МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відставка Пинзеника - позиція зрадника чи професіонала?

02/12/2009 | cipt.kontakt
Кажуть - з потопаючого корабля першими тікають щурі. Пинзеник не щур. Швидше навпаки - смиренний лоцман, який не зміг терпіти безглуздих наказів безумного капітана, не захотів брати участі в потопленні корабля.

Першим міністром уряду Тимошенко, який добровільно подав у відставку, у зв'язку з неможливістю професійно працювати у теперішньому уряді, став Міністр фінансів Віктор Пинзеник.

В.Пинзеник був не в одному уряді і завдяки своїй гнучкості вмів поєднувати вимоги керівництва уряду зі збереженням репутації професіонала. Певний час це вдавалося і в уряді Ю.Тимошенко, хоча важко зрозуміти, як такий знавець економіки, як В.Пинзеник міг позитивно приймати антиекономічні, чисто волюнтаристські підходи Ю.Тимошенко. Адже для неї економіка є лише декорацією до її театральних дій, розрахованих на те, що захоплена публіка дасть їй найвищу владу.

Очевидно, В.Пинзеник намагався особливо не втручатися в неправильні з точки зору економічної теорії і практики дії уряду, які не стосувалися його безпосередньо. Хоча важко собі уявити, які економічні дії можуть не стосуватися Міністерства фінансів. Проте, коли економічна мотивація дій особливо не обговорювалася, а результати були не такі передкатастрофічні, некоректність і нелогічність ще можна було ігнорувати, чи, в крайньому випадку, не дуже активно протестувати. Проте, коли неправдивість тверджень Прем'єр-міністра стають очевидними практично для всіх, а її міркування в корені суперечать всім економічним теоріям, то навіть найлояльніший політик, який хоч трохи тримається за свою репутацію фахівця, не зміг витримати.

Лабораторія суспільно-політичного аналізу
Центру з інформаційних проблем територій
Національної Академії Наук України
Львів, вул. Джохара Дудаєва 15, к.32
тел./факс: +38 (032) 2611887

Від Майдану. Оскільки працівники Лабораторії не вказали офіційного тлумачення причин відставки Віктора Пинзеника, вважаємо обов'язком дати нашим читачам лінк на цю інформацію.
http://maidanua.org/static/news/2009/1234458363.html

Відповіді

  • 2009.02.12 | Rus36

    Всё правильно:

    финансы закончились - министр больше не нужен. :)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua