МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дороговказ Української державності

02/24/2009 | Київська міська організація Спілки Української Молоді

П’ятдесят п’ять років тому, 28 лютого 1954 року в далекому Мюнхені побачило світ перше число бандерівського часопису «Шлях Перемоги». Власне починати наше редакційне літочислення з цієї дати є не зовсім правильним, адже з 1944 по 1948 рік в підпільних умовах видання з такою назвою редагував визначний теоретик національно-визвольного руху ОУН-УПА поет Михайло Дяченко (Марко Боєслав), тож сміливо можемо додати до історії нашої газети ще десятиліття, і то десятиліття кривавої боротьби за волю України.

Протягом десятиліть наше видання намагалося донести до читачів правду про революційний визвольний рух українців та інших поневолених народів, озброювало читачів напрямними і дороговказами на шляху до свободи, надихало і мобілізувало полум’яним словом і переконувало незаперечними фактами і аргументами.

«Шлях перемоги»… заступає ідеологію українського революційного націоналістичного визвольного руху і стоїть на українських самостійницьких позиціях.

Ми віримо і впевнені, що ця наша газета знайде належну моральну підтримку та велику прихильність серед всього українського громадянства…», писалося в слові від видавництва у першому числі газети.

Оглядаючись назад на пройдений шлях з відстані років, відчуваємо почуття гордості. Газета не схибила, не відступила від задекларованих принципів. Цим насамперед слід завдячувати видавцям, редакторам, співробітникам «Шляху Перемоги», а також нашим читачам, передплатникам, жертводавцям і дописувачам, котрі своєю всебічною підтримкою сприяли тому, щоб слово зі сторінок нашої газети розійшлося широко по світу, достукалось до душ і сердець українців і «огненно заговорило».

Провідники ОУН Степан Бандера, Степан Ленкавський, Ярослав Стецько, Василь Олеськів, Слава Стецько, Андрій Гайдамаха, редактори Ярослав Бенцаль, Данило Чайківський, Борис Вітошинський, Анатоль Бедрій, Григорій та Андрій Васьковичі, Ярослав Сватко, Марія Базелюк та ряд інших публіцистів визначали обличчя нашої газети, проводячи її бандерівську принципову лінію через силу-силенну несприятливих обставин та перешкод.

Сьогодні редакція приймає вітання з нагоди ювілею, який для нас є ще одним стимулом до творчої роботи в непростих умовах. Але усвідомлення того факту, що нашим попередникам було набагато складніше спонукає активізувати спільні зусилля для того, щоби мати більше впливу і поширення, вдосконалювати зміст видання, збільшувати кількість читачів. Закликаємо Вас, шановні друзі, з нагоди ювілею «Шляху Перемоги» активніше долучатися до кола дописувачів, висловлювати свої зауваження та побажання, а також розширювати коло передплатників, розповсюджувачів і жертводавців.

Спільно зі «Шляхом Перемоги» - до перемоги національної!

Віктор Рог

http://www.ukrnationalism.org.ua/publications/?n=1515Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua