Меморандум Форуму націоналістичних сил
02/24/2009 | presskun
Глибоко усвідомлюючи загрози і виклики, які тяжіють над Україною внаслідок політичної, економічної і соціальної кризи, активізації антиукраїнських чинників всередині держави та за її межами, ми, представники націоналістичних політичних партій та громадських організацій Львівщини, Івано-Франківщини,
Тернопільщини, Рівненщини, Хмельниччини, Житомирщини, Буковини, Волині, Вінничини, Закарпаття та міста Києва закликаємо до згуртування усіх патріотичних українських суспільно-політичних інституцій в єдину потужну політичну силу.
Визначальним напрямом нашої діяльності є політика українського національного державотворення.
Нашими першочерговими програмовими завданнями в політико-ідеологічній сфері є:
1. Формування демократичної, справді народної системи влади та державного устрою країни. Необхідно негайно змінити виборчу систему, запровадити відкриті партійні списки при формуванні Верховної Ради, що закріплювало б право виборців обирати ту, чи іншу політичну силу через її представників в округах, безпосередньо визначати рейтингове місце претендентів на депутатський мандат, а не віддавати це на відкуп їх партійним босам.
Закони про місцеве самоврядування та вибори депутатів місцевих рад повинні повернути їм їхню первісну природу – бути виразниками і репрезентантами інтересів громади і громадян, а не волі партійних вождів.
Необхідно здійснити реальну децентралізацію в бюджетній та організаційно-управлінській сферах територіального самоврядування, законодавчо забезпечивши їх фінансову самодостатність та набуття відповідних повноважень в галузі управління.
Нагальною є потреба збалансування повноважень різних гілок влади, чітке і конкретне визначення їх повноважень, однозначне закріплення за інститутом Президента України формування стратегічного курсу внутрішньої і зовнішньої політики держави.
Все це повинно створити надійний бар’єр на шляху подальшої олігархізації політичного життя країни, захистити її від узурпації політичної влади бізнесовими кланами, міжусобиці яких боляче відбиваються на долі всього українського народу, кожного його громадянина та дискредитують міжнародну репутацію України.
2. Негайно провести реформу судової та правоохоронної системи.
3. Законодавчо закріпити статус борців за незалежність Української Держави.
4. Законодавчо унеможливити існування в будь-якій формі людиноненависницьких ідеологій – фашистської та комуністичної. Здійснити люстрацію в сфері державної влади та публічного політичного життя.
В економічній сфері:
1. Від політики популізму та олігархізму перейти до політики національного прагматизму.
2. Створити преференції для розвитку дрібного і середнього підприємництва.
3. Оздоровити фінансово-банківську систему. Відновити та оптимізувати механізми кредитування. Зробити кредити доступними та посильними.
4. Зробити прозорими і доступними для широких підприємницьких кіл механізми набуття земельних ділянок як просторового підґрунтя їх діяльності. Законодавчо унеможливити спекулятивні явища на вторинному ринку землі через запровадження відповідних преференцій для державних і самоврядних органів влади та інвестиційних зобов’язань і системи жорсткого контролю за їх виконанням для суб’єктів господарювання.
5. Запровадити систему стимулювання для інноваційних технологій, енергоощадності та матеріалоощадності, збільшення наукоємних та інтелектуаломістких виробництв, диверсифікації джерел енергозбереження.
В соціальній сфері:
1. Поступове наближення до європейських соціальних стандартів.
2. Створення умов для рівного доступу до якісної освіти.
3. Планомірне запровадження страхових засад в систему охорони здоров’я.
4. Пріоритетний розвиток будівництва соціального, доступного житла та житла для молодих сімей.
5. Перегляд системи пенсійного забезпечення.
В сфері духовного розвитку:
1. Забезпечити системне подолання наслідків духовно-культурного колоніалізму та протидію духовному імперіалізму.
2. Захистити інформаційний простір держави шляхом введення відповідних преференцій для українського книгодрукування, україномовних друкованих та електронних ЗМІ, телерадіомовлення, українського кіновиробництва, українського театру, музейної справи тощо.
3. Пріоритетний розвиток туристичної галузі із забезпеченням належної репрезентації досягнень української матеріальної та духовної культури, розкриття її правдивої історії.
Глибоко переконані, що реалізувати наші програмові цілі можливо за умови згуртування всіх націоналістичних, патріотичних сил в єдину політичну силу на засадах ідеологічної єдності, близькості політичних поглядів, організаційної коректності та рівного партнерства.
Слава Україні! Героям Слава
Відповіді
2009.02.24 | Sean
На Ваш погляд, конкретики вистачає?
presskun пише:Наприклад:
> 2. Негайно провести реформу судової та правоохоронної системи.
І що конкретно Ви мали на увазі? І так далі за всіма пунктами.
> Слава Україні! Героям Слава
Не питання. Слава!
2009.02.24 | Koala
Ще одні антикредитники?
presskun пише:>
> Глибоко усвідомлюючи загрози і виклики, які тяжіють над Україною внаслідок політичної, економічної і соціальної кризи, активізації антиукраїнських чинників всередині держави та за її межами, ми, представники націоналістичних політичних партій та громадських організацій Львівщини, Івано-Франківщини,
> Тернопільщини, Рівненщини, Хмельниччини, Житомирщини, Буковини, Волині, Вінничини, Закарпаття та міста Києва закликаємо до згуртування усіх патріотичних українських суспільно-політичних інституцій в єдину потужну політичну силу.
> Визначальним напрямом нашої діяльності є політика українського національного державотворення.
> Нашими першочерговими програмовими завданнями в політико-ідеологічній сфері є:
> 1. Формування демократичної, справді...
Підтримую
> 2. Негайно провести реформу судової та правоохоронної системи.
Підтримую, але конкретно - що пропонуєте?
> 3. Законодавчо закріпити статус борців за незалежність Української Держави.
Так
> 4. Законодавчо унеможливити існування в будь-якій формі людиноненависницьких ідеологій – фашистської та комуністичної. Здійснити люстрацію в сфері державної влади та публічного політичного життя.
Так
> В економічній сфері:
> 1. Від політики популізму та олігархізму перейти до політики національного прагматизму.
Конкретика де?
> 2. Створити преференції для розвитку дрібного і середнього підприємництва.
Так
> 3. Оздоровити фінансово-банківську систему. Відновити та оптимізувати механізми кредитування. Зробити кредити доступними та посильними.
Вам мало нинішньої кризи? Буде нормальний бізнес - будуть кредити за нормальними умовами, банки свого не впустять. Але це - років за 2-3 в найкращому випадку.
> 4. Зробити прозорими і доступними для широких підприємницьких кіл механізми набуття земельних ділянок як просторового підґрунтя їх діяльності. Законодавчо унеможливити спекулятивні явища на вторинному ринку землі через запровадження відповідних преференцій для державних і самоврядних органів влади та інвестиційних зобов’язань і системи жорсткого контролю за їх виконанням для суб’єктів господарювання.
А як же з преференціями для малого і середнього бізнесу? І взагалі, це робиться простіше і ефективніше - відкритий кадастр землі. Це гарантує від зловживань.
> 5. Запровадити систему стимулювання для інноваційних технологій, енергоощадності та матеріалоощадності, збільшення наукоємних та інтелектуаломістких виробництв, диверсифікації джерел енергозбереження.
Так
> В соціальній сфері:
> 1. Поступове наближення до європейських соціальних стандартів.
Конкретніше
> 2. Створення умов для рівного доступу до якісної освіти.
Конкретніше
> 3. Планомірне запровадження страхових засад в систему охорони здоров’я.
Так, тільки конкретизуйте цю "планомірність"
> 4. Пріоритетний розвиток будівництва соціального, доступного житла та житла для молодих сімей.
Гадаєте, в держави будуть на це гроші? Я б такі вимоги відклав до виходу з кризи та/або проведення судової реформи
> 5. Перегляд системи пенсійного забезпечення.
Конкретніше
> В сфері духовного розвитку:
> 1. Забезпечити системне подолання наслідків духовно-культурного колоніалізму та протидію духовному імперіалізму.
Так, якщо я вірно вас зрозумів.
> 2. Захистити інформаційний простір держави шляхом введення відповідних преференцій для українського книгодрукування, україномовних друкованих та електронних ЗМІ, телерадіомовлення, українського кіновиробництва, українського театру, музейної справи тощо.
Так!
> 3. Пріоритетний розвиток туристичної галузі із забезпеченням належної репрезентації досягнень української матеріальної та духовної культури, розкриття її правдивої історії.
Туристична галузь з "репрезентацією досягнень" - якось совково, нє? Краще б земельним кадастром по Криму - там такі ресурси для туризму...
> Глибоко переконані, що реалізувати наші програмові цілі можливо за умови згуртування всіх націоналістичних, патріотичних сил в єдину політичну силу на засадах ідеологічної єдності, близькості політичних поглядів, організаційної коректності та рівного партнерства.
Безумовно
> Слава Україні!
Героям Слава
60% згідний, 30% незрозуміло, про що йдеться, 10% - проти... ну, якщо ще й людину нормальну висунете - голосуватиму ))
2009.02.24 | Горицвіт
приємна несподіванка, що нема "графи національність"
яка згадується в анонсах перед з'їздом.2009.02.24 | Koala
Це завбачливо приховано
в 1. Забезпечити системне подолання наслідків духовно-культурного колоніалізму та протидію духовному імперіалізму.2009.02.24 | Сергій Кабуд
нема їм віри, це фсб а не націоналісти