МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

БЮТ хоче ліквідувати всі адмінсуди

02/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ
На найближчій раді коаліції фракція БЮТ виступить із законодавчою ініціативою, яка передбачає ліквідацію в Україні системи адміністративних судів, повідомляє "Комерсант-Україна".

"У зв`язку із систематичним корупційним характером адміністративної юстиції в Україні на найближчу раду коаліції буде винесено питання про її ліквідацію", - заявив напередодні виданню депутат від БЮТ Володимир Пилипенко.

За його словами, депутатами і юристами фракції вже підготовлено законопроект, у якому пропонується ліквідувати систему адміністративних судів.

Як відомо, восени 2008 року, після підписання президентом указу про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, представники БЮТ почали проводити в судах "акції з моніторингу законності дій правоохоронних органів". У результаті було заблоковано роботу Окружного адмінсуду Києва, Київського апеляційного адмінсуду, Печерського райсуду Києва і Вищого адмінсуду.

Це призвело до підписання президентом Віктором Ющенком указу про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва і створення двох нових судів – Центрального й Лівобережного окружних адміністративних судів.

"Якщо проаналізувати останній рік, то всі проблеми з абсурдними взаємосуперечливими судовими рішеннями пов`язані з адміністративними судами – починаючи від нескінченних призупинень, що стосується припинення депутатських повноважень Рибакова, і закінчуючи історією зі Зваричем (Ігор Зварич, голова Львівського апеляційного адмінсуду, який перебуває в розшуку), - сказав член парламентського комітету з питань правосуддя Святослав Олійник (БЮТ).

Заступник голови комітету з питань правосуддя, член Вищої ради юстиції Валерій Бондик (Партія регіонів) ініціативу БЮТ вважає "політичним піаром".

"Ліквідувати адміністративну юстицію – це, по-перше, нелогічно, по-друге, незаконно, і по-третє, нереально. Адміністративна юстиція була, є і буде", - заявив він.

І прес-секретар Вищого адмінсуду Марія Швенько сказала: "Така можливість навіть не розглядається – це нонсенс. Швидше за все, ця ініціатива має політичний підтекст через те, що незрозуміла аргументація, чому взагалі виникла така ідея сьогодні, коли система адміністративних судів нарешті повноцінно працює".

Однак Олійник пояснив, що дана ініціатива народилася в БЮТ у зв`язку з тим, що адмінсуди не справляються з покладеною на них функцією: "Якщо підняти статистику роботи судів, найбільші терміни розгляду справ і найнижча якість розгляду саме в адміністративній системі. Досвід роботи цих судів показав, що це була непотрібна ініціатива, яка тільки ускладнила доступ до правосуддя".

А перший заступник голови комітету з питань правосуддя, депутат від "НУ-НС" Юрій Кармазін упевнений, що чинна система адмінсудів "украй необхідна", тому що "має бути захист громадянина від держави".

http://human-rights.unian.net/ukr/detail/189649

***

Від "Майдану": Творчо розвиваючи схиблену логіку Тимошенківських нардепів, варто б спочатку лікувідувати власне Верховну Раду. "У зв'язку з систематичним корупційним характером" - словами БЮТівського золотовуста. Або принаймні поставити у рамки закону, питання про що якраз і поставлено зараз перед адміністративним судом: http://maidanua.org/static/mai/1233751576.htmlsean

Відповіді

 • 2009.02.13 | Alexx

  Re: БЮТ хоче ліквідувати всі адмінсуди

  А ще ліквідувати кабмін, за непрофесійність, невиконання і порушення законів.
  Адмін суди ліквідовувати не варто, ще раніше пропонували створити адміністративну колегію в суді, а не відокремлювати, то до цього можна повернутися, але хтось був зацікавлений саме у такій структурі.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.13 | Sean

   Re: БЮТ хоче ліквідувати всі адмінсуди

   Alexx пише:
   > А ще ліквідувати кабмін, за непрофесійність, невиконання і порушення законів.
   100%

   > Адмін суди ліквідовувати не варто,
   100%

   > ще раніше пропонували створити адміністративну колегію в суді, а не відокремлювати, то до цього можна повернутися, але хтось був зацікавлений саме у такій структурі.
   я, наприклад :)
 • 2009.02.18 | Михайло Свистович

  А чого лише адмінсуди? Та всі суди нах. Юля, вперед!

  Цікаво, як на це подивиться Кармазін, батько адмінсудів
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.18 | Адвокат ...

   Як? Просто!

   Як що отримає від ТЮльки пряник та ґарантії отримання пряників і надалі,-- забуде про своє батьківство.
  • 2009.02.18 | Sean

   всі не вийде, мабуть їм тре залишити якийсь один

   скасовувати вибори, укази Президента, рішення РНБОУ тощо. Ну і щоб було що блокувати
  • 2009.02.18 | Shooter

   Нє, всі нє...бо тоді Рейдерюша потіряє роботу.

   Тому лишать його імєнной + Печерський багатознамьонний.

   Взагалі-то, БЮТ би не мав соромитися і чесно сказати: ліквідуємо всі суди, які не підконтрольні БЮТ - і все тут.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.18 | Sean

    Не тіко

    Shooter пише:
    > Тому лишать його імєнной + Печерський багатознамьонний.
    Тричі Ордену трудового білосердечного знамєні Окружний адмінсуд Києва - теж.
 • 2009.02.18 | velotrek

  Re: БЮТ хоче ліквідувати всі адмінсуди

  Тільки держава, а не окремі персони, зможе консолідувати і принести хоча б відносний спокій навіть у найтривожніші часи. Бо держава не буде сама себе корумпувати, розкрадати і істерично сама з собою воювати. Але Юля це не хоче розуміти.
 • 2009.02.18 | SEMENN

  Тю, а для чого нам ці суди, у нас Юля є як скаже там і рішенняCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua