МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Коаліція" узгодила міністрів (/)

02/20/2009 | Sean
Учора на засіданні ради коаліції за участю прем`єр-міністра Юлії Тимошенко, союзники погоджували кандидатури, які одержать портфелі в Кабміні. Так, міністром фінансів, за інформацією «Дела», стане нинішній заступник голови відомства Анатолій Мярковський. Його діяльність контролюватиме нинішній голова правління Swedbank Сергій Тігіпко, для якого спеціально введуть посаду віце-прем`єра з питань фінансів.

Також з`явиться пост віце-прем`єра по ПЕК. Його займе керівник групи радників прем`єра Віталій Гайдук. Крісло глави Міністерства юстиції Микола Оніщук звільнить для свого колеги по «НУ — НС» Віктора Шемчука. У крісло глави Мінвуглепрому сяде член Української народної партії, екс-заступник глави губернатора Донецької області з питань вугільної промисловості Олександр Клименко. Саме УНП дала два вирішальні голоси при створенні коаліції.

Кадрове питання було вирішене під тиском Тимошенко. Під час вчорашньої зустрічі вона поставила перед «НУ — НС» (з вини якої, за словами «бютівця» Івана Кириленка, гальмувався процес) питання руба: або фракція дає добро на кадрові ротації, або БЮТ знов розгортає переговорний процес з Партією регіонів про створення альтернативної більшості.

Після досить емоційного обговорення керівництво фракції «НУ — НС» таки пішло на ультиматум прем`єра. При цьому союзники, всупереч попереднім домовленостям, відправляють в Кабмін діючого «помаранчевого» депутата Віктора Шемчука. Це несе загрозу для коаліції. Річ у тому, що за списком «НУ — НС» місце Шемчука, яке звільниться, в парламенті повинен буде зайняти член «Єдиного Центру», губернатор Рівненської області Віктор Матчук, якого складно назвати лояльним до діючого уряду.

Проте, влаштовуючи на посаду глави Мінвуглепрому Олександра Клименка, коаліція підстрахується До більшості увійдуть декілька членів Української народної партії, які раніше де-факто не були в коаліції.

Кандидатура Анатолія Мярковського не викликала суперечностей у членів коаліції. «Мярковський — справжній професіонал, він працює в Мінфіні давно і не належить жодної з політичних сил, тому його кандидатура зручна всім», — відзначило джерело, присутнє на засіданні ради коаліції.

Що стосується призначення Тігіпка, то тут Юлія Тимошенко навіть пішла наперекір деякій частині БЮТ. Частина депутатів була проти працевлаштування цього банкіра в уряді. «Тігіпка в уряді не буде! Він зарекомендував себе як ненадійний партнер», — заявляв раніше Святослав Олійник.

Коаліціянти домовилися продовжити обговорення кандидатів на решту міністерських посад вже у понеділок. Не виключено, що вже на наступному пленарному тижні депутатам запропонують проголосувати за кадрові ротації.

http://www.unian.net/ukr/news/news-301837.html

Відповіді

 • 2009.02.20 | Горицвіт

  Тігіпко не так давно казав, що зав'язав з політикою

  Але ніщо не заважає розв'язати, мабуть.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.20 | Горицвіт

   ось тут (л)

   http://kontrakty.ua/content/view/5200/39/

   Правда, він не каже "зав'язав":

   -----
   Более трех лет назад вы ушли из политики и вернулись в бизнес. Означает ли ваше избрание на должность сопредседателя Совета инвесторов при Кабинете министров, что вы решили вернуться в большую политику?

   — В политику я пока не собираюсь возвращаться, поскольку сейчас мне намного интереснее заниматься бизнесом.

   -----

   Можливо, зараз такі часи, що бізнесом стало нецікаво займатися, а політикою цікавіше.
  • 2009.02.20 | GreyWraith

   Треба, щоб політика із ним зав'язала

   А то якесь бридотне безвідходне виробництво виходить. :(

   А з іншого боку: чим більше Тимошенко набере до себе різного давно зламаного політхламу, що вже на ділі показав свою недієздатність (Тігіпко, Медведчук, Кужель, малолітній Чорновіл), - тим швидше і глибше на дно піде... Мадам Плюшкіна...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.20 | omela

    щодо політхламу

    GreyWraith пише:
    > А то якесь бридотне безвідходне виробництво виходить. :(
    >
    > А з іншого боку: чим більше Тимошенко набере до себе різного давно зламаного політхламу, що вже на ділі показав свою недієздатність (Тігіпко, Медведчук, Кужель, малолітній Чорновіл), - тим швидше і глибше на дно піде... Мадам Плюшкіна...

    Не бачили список "ЗаЄди" зразка 2002 р.? Багато цікавого.
    Взагалі у Тимошенко давно збирається колекція...
    Ветеран кучмізму Іван Кириленко навіть у фракції головує.
 • 2009.02.20 | omela

  коаліціянти майже нічим не ризикують

  Клименко теж депутат. Як і Шемчук.
  Значить, за списком НУ-НС мандати отримують двоє:

  82 Віктор Матчук, рівненький губернатор і член ЄЦ.

  83 Євген Талишев, 1952 року народження, безпартійний, освіта вища, генеральний директор ТОВ "УкрДонбасПром", проживає в місті Донецьку


  Цікаво, що вирішили з рештою міністрів? Якщо Донія (також депутата) таки призначать на Мінкульт, буде ще один "новий" нардеп:

  84 Володимир Лановий, 1952 року народження, член НСНУ, освіта вища, президент Центру ринкових реформ, проживає в місті Києві

  Наступний, 85-й, то взагалі брат Юрія Луценка - Сергій.
  А 86-й - УНПіст Борис Загрева.

  Якщо черга дійде й до них (йдеться ж іще про Антимонопольний комітет - раніш Жванія претендував, Фонд держмайна тощо), коаліціянти майже нічим не ризикують...
 • 2009.02.20 | Тестер

  Re: "Коаліція" узгодила міністрів (/)

  Ну, ми зацвітемо.. Чи так , чи інакше...
 • 2009.02.20 | velotrek

  Re: "Коаліція" узгодила міністрів (/)

  Мені здається, що Юлії Володимирівні треба зараз всіх переконати, який її бюджет гарний, от вона і буде такого міністра мставити, який би згодився підписати. Пинзеник же ж не схотів підписувати, бо це самогубцем слід бути, щоб підписати дефіцит у 5 мільярдів доларів, який ми маємо в бюджеті.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua