МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Засідання РНБОУ (/)

02/10/2009 | Sean
Президент Віктор Ющенко звинувачує прем’єра Юлії Тимошенко у тому, що отримання кредиту від Росії було частиною газових домовленостей.

Про це він сказав у вступному слові на засіданні РНБО у вівторок.

"Найтяжче морально-психологічно коментувати те, що за цими двома великими газовими угодами зроблено таємний протокол Молотова-Ріббентропа, коли постає мова про надання 5 мільярдів кредиту з боку Росії", - сказав Ющенко.

Він заявив, що в рамках переговорів про отримання цього кредиту порушувалося питання про згоду України на "нульовий варіант" розподілу майна колишнього СРСР.

"Мене обурює той факт, що в рамках консультацій без санкцій глави держави, без санкцій парламенту розглядаєтеся питання по нульовому варіанту", - сказав Ющенко.

На ці слова Тимошенко відповіла: "Це не відповідає дійсності".

У свою чергу Ющенко звернувся до глави свого секретаріату Віктора Балоги.

"Вікторе Івановичу, прошу принести директиви на переговори, підписані заступниками двох міністрів".

Документ Ющенку тут же передала секретар РНБО Раїса Богатирьова, яка сидить праворуч від нього.

Президент зачитав технічне завдання уряду на переговори щодо отримання кредиту від Росії.

"Дивимось 11 пункт, де записано – перспективи ратифікації угоди про нульовий варіант", - сказав Ющенко.

Він зачитав перелік того, що Україна втрачає в разі згоди на "нульовий варіант".

"Це серйозне для української нації питання, які не повинні залежати від імпровізації однієї людини, незалежно від її високого статусу", - заявив Ющенко.

Українська правда
***

Прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО заявляє, що звинувачення Президента Віктора ЮЩЕНКА на адресу уряду не мають жодних підстав.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Ю.ТИМОШЕНКО заявила відразу після того, як В.ЮЩЕНКО закінчив свій виступ на засіданні РНБО та оголосив про продовження засідання у закритому режимі.

«Засідання проводитиметься у закритому режимі. Ви отримали матеріали, які є таємними, і я попереджаю вас про вашу персональну відповідальність», - сказав В.ЮЩЕНКО, звертаючись до учасників засідання РНБО.

В цей час до В.ЮЩЕНКА підійшов глава Секретаріату Віктор БАЛОГА, який, на думку журналістів, повідомив главі держави про те, що засідання РНБО планувалося проводити у відкритому для преси режимі.

В.ЮЩЕНКО вислухав В.БАЛОГУ, але подякував пресі за роботу та наполіг на проведенні закритого засідання.

У свою чергу прем’єр-міністр України Ю.ТИМОШЕНКО спробувала ще у присутності журналістів довести свою позицію. «Але перед тим, як преса вийде, я хотіла би зробити заяву, що жодне слово пана В.ЮЩЕНКА не відповідає дійсності – ні по контрактах по газу, ні по кредиту», - підкреслила Ю.ТИМОШЕНКО.

Після цього трансляцію у прес-центрі Секретаріату Президента було припинено. Зараз журналісти чекають на проведення брифінгу Ю.ТИМОШЕНКО біля Секретаріату Президента.

***

Президент України Віктор ЮЩЕНКО не виключає, що борги «РосУкрЕнерго», передані НАК «Нафтогазу», пізніше доведеться виплачувати з державного бюджету.

Як передає кореспондент УНІАН, про це він сказав на засіданні РНБО.

В.ЮЩЕНКО зазначив, що навіть не хоче коментувати «маніпуляції щодо передачі прав НАК «Нафтогазу» за чийсь газ».

«Мене просто бере великий сумнів, чому українська державна газова компанія бере на себе вимогу платежу спірного, який належав «Газпрому» Росії. Хай би «Газпром» забирав ці платежі, то ж одна компанія (з «РосУкрЕнерго» – УНІАН)», - додав він.

Президент вважає, що проблемними боргами мав займатись сам «Газпром», а не перекладати його на «Нафтогаз», підштовхуючи українську компанію на скандал, який, на його думку, може призвести до того, що ці кошти в кінцевому рахунку доведеться виділяти з держбюджету.

Також В.ЮЩЕНКО назвав цинічними заяви щодо відмови від посередників в українсько-російських газових відносинах. Він зауважив, що не хоче розповідати всю передісторію появи посередника, щоб його не звинуватили у причетності до «РосУкрЕнерго».

«Я не займався вашим вонючим газом ніколи», - підкреслив він.

Водночас глава держави назвав неправдою те, що на сьогодні в Україні немає газового посередника.

«Ми, заколисані цією брехнею, прийшли до того, що в рамках підписаних угод досягли домовленості про появу унікального посередника, який отримав 25% всього об’єму імпортованого газу», - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, наприкінці січні цього року ЗМІ повідомляли, що борг швейцарської компанії "РосУкрЕнерго" перед "Газпромом" розмірі 1,7 млрд. доларів продано НАК "Нафтогаз України", і тепер українська компанія хоче забрати в "РосУкрЕнерго" в рахунок боргу весь її газ – близько 10 мільярдів кубометрів, що зберігається в підземних сховищах України.

Відповіді

 • 2009.02.10 | Sean

  "треба вже в екрани плювати"

  ЮЩЕНКО І ТИМОШЕНКО РОЗСВАРИЛИСЯ НА РНБО
  10.02.2009 16:10___ www.ПРАВДА.com.ua

  Версія для друку Додати коментар [ 3 ]

  На засіданні Ради національної безпеки й оборони відбулася суперечка між президентом Віктором Ющенко і прем’єр-міністром Юлією Тимошенко щодо газових контрактів.

  Після довгого вступного слова, в якому президент розкритикував домовленості, він повідомив, що далі засідання Радбезу відбуватиметься у закритому режимі.

  Ющенко попросив журналістів залишити залу засідання РНБО, однак його перебила Тимошенко, яка попросила журналістів бути присутніми на її виступі.

  Останні події

  ЮЩЕНКО: ТИМОШЕНКО УКЛАЛА З ПУТІНИМ ПАКТ РІББЕНТРОПА-МОЛОТОВА

  НАЛИВАЙЧЕНКО "НАКОПАВ" КОРУПЦІЮ НА МІНІСТРА ТИМОШЕНКО

  "Жодне слово пана Ющенка не відповідає дійсності", - встигла сказати Тимошенко перед тим, як із зали засідань РНБО припиналася трансляція до прес-центру секретаріату президента.

  Після цього до прес-центру зазирнули співробітники прес-служби Тимошенко, які повідомили, що найближчим часом прем’єр дасть брифінг перед будівлею.

  Перед тим, як припинилась трансляція, Ющенко застеріг громадян від того, щоб вірити заявам прем’єр-міністра.

  "Зараз ми вийдемо на Банкову (де розташовується секретаріат президента) і почнемо коментувати про "Венко", "РосУкрЕнерго" і так далі. Я звертаюся до людей: треба вже в екрани плювати після такої брехні, якою заколисали Україну", - сказав президент.

  Українська правда
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.10 | Володимир I

   Re: "треба вже в екрани плювати"

   То - заняття непродуктивне. Введення прямого президентського правляння вимагатиме набагато менших зусиль, аніж запльовування екранів по всій Україні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.12 | omlet

    Re: "треба вже в екрани плювати"

    Володимир I пише:
    > Введення прямого президентського правляння вимагатиме набагато менших зусиль, аніж запльовування екранів по всій Україні.
 • 2009.02.10 | Sean

  Тимошенко шось здалеку показала (/)

  Прем’єр Юлія Тимошенко заявляє, що засідання Радбез спрямоване на повернення компанії РосУкрЕнерго на газовий ринок.

  Останні події

  ЮЩЕНКО І ТИМОШЕНКО РОЗСВАРИЛИСЯ НА РНБО

  Семенюк пішла в бій за втрачене крісло
  "Сьогодні зроблено спробу, і вона продовжується зараз, розламати прямі газові угоди і повернутися до корумпованого посередника", - сказала Тимошенко під час брифінгу після вступного слова президента на засіданні РНБО у дворі секретаріату президента.

  Вона здалеку показала журналістам проект рішення РНБО.

  "Я не можу його цитувати, коментувати, бо це таємний документ. Але через пункт там стоїться зобов’язання уряду повернути РосУкрЕнерго, повернути їм 11 мільярдів газу, які належать Україні, які Україна чесно купила у "Газпрому", чесно заплатила гроші", - сказала Тимошенко.

  Прем’єр додала, що особи, які хочуть повернути 11 мільярдів кубометрів газу РосУкрЕнерго збираються його продати і заробити 4 мільярди доларів.

  За її словами, це робиться для того, щоб примусити НАК "Нафтогаз" підняти ціни на газ для населення.

  "Це рішення РНБО спрямоване на те, щоб на зруйнувати енергетичну незалежність України", - сказала Тимошенко.

  За її словами, записана в газових угодах формула в наступні роки дозволить мати ціну на газ, "а не повзати на колінах та просити спеціальну ціну".

  Тимошенко повідомила, що в разі ухвалення цього рішення, вона його оскаржить.

  "Якщо збережуться таке рішення, де немає жодного слова правди і де повертається РосУкрЕнерго, я як законослухняна громадянка оскаржу його в суді", - сказала вона.

  Після цього Тимошенко повідомила, що повертається на засідання РНБО.

  Українська правда
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.10 | Sean

   ...і каже, що на ксерокопії нема підпису (/)   Прем’єр Юлія Тимошенко заперечує, що умовами отримання кредиту від Росії є повернення до "нульового варіанту".

   Про це вона повідомила на брифінгу під час засідання РНБО, коментуючи звинувачення з боку президента Ющенка.

   "Я як прем’єр-міністр, щоб покрити плановий дефіцит бюджету, звернулася до кількох країн для того, щоб взяти звичайні кредити. Сьогодні з усіма країнами я веду переговори, а всі ці дурниці, про які говориться – про якісь нульові варіанти, про здачу національних інтересів – не може бути навіть мови", - зазначила прем'єр.

   Останні події

   ЮЩЕНКО І ТИМОШЕНКО РОЗСВАРИЛИСЯ НА РНБО

   ЮЩЕНКО: Я НЕ ЗАЙМАВСЯ ВАШИМ ВОНЮЧИМ ГАЗОМ ЖОДНОГО ДНЯ

   "Якщо нам вдасться домовитись з будь-якою країною світу, буде виключно проста кредитна угода під ринкові відсотки", - додала Тимошенко.

   За її словами, "для дискредитації прем'єра розгорнуто пропагандистську компанію, з якої знову буде пшик, але країну знову трусить і теліпає".

   На питання, що означає 11 пункт технічного завдання переговірникам, де йдеться про нульовий варіант, Тимошенко відповіла:

   "Я його в очі не бачила. Там немає підпису прем’єр-міністра. Я не знаю, звідки взялися ці ксерокопії".

   Водночас Тимошенко попередила, що не зробить "жодного кроку на втрату української газотранспортної системи", у чому її звинувачував президент.

   Як відомо, технічне завдання підписано заступником Міністра закордонних справ і заступником Міністра фінансів. В документі йдеться про умови залучення кредиту від Росії, зокрема ратифікація "нульового варіанту".

   Українська правда
 • 2009.02.10 | Sean

  Тимошенко подасть на РНБОУ до суду? (/)

  Взагалі-то це вже маразм  Прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО оскаржить в суді рішення Ради національної безпеки і оборони, якщо воно передбачатиме поновлення діяльності компанії “РосУкрЕнерго” на газовому ринку України.

  Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила сьогодні на брифінгу.

  «Якщо буде збережено таке рішення РНБО, яке зараз нам роздали в якості проекту, де немає жодного слова правди, і через слово повертаються, по суті справи, корупційні оборудки “РосУкрЕнерго”, то я обов’язково оскаржу, як законослухняна громадянка, це рішення, яке буде оформлено указом Президента, в суді і буду добиватися правди», - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

  Водночас прем’єр-міністр підкреслила, що не має наміру у майбутньому ігнорувати засідання РНБО.

  «Поки після чергових виборів Президента не зміниться склад (РНБО), я – учасник Ради національної безпеки та оборони. Я виконую Конституцію і тому на кожному засіданні РНБО я буду присутня разом з міністрами, якщо це буде потрібно», - пояснила вона і повернулася на засідання, яке продовжується у закритому режимі.

  Як повідомляв УНІАН, зараз у Секретаріаті Президента проходить засідання РНБО, до порядку денного якого внесено питання про невідкладні заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки України.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua