МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Архітектурні об'єкти під персональну відповідальність?

02/14/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Уряд затвердив Порядок проходження професійної атестації виконавців окремих видів робіт, пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, розроблений Мінрегіонбудом. Відповідну постанову схвалив Кабінет Міністрів України на черговому засіданні в середу 11 лютого.

Основною метою прийняття цього регуляторного акту є створення умов для ефективного функціонування системи професійної атестації виконавців робіт, що сприятиме підвищенню якості проектування та спорудження об’єктів архітектури.

За словами Міністра регіонального розвитку та будівництва України Василя Куйбіди, ця постанова спрямована з одного боку на недопущення до самостійної діяльності небезпечного непрофесіоналізму, а з іншого – підняття престижу архітектурної професії, надання українським архітекторам рівних прав із зарубіжними колегами у роботі як на території України, так і за її межами.

Порядок визначає, що професійній атестації підлягають архітектори та інші фізичні особи, що здобули вищу архітектурну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст, магістр і має стаж роботи за фахом не менше трьох років, а також особи, які не мають вищої архітектурної освіти, стаж роботи яких у сфері містобудування та архітектури становить не менше десяти років і яким може бути виданий відповідний кваліфікаційний сертифікат архітектора (документ встановленого зразка, що підтверджує відповідність виконавця кваліфікаційним вимогам у сфері діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури).

Відповідна профатестація, як йдеться в документі, проводиться Архітектурно-будівельною комісією, до складу якої включаються представники Мінрегіонбуду, Національної спілки архітекторів та інших самоврядних об’єднань у сфері архітектурної діяльності.

Виконавець, який отримав кваліфікаційний сертифікат архітектора, відповідно до законодавства несе персональну відповідальність за прийняті ним технічні рішення або дії, що призвели до вчинення порушення у сфері діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури.

Джерело: Прес-служба Мінрегіонбуду

Відповіді

  • 2009.02.14 | Iryna_

    і сертифікати будуть за підписом Бабушкіна?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua