МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Оніщук: Колекторські фірми - поза законом

02/21/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Міністр юстиції Микола Оніщук заявив, що діяльність колекторських фірм, які займаються збиранням боргів за дорученням банку, знаходиться поза законом.

Про це він сказав в ефірі телеканалу Інтер.

"Це фірми, які щойно утворилися і взяли за основний зміст своєї діяльності виконувати доручення банків і збирати борги. З моєї точки зору, як міністра юстиції, діяльність таких фірм знаходиться поза законом", - сказав Оніщук.

"По-перше, зазвичай, це сегмент фінансово-банківської діяльності і він має ліцензуватися. Відповідного законодавство, яке б регулювало діяльність таких колекторських фірм у нас немає", - зазначив він.

"Друга обставина – є проблема пов’язана з тим, що така колекторська фірма або особа, яка отримала від банку право вимоги і банк їй доручив, по суті, отримає доступ до інформації персонального характеру про особу", - сказав міністр.

Оніщук підкреслив, що "таку персональну інформацію можна збирати, отримувати і розпоряджатися лише тим установам, які прямо передбачені законом. У даному випадку, банк має таке право, але він таке право не може передати колекторській фірмі".

Українська правда

http://pravda.com.ua/news/2009/2/20/90074.htm

sean

Відповіді

 • 2009.02.22 | Alexx

  Re: Оніщук: Колекторські фірми - поза законом

  З усього написаного, правдою є лише збирання та передача інформації, все інше в межах закону, нехай пан міністр ЦК почитає.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.22 | Мартинюк

   А дійсно - що там пише Цивільний Кодекс?

   Дійсно цікаво - памятаю колись ( років зо 2 назад) ходили дискусії про прво передачі судово-виконавських функцій приватним особам і структурам.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.22 | Sean

    коли я працював у банку, це було поза законом

    бо не можна було легально передати борг за зобов'язанням перед кредитором особливого статусу (банк з ліцензіями) до дяді Васі Пупкіна-Жопкіна.
  • 2009.02.22 | Sean

   а як щодо закону про банки і банківську діяльність

   та про ліцензування відповідної (кредитної, "депозитної") діяльности?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.22 | 123

    Яка тут банківська діяльність? Колектори нею не займаються

    Якщо я Вам дав у борг а потім найняв Васю для того щоб він Вам нагадував про Ваш борг, можливо судився з Вами від мого імені - це все абсолютно законно. Ніякого стосунку до банківської діяльності це не має - будь-яка юридична контора може цим займатися.

    Казати що "діяльність колекторських фірм не врегульована законом" - це блюзнірство, це все одно що казати що діяльність майстрів, що ремонтують квадратні дамські годинники на позолочених браслетах, не врегульована законом. Якщо колектор від імені кредитора погрожує людині - це незаконно, якщо колектор нагадує Вам про борг і судиться з Вами - це законно. Вважати що на кожну професію має бути окремий закон - ідіотизм, у нас і так є закони про пароплавство, про пароплавство річками, про пароплавство маленькими річками, про пароплавство річками меншими від маленьких, про пароплавство річкою-вонючкою в селі завоняйлівка, про мораторій на пароплавство в завоняйлівському районі тощо. Це збочення, а не норма - прикро що і цей міністр юстиції цього не розуміє.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.22 | Sean

     За правовою природою той борг не міг виникнути як

     борг перед дядєю Васею Пупкіним-Жопкіним, лишень перед специфічним суб'єктом. Відтак такою є і наступна доля такого боргу. Читав я пару спроб обгрунтування правомірности "колекціонування", нмд повне невігластво.
     Так однозначно було на практиці у часи, коли мене те цікавило (можливо, певною мірою так було саме тому, що мене це цікавило, до речі :) ). Зараз я повністю згоден з Оніщуком

     так що дядя Вася Пупкін-Жопкін, колєктор хрінов, нервово курить і так йому, до речі, і треба. Від "калєктора" до бандита - один крок. Нафіг.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.02.22 | 123

      Банк може найняти адвоката щоб той представляв його інтереси

      в суді, наприклад?
 • 2009.02.22 | basya1

  Re: Оніщук: Колекторські фірми - поза законом

  Я просто поражаюсь, беззаконие в стране растет такими темпами, что деятельность банков и промышленность такими никогда не росла, для начала перед тем как давать кредиты банки должны были хорошо проверять заемщиков, а не выдавать кредиты направо и налево и сидеть подсчитывать будущие прибыли, да и страну не надо было доводить до ручки, курс доллара скачет как хочу, потому что это выгодно определенным лицам. тогда бы и не пришлось вообще создавать коллекторские фирмы, потому что людям намного проще заплатить по кредиту, чем сидеть дома и бояться даже ответить на телефонный звонок, так народ же поставили в такую позу, при которой просто нет возможности заработать и отдать этот кредит.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.22 | Torr

   Банківська система не може існувати без

   дієвого механізму повернення боргів. У всьому цивілізованому світі практика - не гасиш кредит, заберають заставу. Комічно виглядають спроби відмінить капіталізм посилаючись на законодавство чи навіть на якісь там статті Конституції.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua