МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Закон "про регламент ВРУ" - поясніть ігри, бдлск!

02/17/2009 | Людмила
Закон України «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України» був прийнятий Верховною Радою України 8 квітня 2008 року.

23 квітня 2008 року Закон було повернуто від Президента України з пропозицією відхилити його, оскільки, на думку Президента України, зазначений Закон містить норми, що порушують Конституцію України та не враховують Рішення Конституційного Суду України від 1 квітня 2008 року № 4-рп/2008.

4 вересня 2008 року Верховна Рада України, розглянувши пропозиції Президента України, повторно прийняла зазначений Закон з подоланням вето Президента України. За це рішення проголосували 365 народних депутатів України. 8 вересня 2008 року Закон був направлений на підпис Президента України.

Однак, 18 вересня 2008 року Президент України знов повернув до парламенту зазначений Закон без підпису з мотивів присвоєння йому нового номеру та нової дати його прийняття, що, однак, не випливає зі статті 94 Конституції України та Рішення Конституційного Суду України від 7 липня 1998 року № 11-рп/98 як підстава для застосування повторного вето.

Разом з тим, 3 лютого 2009 року Верховна Рада України повторно розглянула пропозиції Президента України до цього Закону та рішенням, прийнятим 393 голосами народних депутатів України, повторно подолала вето Президента України. 4 лютого 2009 року Закон було направлено на підпис Президента України.

13 лютого 2009 року Президент України повернув Закон України «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України» до Верховної Ради України без свого підпису з пропозицією опублікувати його за підписом Голови Верховної Ради України відповідно до частини четвертої статті 94 Конституції України.

За Конституцією України закон, повторно прийнятий Верховною Радою України не менш як двома третинами від її конституційного складу, який не був підписаний та офіційно оприлюднений Президентом України протягом 10 днів, невідкладно офіційно оприлюднюється Головою Верховної Ради України і опубліковується за його підписом.

У зв'язку з цим, Закон України «Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України» офіційно оприлюднюється на веб-сайті Верховної Ради України і опубліковується у газеті «Голос України» та інших друкованих засобах масової інформації за підписом Голови Верховної Ради України, який обіймав цю посаду на час прийняття цього Закону.

http://portal.rada.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=143781&cat_id=37486

і що це все означає????

Відповіді

 • 2009.02.17 | Sean

  ігри, маніпуляція, локшина на вуха (л)

  Людмила пише:
  > і що це все означає????

  що замість Закону про Регламент прийняли псевдоправовий непотріб, котрий відсилає до підзаконного "регламенту". Що наплювали на Конституцію і кілька рішень КСУ. Що мають відповісти у суді.

  http://maidanua.org/static/mai/1233751576.html
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.17 | Людмила

   я не розумію, за чиїм підписом вони його типу публікують?

 • 2009.02.17 | 123

  Re: Закон "про регламент ВРУ" - поясніть ігри, бдлск!

  Депутати замість закону про регламент, в якому був би виписаний регламент роботи ВР, ухвалили закон про регламент, який передбачає, що деталі роботи парламенту будуть знову визначатися постановами ВР. Тобто формально виконано вимогу Конституції та КС про те, що робота ВР має регулюватися законом, а по суті вона знову регулюватиметься постановами ВР.

  Ющ це ветував скільки міг, коли ветувати стало неможна, просто відмовився підписувати це блюзнірство - за Конституцією, в такому випадку закон повинен підписати голова ВР. Що і сталося.

  Я це так розумію, принаймні.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.17 | Людмила

   а останя фраза?

   що означає - за підписом тодішнього голови?
   примусити колишнього працівника підписати будь-який документ "заднім числом" в принципі неможливо. чи таки можливо?
   або може підпис ставиться без участі власника підпису?

   чи може буде виконана процедура, що описана в останній фразі? чи то також блюзнірство, докупи?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.17 | Sean

    було якесь рішення КСУ

    щось там про юридичні наслідки дій колишніх голів ВРУ. Зараз не маю часу шукати. Нмд це спірно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua