МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Розробка Статуту Львова добігає до завершення?

02/22/2009 | zhukryk
Центр «Наше право» підбив підсумки діяльності робочої групи з підготовки Статуту територіальної громади Львова у 2007–2009 роках.

З моменту проведення свого першого засідання – 5 листопада 2007 року, робоча група провела більше як 20 робочих зустрічей. Близько 40% засідань робочої групи, на жаль, відбувалися без належного кворуму.

За даними «Нашого права», найбільшим прогульником засідань робочої групи є представник БЮТ у Львівській міській раді – О. Вардзаль (18 пропущених засідань із 20). У п’ятірку прогульників також увійшли: начальник юридичного управління Г. Пайонкевич (17), представник фракції ВО «Свобода» О. Махніцький (17), начальник управління інформаційної політики та зовнішніх відносин О. Процик (16) та представник фракції УНП Р. Андрусишин (14).

Представники робочої групи уже звернулись до міського голови Львова про депреміювання посадових осіб, які вкрай недбало ставляться до виконання своїх обов’язків, зокрема, щодо дотримання положень нормативно-правового акту головної посадової особи міста – розпорядження міського голови, а також виключення із робочої групи «депутатів-прогульників».

Посадові особи управління «Секретаріат міської ради» – Л. Зубач, Н. Алєєксєва, Ю. Лукашевський та секретар ради В. Квурт не пропустили жодного засідання робочої групи та виявились найдисциплінованішими.

Як зазначив член робочої групи з підготовки Статуту територіальної громади Львова, представник інформаційно-правового центру «Наше право» Я. Жукровський, широка громадськість повинна бути проінформована про стан розробки основного документа Львова. «Адже, за півтора року роботи над Статутом, попри численні дискусії сформований міцний скелет документу, закладено цілком адекватні підходи для забезпечення механізмів участі членів територіальної громади у прийнятті рішень», – зазначив він.

Ряд принципових положень для представників громадських організацій залишаються ще не узгодженими, зокрема, питання підзвітності та відповідальності посадових осіб та депутатів міської ради перед територіальною громадою, оприлюднення та опублікування рішень міської ради, діяльності уповноваженого територіальної громади з прав людини тощо.

Розпорядженням міського голови Львова Андрія Садового №408 від 4 вересня 2007 року, з метою підготовки Статуту територіальної громади Львова у новій редакції, утворено робочу групу із представників депутатського корпусу та виконавчих органів міської ради, науковців та громадських активістів.

Відповідно до цього розпорядження, робочій групі було доручено підготувати пропозиції щодо нової редакції Статуту територіальної громади Львова для подальшого винесення на розгляд міської ради.

Проект Статуту територіальної громади перебуває на стадії завершення перед поданням його для додаткових громадських експертиз та винесення на громадські слухання. Чергове засідання робочої групи відбудеться 23 лютого 2009 року у залі засідань виконавчого комітету міської ради.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua