МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розпочато збір коштів на пам'ятник Мазепі

02/13/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Розпочато збір коштів на виготовлення та встановлення пам’ятника Івану Мазепі
http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1234480203&first=1234505614&last=1234459935

Четвер, 12 Лютий 2009

Шановні друзі!

У липні цього року минає 300 років з дня військово-політичного виступу Гетьмана обох берегів України Івана Степановича Мазепи, спрямованого на відновлення незалежності української козацької держави – Гетьманщини. У Полтаві до цієї дати має бути встановлений величний пам’ятник Гетьману. На превеликий жаль, сесія обласної Ради голосами партії Регіонів, КПУ та значної частини БЮТу не затвердила виділені державою кошти на пам’ятник і повернула їх до державного бюджету. По суті, це є приниженням для всього українського народу, який своєю народною мудрістю «Від Богдана до Івана не було в Україні Гетьмана» віддав належне державотворчій діяльності Гетьмана Івана Мазепи, прирівнявши його до Богдана Хмельницького.

Попри безглузде і, по суті, антиукраїнське рішення обласної Ради патріотична громадськість Полтави сповнена рішучого прагнення таки спорудити пам’ятник гетьману Івану Мазепі. На нараді в обласній державній адміністрації вирішили, що полтавська обласна організація товариства «Просвіта» буде замовником виготовлення та встановлення пам’ятника на Соборному майдані міста Полтави. Автори пам’ятника – заслужений скульптор України Микола Білик та архітектор Віктор Шевченко.

Розпочато збір коштів на виготовлення та встановлення пам’ятника. Прізвища жертводавців будуть викарбувані на спеціальній таблиці, встановленій біля пам’ятника. Звертаємось до всіх українських патріотів за допомогою та фінансовою підтримкою. При перерахуванні коштів на рахунок слід зазначити: «Благодійний внесок на спорудження пам’ятника Івану Мазепі у Полтаві».

Рахунок:

Одержувач ПОО ВУТ "Просвіта"
Код 22527966
рах. N 26005710234330
Банк одержувача Укрсоцбанк в м.Полтава
Код банку 331014
Призначення платежу: Благодійні пожертви на спорудження памятника І.Мазепі. Сума без ПДВ.

Завантажити платіжне доручення

Загальна вартість пам’ятника 1,5 млн. грн. З них 1млн. 164 тис. – вартість скульптури та гонорари скульптору і архітектору, постамент – 336 тис., упоряджувальні роботи та виготовлення проектної документації – за рахунок коштів місцевої влади. На сьогодні зібрано коштів 39000 грн. (кошти, зібрані Миколою Кульчинським у депутатів фракції НУНС). Замовником виступає ПООТ «Просвіта», голова – народний депутат України Кульчинський М.Г. Укладено договір між ПООТ «Просвіта» та Київським творчо-виробничим комбінатом «Художник» НСХУ, директор – Шевелюк В.С. та угоду між ПООТ «Просвіта» та заслуженим скульптором України Миколою Біликом. Все, що пов’язане з виготовленням гранітного (Капустянське родовище) постаменту покладено на головного архітектора області Юрія Петрука. Можливе збільшення витрат на постамент.

Заздалегідь вдячний, з повагою!

Голова оргкомітету, народний депутат
Кульчинський М.Г.

sean

Відповіді

  • 2009.02.13 | Тарас Токар

    Re: Боюся я, що історія повториться, як з пам'ятником Петлюрі

    Дозволу на встановлення пам'ятника міська рада не дала. Шуму було багато, а пам'ятника й досі немає.

    Вважаю, що спочатку треба домогтися дозволу, а вже потім оголошувати збір коштів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua