МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УНП вийде з коаліції, якщо БЮТ ратифікує «нульовий варіант» (/)

02/17/2009 | omela
Юрій КОСТЕНКО: «Якщо БЮТ піде на ратифікацію «нульового варіанту», УНП вийде з коаліції»

«Якщо політика уряду зведеться до здачі Росії чергової порції національного інтересу, депутати від Української народної партії вийдуть зі складу коаліції», – наголосив народний депутат України, лідер Української народної партії Юрій КОСТЕНКО під час робочої поїздки до Львова.

Однією з ознак здачі національних інтересів КОСТЕНКО назвав ймовірне отримання урядом кредиту від Росії на умовах так званого нульового варіанту. «5 млрд. доларів, які хоче позичити ТИМОШЕНКО для формування дохідної частини бюджету – це та сума, яку Україна повинна не просити, а призначити як ціну для Росії за оренду баз Чорноморського флоту, відповідно до Угоди 1997 року „Про умови базування Чорноморського флоту РФ на території України”. Якщо сюди ж додати вимоги щодо повернення боргів по вкладах в „Ощадбанку СРСР”, по активах Радянського Союзу, ця сума обчислюватиметься сотнями мільярдів доларів», – зазначив КОСТЕНКО.

Політик нагадав, що «депутати від УНП дали можливість діючому уряду та ВР працювати над подоланням кризи, передбачаючи, що до професійних порад представників УНП дослухатимуться». У цьому контексті дуже важливим питанням він назвав «принцип ротації уряду». Натомість, поінформував КОСТЕНКО, «зустріч з ТИМОШЕНКО минулого тижня не дала чіткої відповіді на запитання, хто здатен забезпечити стратегію уряду для посилення фінансового, економічного, енергетичного блоків». На думку лідера УНП, «відсутність такої відповіді пов‘язана з відсутністю самої стратегії, а відтак може бути розцінена як ще одна ознака здачі національних інтересів».

Юрій КОСТЕНКО запропонував уряду використати стратегію, розроблену Українською народною партією ще на початку 90-х років, яка базується на формуванні економіки європейського зразка. Тим більше, що „коли праві опиняються в реальній владі, ця стратегія дає результати”.

http://unp.ua/ua/bodycomments/10734.htm

Відповіді

 • 2009.02.17 | omela

  за ним Україна втратить остаточно заощадження Сбєрбанку СССР (/)

  «Так званий нульовий варіант не лише позбавляє Україну законного права на мільярдні активи колишнього СРСР, але й можливості отримати повну компенсацію за втрачені вклади в колишньому «Ощадбанку» Радянського Союзу», – зазначає ХМАРА. Він нагадує: «Після проголошення незалежності України Верховна Рада ухвалила Постанову, відповідно до якої Україна претендує на розподіл активів і пасивів Радянського Союзу, тобто на золотовалютний запас, алмазний фонд, майно за кордоном. Тоді у Москві була підписана відповідна угода між колишніми республіками Радянського союзу і Радянським Союзом. Відповідно до цієї угоди, Україна має юридичне право на майже 17% того, що колись було радянським майном, радянськими золотовалютними запасами та іншими активами Радянського Союзу».

  Так званий нульовий варіант, за словами Степана ХМАРИ, «позбавляє Україну права на ці запаси, адже передбачає відмову від активів колишнього СРСР у відповідь на те, що Росія перебирає на себе всі пасиви союзу».

  За підрахунками політика, «погодившись на умови так званого нульового варіанту, Україна втрачає: «700 млн. доларів, 82 мільярди радянських рублів, 36 об’єктів за кордоном, а також можливість визнання 84,3 млрд. крб., які станом на 1 січня 1991 року були акумульовані в Ощадному банку СРСР і є власністю громадян України, державним боргом Росії перед Україною».

  http://unp.ua/ua/bodycomments/10715.htm
 • 2009.02.17 | Sean

  "якщо" - не зараховується

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.17 | omela

   але заяву таку зроблено

 • 2009.02.17 | Чучхе

  Це натяк, що незле було б Слободяна - на міністра економіки

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.17 | omela

   проте, це БЮТівська посада...

 • 2009.02.17 | yes

  Re: Забула Юля вчасно заплатити і вони вже ж... повертаються ?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua