МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Роман Шпорлюк: "Не варто мислити п’ятирічними планами"(L)

02/12/2009 | yes
http://www.pravda.com.ua/news/2009/2/2/88927.htm
- Як ви ставитеся до Помаранчевої революції? Сьогодні доволі поширеною є думка, що вона привела до влади людей почасти гірших, ніж кучмісти.

- Для мене Помаранчева революція – це надзвичайно позитивна подія. Не думаю, що її треба оцінювати за тим, більш чи менш корумповані політики прийшли до влади. Тому що, як на мене, це була насамперед психологічна революція.

Історики вважають, що успішні революції – це не ті, що завершилися повною перемогою, а ті, які стали компромісом. З огляду на це, наприклад, революція 1905 року в Російській імперії була більш вдалою, ніж лютнева 1917-го. Так, царизм залишився, але почалися демократичні вибори до Думи, з’явилися перші паростки громадянського суспільства.

Помаранчева революція 2004 року стала політичним продовженням 1991-го. У 1991 році Україна здобула незалежність, але без справжньої демократії. 2004-тий повернув людям почуття власної гідності й віру у власні сили. В цьому контексті Помаранчева революція – крок вперед у напрямку становлення правової держави.

P.S.
Ось тут відповідь, що власне відбулося на майдані:
Крок до демократії, зроблений українським народом.
Тоді як дехто хотів би бачити це кроком до автократизму Ющенка, коли він той кредит довіри свого народу спрямував би проти "кривдників" народу.

Головний мотив критиків Ющенка є твердження, що Ющенко прогавив момент навести порядок в Україні, займаючися бджолами та горшками. Насправді не можливо прискорити історичний процес, якщо суспільна свідомість ще до тих процесів не дозріла.

І сьогодні українське суспільство не має уставлених критеріїв на те хто і яка влада повинна бути, за якими принципами повинні обиратися народом кращі для праці у Верховній Раді чи на інші виборні посади. Тому влада перетворюється у постійний калейдоскоп пройдисвітів. У цьому звинувачують Ющенка, що він не спроможний формувати команду.

Але Ющенко міг формувати у 2004 році владу тільки з того матеріалу, який йому обрав український народ. Помилки Ющенка - це помилки всього українського народу. Тому п"ять років триває дуже болючий взаємний виховний процес влади і народу.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua