МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Кучма: будемо пожинати плоди популістської політики Тимошенко(/)

02/25/2009 | omela
Виходять на сцену колишні Президенти. Ось за Першим озвався й Другий.
Пан Кучма надзвичайно критично оцінює бюджет прем'єрки Тимошенко:

Екс-президент Леонід Кучма вважає, що перегляд держбюджету України на 2009 рік неминучий, і чим швидше він буде переглянутий, тим краще.

Про це він сказав в інтерв'ю газеті "Комсомольська правда в Україні", опублікованому в середу.

"Я не бачив цей бюджет, але знаю, на основі яких показників він розроблявся. Зростання ВВП - 0,4%, інфляція - 9,5%, курс гривні до долара - 7,5, дефіцит бюджету - близько 3%. Але ж багато експертів, вітчизняних і закордонних, у тому числі МВФ, видають зовсім інші цифри. Падіння ВВП - 5-6% (до речі, розрахунки місячної давності, зараз уже називаються 8-10%); інфляція - 17-20%", - навів цифри Кучма.

"Зараз показники, закладені в бюджеті, уже полетіли догори дриґом. Виходячи з фактичного спаду промисловості - 34%, експерти прогнозують скорочення ВВП до 20%. Думаю, це навіть оптимістично. Тому що будівництво, наприклад, уже скоротилося майже на 60%. Інфляція за січень вийшла 2,9% - майже третина річного прогнозного показника", - додав він.

"Так що перегляд бюджету неминучий. І чим швидше - тим краще. І справа не тільки в рекомендаціях МВФ. Керівництву країни, регіонів, бізнесу потрібно бачити реальну картину, а значить – вживати адекватні заходи. Ілюзії в державному управлінні – це тільки шкода. Жити в тумані – усе одно що в дурмані", - зазначив екс-президент.

За словами Кучми, "популістська політика Кабміну – це страшна політика".

"Жили не по кишені, тепер будемо пожинати плоди. Наприклад, Росія не кинула свої резерви на зарплати, пенсії, а відкладала їх на чорний день. Уявіть, що було б із Росією, якби вона діяла за нашим сценарієм!", - зазначив він.


http://pravda.com.ua/news/2009/2/25/90276.htm

Нмд, на відміну від Першого Президента, Кучма про економіку має певне моральне право говорити. Це за нього (а також при прем'єрі Ющенку і голові ВР Плющу) Україна почала нарешті виходити з кризового піке 90-х. Скільки в тому є заслуги Другого Президента, питання дискусійне, але все ж таки факт є.

Відповіді

 • 2009.02.25 | samopal

  А скільки років Кучма був президентом до "кризового піке" 1998?

  Чи ви ведете відлік від якоїсь іншої дати - від "бєловєжского сговора", наприклад? ;)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.25 | Cвітлана

   Re: Кучма в історії України

   Колись в історії України Кучму будуть згадувати як Президента, який першим почав в Україні приватизацію. Нажаль , навряд чи розкажуть, як всю Україну приватизували його діти, або ті, хто давав великі хабарі за ту приватизацію особисто Кучмі.За які кошти він сьогодні так жирує і цинічно влаштовує свої дні народження схожі на шабаші? Саме через жадібність і непомірні апетитити його близьких і собутильників Україна у 1999 році стояла на порозі дефолту. Тоді ПРП і запропонувала Кучмі Головою уряду поставити Ющенка. Ющенко не тільки відвід загрозу дефолту, а й придав динаміки єкономіці України на багато років вперед. При Ющенкові вперше стали виплачувати пенсії живими грошима, багато було погашено заборгованості по зарплатні, було майже повність скасовано бартер, який був найбільшим джерелом розкрадання України, було значно скорочено зовнішній і внутрішні борги і т.ін.................................................................
   Ну, і результат: "Уволен с должности в апреле 2001 года. Официальная причина, согласно указу Президента Леонида Кучмы, - "в связи с отставкой Кабинета Министров". Неофициальная - усиливающееся влияние в политических и деловых кругах, рост популярности среди населения".
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.04 | Михайло Свистович

    Re: Кучма в історії України

    Cвітлана пише:
    > Колись в історії України Кучму будуть згадувати як Президента, який першим почав в Україні приватизацію

    Другим. Першим почав її Кравчук.
 • 2009.02.26 | bazillio

  Re: Кучма: будемо пожинати плоди популістської політики Тимошенко(/)

  Это не бюджет, а сказка для людей и ЕС ! А нас самом деле, ей нуна было показать что все хорошо, и дотянуть до выборов президента! Как говорится, нам бы день простоять и ночь продержаться! )))


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua