МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Переворот у Київраді? (/)

02/12/2009 | Sean
Заступник Київського міського голови - cекретар Київради Олесь ДОВГИЙ достроково закрив засідання сесії Київради через те, що в залі виникла напружена ситуація між виступаючими представниками громади та окремими депутатами.

Однак після оголошення про закриття сесії лідер однойменного Блоку Віталій КЛИЧКО повідомив про те, що в Київраді зібрано 61 підпис депутата за відсторонення О.ДОВГОГО від головування на цьому засіданні сесії і пред’явив йому відповідний документ.

Як передає кореспондент УНІАН, наразі сформовано тимчасову комісію і депутати, які підписали документ про відсторонення О.ДОВГОГО, мають намір продовжити роботу в сесійній залі.

Як стало відомо, документ про відсторонення секретаря Київради підписали 32 депутати від фракції БЮТ, 15 депутатів фракції Блоку Кличка, 9 – Блоку Литвина (всього у фракції 11 депутатів, документ не підписали в.о. заступника голови КМДА, депутат Київради Ігор ШОВКУН та заступник голови КМДА, начальник Головного управління житлового забезпечення Михайло ГОЛИЦЯ – УНІАН), 2 депутати від фракції Миколи Катеринчука та 3 депутати фракції Партії регіонів (Сергій БАРАНОВ-МОХОРТ, Яна ЩЕРБИНСЬКА, Володимир ДЕЙНЕГА).

Коментуючи в інтерв’ю журналістам події в Київраді, О.ДОВГИЙ сказав, що все, що сьогодні робили представники опозиційних фракцій, спрямовано на те, щоб не був прийнятий до розгляду бюджет столиці.

«Я переконаний, що наші опоненти, які зацікавлені в дестабілізації ситуації в Києві, будуть робити все від них залежне, аби не переходити до конструктивної роботи», - сказав О.ДОВГИЙ.

Наразі в сесійній залі Київради депутати, які підписалися за відсторонення О.ДОВГОГО, проводять нараду з приводу того, як працювати далі. Відомо, що ними підготовлено низку проектів рішень на вимогу мітингувальників. Зараз має бути вирішено питання, хто головуватиме на засіданні, яке має бути продовжене чи заново відкрите сьогодні.

***Депутати Київської міської ради продовжили засідання сесії і для цього обрали президію, нового головуючого, Лічильну комісію та секретаря для ведення протоколу.

Як передає кореспондент УНІАН, кандидатів у комісії та на посади секретаря і головуючого засідання обрано одностайно на погоджувальній раді голів фракцій Київради.

В залі залишаються депутати, в тому числі Блоку Леоніда Черновецького.

Згідно з прийнятим рішенням, головуючим призначено представника фракції Блоку Катеринчука Олексія РЕЗНІКОВА, секретарем обрано представника фракції БЮТ Сергія МЕЛЬНИКА, у президії місця зайняли Тетяна МЕЛІХОВА (БЮТ), Віталій КЛИЧКО (Блок Кличка), Валерій МОШИНСЬКИЙ (Блок Литвина), Юрій ДМИТРУК (БЮТ), Валерій КАРПУНЦОВ (Блок Кличка).

Разом з тим до сесійної зали повернувся секретар Київради Олесь ДОВГИЙ, відсторонений депутатами від ведення засідання, який заявив присутнім, що дане засідання має бути «предметом прокурорського розгляду, оскільки є фальшем».

Після цього він покинув сесійну залу. Депутатам після цього відключили світло.

В залі залишаються присутніми також народні депутати від Партії регіонів Василь ГОРБАЛЬ та Інна БОГОСЛОВСЬКА.
***

Депутати опозиційних фракцій Київради, зокрема Блоку Кличка, БЮТ і за підтримки Блоку Литвина, Блоку Катеринчука і частини фракції Партії регіонів скасували підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги (ЖКП) для населення.

Як передає кореспондент УНІАН, за це рішення сьогодні увечері проголосували 62 депутати.

Також депутати скасували низку інших рішень Київради на вимогу мітингувальників. Усі відповідні рішення ухвалювалися 61 або 62 голосами.

Зокрема, скасоване рішення щодо розміщення малих архітектурних форм (МАФ) і системи надання дозволів на їх установлення; рішення Київради щодо умов перевезення пасажирів приватними перевізниками, а також рішення про створення Київського паталогоанатомічного бюро.

Крім того, депутати вирішили, що сьогодні не будуть обговорювати проект бюджету столиці на поточний рік, оскільки усі вище зазначені скасовані рішення, пов’язані з показниками бюджету, і мають бути відображені у його проекті. Враховуючи це, депутати призначили заслуховування доповіді по бюджету і його обговорення на наступне заплановане засідання Київради 26 лютого. До того часу передбачається, що відповідні комісії Київради і КМДА внесуть у проект бюджету всі необхідні поправки.

Також на 26 лютого перенесено розгляд решти питань порядку денного сьогоднішнього засідання Київради.

Призначений на сьогоднішньому засіданні головуючий Олексій РЕЗНІКОВ наголосив, що усі щойно ухвалені рішення за регламентом мають бути підписані міським головою Леонідом ЧЕРНОВЕЦЬКИМ. Головуючий зазначив, що усі документи по ухвалених щойно рішеннях будуть передані Л.ЧЕРНОВЕЦЬКОМУ, зокрема, і з підписами депутатів, щоб не виникало сумнівів у необхідній кількості голосів на їх підтримку.

Представники ініціативних груп киян, які пікетували сьогодні мерію, по завершенню голосувань депутатів скандували: “Спасибі!” “Молодці!”

Також присутні у залі депутати проголосували за закриття сьогоднішнього засідання Київради. До кінця засідання світла у залі так і не було.

Відповіді

 • 2009.02.13 | OlenaSt

  А під Київрадою - революція (л)

  http://korrespondent.net/kyiv/740760
  http://gallery.korrespondent.net/kyiv/1239 (фотки)

  Про всяк випадок нагадаю: Черновецького переобрали мером 8 місяців тому. Не тому, що він був такий хароший, а тепер спортився. Просто кращого не було...

  Якщо вдасться його прибрати зараз, то кого оберуть новим драко... ой, мером?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.13 | So_matika

   Який вишуканий спосіб розгону демонстрацій

   OlenaSt пише:
   > http://korrespondent.net/kyiv/740760
   Цитата: "Сторонники мэра Киева Леонида Черновецкого подогнали к зданию автомобиль с громкоговорителями и начали транслировать через них песни в его исполнении."

   Протестуючі, не витримавши таких тортур, покидали гасла і в повному а*уї пішли по домівках? :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.13 | OlenaSt

    Re: Який вишуканий спосіб розгону демонстрацій

    У новинах показували, як люди мало не перекинули машину з матюгальником.
    Темно-сірі істоти у скафандрах змушені були оточити її потрійним кільцем :)
 • 2009.02.13 | Арій.

  Павуки в банці задригались

 • 2009.02.13 | ak1001

  а яка чудова причина для перевороту, просто прєлєсть

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.13 | GreyWraith

   Що Ви маєте на увазі?

 • 2009.02.13 | Микола Гудкович

  Недоперевернули, але найс трайCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua