МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Балога: Зміни в уряді - тільки з новим Прем'єром (/)

02/24/2009 | Sean
Зміни в персональному складі Кабінету Міністрів, які останнім часом намагається провести Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, остаточно перетворять нинішній уряд на особисту вотчину його керівника. Так прокоментував імовірні кадрові ротації в Кабміні Глава Секретаріату Президента України Віктор Балога. На його думку, наполегливе бажання Ю.Тимошенко сформувати «команду однодумців» означатиме встановлення в уряді диктату лише однієї думки - самого Прем'єра.

При цьому В.Балога вказав на очевидну невідповідність кадрових планів Ю.Тимошенко вимогам Конституції. Оскільки у Верховній Раді було офіційно оголошено про створення нової коаліції, вона має висувати своїх представників на міністерські посади, а Президенту має бути зроблена пропозиція щодо нового керівника уряду.

«Мало того, що вищий законодавчий орган держави - парламент - вже кілька місяців поспіль грубо порушує Основний Закон, адже у новоутвореній коаліції немає більшості голосів. До цього неподобства додається і те, що уряд спирається на інвалідну коаліцію, яку підпирає тільки ситуативне, корисливе голосування комуністів або частини блоку «Наша Україна - Народна самооборона». Показово, що тепер партнерами Ю.Тимошенко в «НУ-НС» є група сумнозвісних «любих друзів», які колись були так нещадно критиковані, а зараз наполегливо просуваються на вищі щаблі влади.

Кадрові апетити Прем'єра та її нових політичних союзників зазіхають на Конституцію. Проведення міністерських ротацій буде сумнівним з точки зору їх відповідності Основному Законові», - наголосив В.Балога.

Поряд із юридичними аспектами можливих змін у складі Кабміну Глава Секретаріату звернув увагу на низку політичних моментів. За його оцінкою, у діяльності Верховної Ради шостого скликання значно вищий відсоток політичної корупції, ніж у попередньому складі парламенту. Це добре видно з того, як формувалася нинішня псевдокоаліція, як створюються тимчасові ситуативні союзи, що приймають явно лобістські закони чи дають «зелене світло» багатомільярдним оборудкам, як відбувається бартерний торг посадами у обмін на одноразові політичні послуги.

«Ця ситуація викликає дуже чіткі аналогії з 2006 роком, тодішньою поведінкою соціалістів і їхнього лідера О.Мороза. Зараз його вміло наслідує фракція комуністів, яка навчилася з великою вигодою для себе міняти ленінські ідеали на прагматичні відсотки від реалізації суто «буржуйських» схем. А посада Голови Держкомархіву - приємний бонус від Ю.Тимошенко за постійну підтримку і допомогу. Абсурдність і цинізм такого стану справ у парламенті бентежить всього десяток-другий депутатів, зате влаштовує всіх інших, у тому числі й Голову Верховної Ради».

В.Балога зазначив, що Прем'єр через зміни в складі Кабінету Міністрів хоче одночасно вирішити кілька питань. Зокрема, «забетонувати» будь-які прояви інакодумства міністрів і досягти доведеної до автоматизму одностайності голосування за урядові рішення. Крім того, витиснути з уряду тих урядовців, які є перешкодою на шляху втілення кон'юнктурних планів Ю.Тимошенко і БЮТ. Також Прем'єр заплатить міністерськими портфелями за свою підтримку у Раді тим політичним силам, які раптом почали виявляти невластиву раніше палку любов до керівника уряду. Саме через це у зоні ризику опинилися міністри, до роботи яких не було пред'явлено жодних серйозних претензій. Однак їхнім потенційним наступникам слід розуміти, що їм пропонується не реальна участь в діяльності уряду, а тільки ілюзія.

«Схоже, бажання Ю.Тимошенко перетрясти Кабмін настільки сильне, що вона не хоче зважати на очевидні правові та політичні бар'єри і готова піти на порушення Конституції. Є всі підстави припустити, що БЮТ у будь-який спосіб вербуватиме депутатів для результативного голосування, тих же комуністів і «любих друзів», що лише посилюватиме корупційний розпад парламенту. Але навіть кадрове оновлення Кабміну не зніме з Прем'єра відповідальність за економічну кризу в країні, масові звільнення, зростання боргів, падіння життєвого рівня людей», - підкреслив Глава Секретаріату.

http://www.president.gov.ua/news/12994.html

Відповіді

  • 2009.02.24 | velotrek

    Re: Балога: Зміни в уряді - тільки з новим Прем'єром (/)

    Кабмін у відставку давно пора. Якщо і видають зараз гроші, то не встиг отримати, як половину інфляція з`їла. По ній ми всіх обігнали, рекордсмени на всю Європу. Постаралась Юлія Володимирівна.
  • 2009.02.24 | samopal

    А яке відношення має Балога до змін в уряді, які проводить ВР?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua