МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УНП виділила кошти на відновлення меморіального хреста у Лозовій

02/10/2009 | unp_kharkiv
15 лютого, у день Стрітення, у Лозовій відновлять меморіальний Хрест, встановлений 1991 року на честь полеглих вояків УНР. У ніч із 26 на 27 січня меморіальний знак знищили невідомі зловмисники. Харківська обласна організація Української Народної Партії виділила 800 гривень на відновлення пам’ятного знаку.

Як відомо, у грудні 1917 року в Україну рушили більшовицькі війська. Частина, на чолі з Муравйовим, рухалася на Київ, інша, керована Руднєвим, здобула Харків і рушила на південь. Проте у Лозовій шлях їм заступили Український полк та гайдамаки Павлограду й Лозової. За допомогою панцерного потяга червоним вдалося оволоділи станцією. Загиблих українських вояків закопали у сніг, а навесні перенесли до найближчих рівчаків. Частину пізніше перепоховали на лозівському цвинтарі.

13 жовтня 1991 року Молодіжна ліга Харківщини встановила на місці бою дерев’яний Хрест, який згодом замінили на зілазний. У ніч із 26 на 27 січня невідомі вандали за допомогою зварювального апарату знищили меморіальний Хрест. Представники лозівської громадськості подали заяву у відділ УМВС. На місці акту вандалізму побувала оперативна група. Поки що слідство триває.

Одразу ж представники патріотичних організацій Харківщини розпочали збір коштів на встановлення Хреста у Лозовій. Окрім Української Народної Партії, до відновлення меморіального знаку долучилися також Всеукраїнське об’єднання “Свобода” та Партія “Реформи і порядок”.

Тетяна, 80953173224 Олексій, 80632254297


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua