МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Святкова» нетолерантність.

02/23/2009 | DADDY
Мій друг Жека оженив середнього сина – гуляємо вже третій день. Організм вже не витримує різних там бімберів, як вітчизняних, так і шотландських. Покинули ми наших молодят з їхніми друзями, взяли своїх благовірних та відпочиваємо у чудовій кнайпі, що біля Лук‘янівського СІЗО – перфектний заклад – рекомендую (хочете зекономити – звертайтеся, бо маю дисконтну карту).

Але спокійно пиво пити нам заважає телевізія, бо ж рідкокристалічний екран висить просто перед нами.
Загальнонаціональний канал «щось плюс щось» спочатку намагався нас змусити сміятися жартам двох істот, які заробляють бабло під виглядом двох бабусь. Намагання уникнути цих «жартів» і переключити канал на сусідній результату не дали – на сусідньому каналі, що належить найбагатшій людині країни, були ті самі два бабуся. Я б зрозумів, якщо це крутили на особистому каналі Льоні – відомого геронтофіла, а чому нам це нав‘язують? - Стріляй мене – не розумію. Вірніше розумію і від цього стає ще огидніше на все це дивитися.
Канал колишнього очільника Держкомітету з телебачення показував серіал про героїчну діяльність чекістів. На якомусь каналі з літерою «Н» традиційно був серіал про родину кацапських дебілів. На інших теле - хвилях українцю показували боротьбу СМЕРШу з україно-фашистським підпіллям, ще десь був костюмований бал у Венеції за участі московського середнього клясу, а на завершення нашого клацання каналами нам показали московську моду та репортаж з чемпіонату Росії з футболу у суміші з російськомовним Камеді та «самоіронічним» Файна Юкрайна.
Єдиний канал, який розмовляв сьогодні саме з українцями і саме українською був УТ-1 – вони демонстрували чергову серію про українських дисидентів. Суміш пива та сумних кадрів поневірянь української інтелігенції в радянські часи перевела нашу тиху, спокійну розмову у нервове русло.

Друг Жека перехилив черговий келих непатріотичного «Варштайнера» і спитав: А ось скажи мені: чому ветерани КДБ отримують пенсію в Україні на рівні з іншими пенсіонерами, а може навіть більшу? Ось гарант розповідав про роботу з архівами, які мають виявити ще живих винуватців Голодомору – їм же ж по 85 і більше років, а ці, хто дисидентів у психушки саджав ще й до пенсії може не дотягнули – «працюють» десь в апаратах. Їм за що пенсію платити, за вислугу років на користь «тюрми народів»? Чи за кількість виявлених ворогів радянської влади та комуністичної партії?

Ще три «Варштайнери» будь ласка.

Ладно, то пенсіонери, а ось чому компартія досі не заборонена? Чому на кожному мітингу коммі-вітрянок-регіоналів бачу московський триколор? Де наша служба безпеки? Вона взагалі працює на захист держави чи на збір компромату для оббріхування чергового конкурента чергового лідера нації? Саме в цьому загроза національній безпеці? Чи може все ж таки у активізації проросійських настроїв?
Я б як робив: вийшов з триколором на вулицю – відразу опинився у вагоні потягу, який йде на кордон з Московією. Там перетнув кордон під пильним оком наших прикордонників і припав до берізки чи до «куста рикити» над рікою.
А ми на це уваги не звертаємо, мовляв таким незвертанням ми країну об‘єднуємо. Тьху, не хочу я з ними об‘єднуватись, тим більше, що і вони зі мною не хочуть.
Запустив на своєму телеканалі російський серіал? – втратив ліцензію на мовлення. Бо нам потрібні власні, національні за змістом телеканали, а не ретранслятори московського «мила», нехай і з українськими субтитрами. Хто хоче дивитися російське, ну, не може людина без цього, то нехай купує сателітарку і дивиться омріяне 24 години на добу.

Все, все, ну, не сварися, люба, ми ще по кухлю і все. Ще два пива будь ласка.

Ні, ти мені скажи: як може здорова на голову людина спокійно дивитися на те, як в українському парламенті якийсь йолоп з червоним прапорцем на піджаку промовляє з трибуни іноземною мовою і вважає себе народним обранцем?
Добре, не будемо про мову.
Давай про економіку.
Хто дав наказ відімкнути енергопостачання військ ППО? Хтось за це відповів? Суспільство про це знає?
Який у нас буде десантник, якщо він з парашутом з літака не стрибав, а тільки з вишки?
А хто це у нас сказав нещодавно, що є на військо на харчування вояків вистачає, а більше немає, бо потрібно мати ресурси на соціальні виплати? То ми у війську бройлерів відгодовуємо чи вояків навчаємо? Якщо бройлерів, то і на соцвиплати грошей не потрібно, бо їх за особливі заслуги виплачувати північний сусіда буде після того, як остаточно примусить нас до миру та дружби.
Тим часом з телеекрану нас знов почали вітати з Днем Захисника.
Тут не витримали навіть наші дружини:
Чому Захисника і якої Вітчизни? Чому саме 23-го? Напевно і гарант привітає всіх зі святом - знову ця нікому не потрібна толерантність.
- Та начхати мені на душевні почуття ветеранів у потертих радянських одностроях і з медалями з профілем Сталіна – це окупанти на моїй землі. І тим, хто виконував «інтернаціональний обов‘язок» перед народом Афганістану та інших «гарячих» точках радянської доби, я можу поспівчувати, що їх комуністи кинули у вогонь, зробили з них реальних агресорів, а потім ті ж комуністи витерли об інтернаціоналістів ноги, мовляв, ми вас туди не відправляли.
- Чому я повинна в цей день щось нав‘язливе святкувати?
Під ці бурхливі вигуки наших коханих в моїй голові, просвітленій імпортованим вже за новим курсом «Варштайнером», самі собою формулювалися прості питання:
Звідки взявся цей напів-радянський ерзац свята? Як могло таке статися, що в національній державі відзначають свята колишньої колоніальної метрополії, офіційно зареєстровані діють партії і рухи антиукраїнської та антидержавної спрямованості?
Несподівано виявилось, що я вийшов на двір покрити і ці запитання задаю випадковому співрозмовнику, який теж вийшов з кнайпи подихати свіжим повітрям. Обличчя його я не бачив, але його відповіді миттєво привернули мою увагу:
- Сталося це через те, що за 17 років від поновлення Української Державності інтелектуальна і культурна еліта держави, пастирі Української Церкви, чисельні політичні лідери не спромоглися сформулювати нову, національну ідеологію вільного українця, яка б замінила ідеологію радянської доби - ідеологію людини-гвинтика у державній машині.
Замість Заповідей Господніх в душах панує жадоба незароблених благ – швидкої заміни жетончика у метро на стрімкий джип. Коли примара багатоповерхового палацу тане на очах і перетворюється на колекторську реальність, бездуховність і відсутність стійких моральних орієнтирів знову, як на початку 90-х, вкладає в руки кредитору-невдасі бейсбольну біту та травматичну зброю і штовхає його на нічні вулиці, до банківських кас або до останнього стрибка у чорне провалля двору.
Тут на замовлення «захисників вітчизни» голосно залунав «Владимирський Централ».
Стало сумно, каламутно на душі.
Моєму другові та його дружині стало погано – йому від такої кількості німецького пива, їй від цифр у рахунку, ми викликали їм таксі, а самі пішки пішли додому.
Кнайпа залишилась далеко позаду, а бандицький шансон все лунав, ширився і поступово накривав всю країну.
Завіса.

Відповіді

 • 2009.02.23 | Киянка

  Молодець, Дедді!

  Треба заздалегідь перед 14 жовтня та перед 6 грудня щось готувати своє, особливо звертаючи увагу на дітей. Хто напише й розповсюдить в інтернеті цікаві та змістовні сценарії наших, українських свят вітання хлопців/чоловіків - зробить не менше, ніж всі генерали разом узяті ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.23 | Sean

   сорі, а що 6-го грудня?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.23 | Киянка

    Ну, чи коли там

    день УА? Забула, сорі, ми таке не святкуємо, ми 14 жовтня любимо (розминатися ;) )
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.23 | Sean

     так отож

     Киянка пише:
     > день УА? Забула, сорі, ми таке не святкуємо, ми 14 жовтня любимо (розминатися ;) )
     і ми теж :)
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.02.23 | Киянка

      Але як мінімум не менш корисно

      крім розминання ;) - написати та розпропагувати хороший сценарій на 14 жовтня для "хлопчачих" свят в школах, бо я знаю, що подекуди навіть в пристойних школах дехто сьогодні щось там робив :( - неофійно, правда
 • 2009.02.23 | 123

  патріотичніше було б таки пити українське пиво

  тиск на гривню, все таке інше.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.23 | Sean

   українське пиво, на жаль, гірше. Нмд звісно

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.23 | 123

    не настільки гірше, наскільки патріотичніше. нмд.

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.23 | Sean

     нема патріотизму в нанесенні шкоди власному

     українському організмови
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2009.02.23 | 123

      шкоду організмові українське пиво не вчинить

      воно просте не таке смачне, але ж не отруйне.

      Sean пише:
      > українському організмови

      Просто дивно читати настільки радикально-патетично-патріотичний текст від автора, який при цьому споживає неукраїнський товар за наявності достатньо пристойного українського еквівалента.

      Може хоч згадування суми до сплати сприятиме зміні споживацьких настроїв на патріотичніші...
     • 2009.02.23 | Киянка

      тому краще настоянки вітчизняні, і

      не флудити в серйозній темі :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.02.23 | Sean

       ну про смаки не сперечатимусь

       а якщо Дедді того забажає - залюбки поприбираю тут в гілці :)
      • 2009.02.23 | 123

       будь що вітчизняне краще

       Киянка пише:
       > не флудити в серйозній темі :)

       якщо Ви про мої зауваження, то вони є зовсім навіть не флудом, а серйозними - як на мою думку - міркуваннями. шкода що Ви при всій Вашій патріотичності цієї серйозності не сприйняли :)
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2009.02.23 | Киянка

        Раз Ви взяли це на свій рахунок,

        то давайте не відходити в бік теми (навіть якщо бік теж корисний та важливий), а краще роскажіть, як там, де Ви живете, відзначають? І серед школярів?

        І якщо в когось є позитивні приклади відзначань українських "хлопчачих свят" серед дітей/молоді, діліться!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.02.23 | 123

         Re: Раз Ви взяли це на свій рахунок,

         Киянка пише:
         > то давайте не відходити в бік теми (навіть якщо бік теж корисний та важливий), а краще роскажіть, як там, де Ви живете, відзначають? І серед школярів?

         23 лютого? не знаю, знаю лише що я не відзначаю, я до того маразму щоб відзначати "день мужчин" (с) Гриценко, сподіваюся, не дійду ніколи...

         > І якщо в когось є позитивні приклади відзначань українських "хлопчачих свят" серед дітей/молоді, діліться!

         Сорі, я думав ця гілка не на цю тему - то ж і писав про інше.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2009.02.23 | Киянка

          Re: Раз Ви взяли це на свій рахунок,

          123 пише:
          > > І якщо в когось є позитивні приклади відзначань українських "хлопчачих свят" серед дітей/молоді, діліться!
          >
          > Сорі, я думав ця гілка не на цю тему - то ж і писав про інше.

          Та ладно, де пишуть про те, як не слід, корисно було б пропонувати, як слід, щоб витісняте оте "не слід".

          Хоча підтримувати вітчизняного виробника - це завжди актуально
   • 2009.02.23 | yes

    Re: Жартуєте? Чернігівське біле заткне за пояс будь-яке німецьке

    А магнат Оболонь!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.23 | 123

     кхм, кхм. втім, то справа смаку звісно

  • 2009.02.23 | Сергій Кабуд

   патріотичніше було б кинути пити до перемоги

 • 2009.02.23 | Хвізик

  Re: «Святкова» нетолерантність.

  DADDY пише:
  > Звідки взявся цей напів-радянський ерзац свята? Як могло таке статися, що в національній державі відзначають свята колишньої колоніальної метрополії, офіційно зареєстровані діють партії і рухи антиукраїнської та антидержавної спрямованості?
  А Ви й справді вважаєте, що Україна є незалежною державою, яка самостійно визначає свою власну політику?
  Я Вас розчарую
  Бо те, що є в Україні, то лиш псевдодержава, яку створило КГБ, інсценувавши розвал союзу, з метою розведення лохів як в самій Україні, так і по всьому світу, а також для остаточної дискредитації української ідеї.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.23 | DADDY

   Re: «Святкова» нетолерантність.

   Хвізик пише:
   > А Ви й справді вважаєте, що Україна є незалежною державою, яка самостійно визначає свою власну політику?
   > Я Вас розчарую

   Я ніколи особливо і не очаровувався.
   Ми не мали можливості стати справді незалежною несовковою державою, маючи за президентів секретаря ЦК КПУ та секретаря парткому ПівденМашу. А ще й в Раді збіговисько червоних директорів та кримінальних полупокерів.

   > Бо те, що є в Україні, то лиш псевдодержава, яку створило КГБ, інсценувавши розвал союзу, з метою розведення лохів як в самій Україні, так і по всьому світу, а також для остаточної дискредитації української ідеї.

   Особисто мене та моїх друзів такий стан речей (навіть якщо він дійсно такий сумний, як Ви пишете) не влаштовує і свою країну ми будемо відбудовувати самі - без добрих вуйків та тіток з зовні.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.23 | Hadjibei

    Ага, щас!

    ВИ гадаєте, що ті, хто крутить вам кіно про СМЕРШ і подає на радіо Владімірскій централ, дасть вам відбудувати країну?
    Ви дуже помиляєтеся.
    Максимум, що Вам дозволять - це тихо пити пиво і говорити (також тихенько) українською.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.23 | Сергій Кабуд

     не дадуть- маємо взяти самі, щоб це зробити треба зрозуміти їх с

     систему, скласти списки ворогів, роскласти на компоненти як воно діє, продумати стратегію і тактику- їх можна буде завалити
    • 2009.02.23 | DADDY

     Ага, зараз! Я у них питати буду

   • 2009.02.23 | Хвізик

    Re: «Святкова» нетолерантність.

    DADDY пише:
    > Особисто мене та моїх друзів такий стан речей (навіть якщо він дійсно такий сумний, як Ви пишете) не влаштовує і свою країну ми будемо відбудовувати самі - без добрих вуйків та тіток з зовні.
    Стан речей не є ні сумним, а ні веселим. Він є таким, яким є.
    Кремль має чітку систему стратегічного планування, у якій Україна посідає далеко не останнє місце. Ми не знаємо поки що деталей тієї ролі, яку Кремль відводить Україні, але ми можемо стверджувати напевне, що основною метою кремляді є знищення світової демократії, бо їх іще Лєнін вчив, що існування двох систем у світі не є можливим. Виглядає, що на нинішньому етапі Кремль би хотів, щоб Україна стала марґіналізованою і нецікавою ні для кого державою, типа Білорусі, котра була би посьміхоіиськом для світу і котрою було би легко маніпулювати. Що є плановане кремлем на етапі слідуючому, ми можемо лиш здогадуватись.

    задача відбудовування України, перш за все, потребує виривання країни з-під кремлівського впливу.
    Чи здатна Україна самостійно вирватися з-під Кремля? - Все вказує на те, що ні
    Чи здатен світ здолати Кремль без української допомоги? - також ні

    Потрібне чітке усвідомлення всіма загрози, яка йде від Кремля, і чітка зкоординована дія
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.23 | Сергій Кабуд

     Re: «Святкова» нам кожному треба працювати на це

     пояснювати людям як працює ця система оргзлочинності, хто ці луценкі при владі, чому все в стані занепаду і які шляхи виходу

     реально було б почати з скорочення бюрократії разів так в 100
     не меньше 100

     це може зрозуміти кожен не бюрократ в країні
  • 2009.03.03 | Михайло Свистович

   Re: «Святкова» нетолерантність.

   Хвізик пише:
   >
   > Бо те, що є в Україні, то лиш псевдодержава, яку створило КГБ, інсценувавши розвал союзу, з метою розведення лохів як в самій Україні, так і по всьому світу, а також для остаточної дискредитації української ідеї.

   Не повторюйте маячні Кабуда, Вам не личить
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.03 | Max

    Жодна маячня. УРКАїна не є Україна.

    Михайло Свистович пише:
    > Хвізик пише:
    > > Бо те, що є в Україні, то лиш псевдодержава, яку створило КГБ, інсценувавши розвал союзу, з метою розведення лохів як в самій Україні, так і по всьому світу, а також для остаточної дискредитації української ідеї.
    > Не повторюйте маячні Кабуда, Вам не личить
    Ми не маємо української держави, то думка не Кабуда і не Хвізика (при всій повазі). Кожен справжній (не совковий) українець то підтвердить.

    Українці в цій совковій державі (ex-УССР) живуть на внутрішній еміграції. Крім тих кількох мільйонів, які вже емігрували фізично.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.06 | Михайло Свистович

     Re: Жодна маячня. УРКАїна не є Україна.

     Max пише:
     >
     > Ми не маємо української держави, то думка не Кабуда і не Хвізика (при всій повазі). Кожен справжній (не совковий) українець то підтвердить.

     маячня полягає у іншому, а не в повторюванні цієї відомої всім прописної істини, кожен справжній адекватний українець то підтвердить

     >
     > Українці в цій совковій державі (ex-УССР) живуть на внутрішній еміграції

     Не варто судити усіх по собі. Я, наприклад, не живу на внутрішній еміграції.
 • 2009.02.23 | DADDY

  Шановні, а якщо я заміню ось просто зараз

  Варштайнер на Рогань міцне, то дискусія піде шляхом обговорення користі/шкоди від міцних сортів пива?
  Тобто у кого після цього краще стоїть, а у когось дуже потужно висить.
  Дозволю собі зауважити, що писав я не про пиво.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.23 | Сергій Кабуд

   але ви вставили серьозну розмову в алкогольний контекст- це недо

   недоречно і деградовно
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.23 | DADDY

    В автора плювати може кожен

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.23 | Сергій Кабуд

     навпаки: я вас повністтю підтримую і поважаю

     ну нюанси- то розберемося
   • 2009.02.23 | Хвізик

    Re: але ви вставили серьозну розмову в алкогольний контекст- це недо

    Сергій Кабуд пише:
    > недоречно і деградовно
    я не можу судити автора, бо й сам люблю цеє діло
    іноді
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.23 | Сергій Кабуд

     автору не сподобалося обговорення пива

 • 2009.02.23 | yes

  Re: Я б не сказав, що справи українські такі песимістичні

  Ми ще 5 років тому мали комуністичну більшість у ВР, а це законодавча влада.

  Так хто їх обирав? Звісно, український народ.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.23 | Хвізик

   Re: Я б не сказав, що справи українські такі песимістичні

   yes пише:
   > Ми ще 5 років тому мали комуністичну більшість у ВР, а це законодавча влада.
   >
   > Так хто їх обирав? Звісно, український народ.
   народ страждає на двоємисліє, хоча час від часу в нього бувають просвітління в голові
   втім, народ не винен
   винні МИ, що не змогли вчасно втямити самі і донести до людей правду про стратегію кремляді
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.02.23 | yes

    Re: Я б не сказав, що справи українські такі песимістичні

    Хвізик пише:
    > народ страждає на двоємисліє, хоча час від часу в нього бувають просвітління в голові
    > втім, народ не винен
    Я не вказую пальцем на народ, як крайнього
    Ми говоримо про середовище, з якого обираються депутати, а ті депутати визначають далі життя народу.
    > винні МИ, що не змогли вчасно втямити самі і донести до людей правду про стратегію кремляді
    Та доносили. А хіба зараз мало інформації про Тимошенко і БЮТ, як кажуть гіршого ворога для України не знайти, але тим не менше бютівці ще мають підтримку на рівні 20% до Тернопільської облради.
    Хто у цьому винуватий?
    Коли б бютівці взагалі не потрапили до облради, то було б зрозуміло, що народ думає на свою користь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.02.23 | Хвізик

     Re: Я б не сказав, що справи українські такі песимістичні

     yes пише:
     > Та доносили. А хіба зараз мало інформації про Тимошенко і БЮТ, як кажуть гіршого ворога для України не знайти, але тим не менше бютівці ще мають підтримку на рівні 20% до Тернопільської облради.
     > Хто у цьому винуватий?
     МИ винуваті.
     погано арґументуємо
     мало думаємо
     багато пиячимо
 • 2009.02.24 | Boroda__

  Странный украинский национализм

  Вот письмо моего друга. Как раз по теме:

  Пришел ко мне украинский националист местного разлива. Из тех, что в интеллектуальной беседе на кухне, не забывают подчеркнуть: "я, как представитель титульной нации..." Пришел и говорит - накачай мне из интернета песен украинских националистов, мне для радиопередачи надо. Принялся я искать.

  Узнал, что современным, чуть ли не гимном украинского национализма, символом борьбы за национальное самоопределение, является песня "Красное и черное". Ну, помните, - "чорвоне - то любов, а чорне - то журба"? Эту песню еще за националистский символизм, как-то вяло запрещали при советской власти. Не то, чтобы совсем было нельзя, ее даже по радио передавали, а так, не нравилась она Советам. Зажимали.

  Стал искать. Несколько часов искал. Плохо дело.

  Четыре испонителя нашлись: Дмитрий Гнатюк, Александр Малинин, Иосиф Кобзон, и кто-то из "Фабрики Звезд". Хорошо. Подумалось, - Гнатюк, Народный артист СССР, награжденный орденом Ленина, с 1962 года - член КПСС, - ты смотри, как угнетала его Советская власть за "спив" националистских песен!
  Малинин и Кобзон - вот уж где два щирых украинца! Ну, и "Фабрика" в довесок... даже и говорить не хочется.

  А вот с тем чтобы скачать песню в mp3-формате, - просто труба. Нету. Все есть, и румба имени товарища Че Гевары, и песни китайских коммунистов, и фашистские марши тридцать девятого года выделки, (помните - "мы рождены, чтоб сказку сделать былью... и вместо hertze - auzenbordmotor" - это оттуда, немецкая песня), а "червоного и черного" - нету, хоть тресни!

  И я подумал, - а чем же интересно, занимались украинские националисты последние полтора десятка лет? Почему не популяризовали свои идеи? Куда он делся, украинский национализм? В чем он вообще проявляется сегодня, кроме вышиванок и посещения музея трипольской культуры?

  Нет, запрет на русскоязычные передачи, это я понимаю, установку дорожных знаков "Русське" и "Победне", это тоже хрен с ним, я могу стерпеть, несмотря на откровенную, хамскую безграмотность. Но в какую задницу оказалось засунутым национальное самосознание, когда в должность премьера назначили "деятельницу", сколотившую несколькомиллиардное состояние за несколько лет? Я не спорю, по-украински она говорит сносно, за такие бабки можно было выучить язык страны, которую обворовываешь.

  А Президент страны, дети которого учатся в школе с преподаванием исключительно на английском языке? А наша известность в мире, как нации, которой нельзя доверять ракеты, сухогрузы, и - упаси Бог! - атомную энергетику?

  И скажите мне, совку по национальности, в какой еще глаз нужно плевать украинским националистам, чтобы до них дошло, что не русский язык - главный враг щирого украиньства? Главный враг Украины - к сожалению сами украинцы.

  Врагами нас делает наше главное украинское заблуждение, что мы умные. Нет в Украине умных, не осталось. Пару столетий происходил один и тот же процесс; рождались и вырастали люди, которые поумнее - уезжали в столицы и в заграницы, которые поглупее и попроще, оставались бухать и отлынивать. У них рождались дети, и если не были дураками, уезжали в столицы-заграницы, а оставшиеся, опять же бухали и отлынивали. Раствор немного разбавлялся естественной миграцией внутри СССР. В последние же пятнадцать лет процесс усугубился, стал катастрофическим, к отъезжающим умным добавились энергичные и работящие, тогда как притока из СССР'а нет. Оставшиеся стали бухать меньше, - не те времена, но больше стали отлынивать.

  Оставшиеся - это мы. Националисты, кацапы, москали и жидомасоны, все как полагается. Но качество... Как нацию нас лучше не оценивать, не надо. Если же отделить от щирого украиньства еще и тех, кто "не розмовляе державною мовою", что останется? Чего будет стоить титульная нация?

  Странный он, украинский национализм.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.03 | Михайло Свистович

   Re: Странный украинский национализм

   Boroda__ пише:
   > Вот письмо моего друга

   Я б посоромився отак на показ виставляти вади друга :)

   >
   > Узнал, что современным, чуть ли не гимном украинского национализма, символом борьбы за национальное самоопределение, является песня "Красное и черное"

   Таке хіба у палаті №6 можна взнати. До чого тут пісня про маму до гімну націоналізму?

   > Ну, помните, - "чорвоне - то любов, а чорне - то журба"? Эту песню еще за националистский символизм, как-то вяло запрещали при советской власти

   Цей "символізм" є на вишиванках, а про червоно-чорний символізм ОУН тоді навіть забороняльники не знали

   >
   > Четыре испонителя нашлись: Дмитрий Гнатюк, Александр Малинин, Иосиф Кобзон, и кто-то из "Фабрики Звезд". Хорошо. Подумалось, - Гнатюк, Народный артист СССР, награжденный орденом Ленина, с 1962 года - член КПСС, - ты смотри, как угнетала его Советская власть за "спив" националистских песен!
   > Малинин и Кобзон - вот уж где два щирых украинца! Ну, и "Фабрика" в довесок... даже и говорить не хочется.
   >
   > А вот с тем чтобы скачать песню в mp3-формате, - просто труба. Нету. Все есть, и румба имени товарища Че Гевары, и песни китайских коммунистов, и фашистские марши тридцать девятого года выделки, (помните - "мы рождены, чтоб сказку сделать былью... и вместо hertze - auzenbordmotor" - это оттуда, немецкая песня), а "червоного и черного" - нету, хоть тресни!

   Нєча на націоналістів пєнять, колі руки криві :) Набрав у Гуглі "Два кольори" та mp3 і відразу видало. А першою стоїть некомуністична діаспорянка Квітка Цісик

   http://audiofile.org.ua/song/216759.html

   >
   > И я подумал, - а чем же интересно, занимались украинские националисты последние полтора десятка лет? Почему не популяризовали свои идеи?

   Та популяризували. Тому Вас і Вашого друга так от ковбасить.

   Цікаво, Ви прикидаєтесь дурником?
 • 2009.03.06 | rais

  Re: Щоденна нетолерантність.

  "Гармоша", "Рудий баклажан", "Штильні сучкі", "Ангели тут більше ...
  і багато іншого мила. Локшина на очах і на вухах. Інформ простір сдали, комбандитам пенсії сплачуємо, репресивну машину державного терору на власні податки утримуємо... Толерантність стовідсоткова.
  Ця "еліта" ще довго буде панувати. Аби було пиво з салом та запливший мозок. Що і потрібно Кучмам, Путіним, Кравчукам...
  Нема системних змін в Україні. Старі граблі бьють по лобі щоденно, а прибрати їх - розуму не вистачає?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua