишився б без штанів за таке і пішов би в тюрму

     200%

     > ну й зараз той же Альтіс будує монстра над Аскольдовою
     > добре знаючи про незаконність будівництва і протести
     > там також німці-інженери, он Странник з ними спілкувався

     тому що звичайні найманці. Їм тут не жити; навіть працювати недовго. То може написати їхнім німецьким колегам, як вони ганьблять свій фах і свою батьківщину?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua