МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

FEMEN-патруль

02/25/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Прес-анонс
1 березня 2009 року, 17.00
Біля Бессарабського ринку
Акція жіночого руху «FEMEN» - «FEMEN-патруль»

FEMEN відкриває "сезон полювання" на секс-туристів


1 березня о 17.00 жіночий рух «FEMEN» розпочинає в рамках нацiональної програми боротьби з секс-туризмом «Україна – не бордель!» постійно діючу кампанiю «FEMEN-патруль». Мета кампанiї - проведення активної роз’яснювальної роботи серед іноземців для упередженя їх від участі в протиправних діях на території України, зокрема від стимулювання розвитку секс-туризму, адже за останні роки Україна здобула за кордоном славу країни не тільки надзвичайно вродливих, а й «легковажних» дівчат. В той же час переважна кількість іноземців не знають, що за українським законодавством проституція заборонена.

Традиційно ефектні активістки жіночого руху щотижня з 1 березня у центрі міста та у популяних серед туристів місцях спілкуватимуться з іноземцями, а також на практиці виявлятимуть секс-туристів та попереджатимуть їх про неприпустимість такої поведінки.

«Ми впевнені, що те, що в Україні найкрасивіші дівчата, не повинно працювати проти нашої країни, створювати їй негативний імідж у світі, навпаки це повинно працювати на її позитивне сприйняття закордоном», - розповіла лідер жіночого руху «FEMEN» Анна Гуцол.

Вона також зазначила, що необхідність проведення таких акцій пов'язана з тим, що багато експертів прогнозують бум секс-туризму в Україну вже цього року з початком туристичного сезону, чому сприятиме загострення економічної кризи, девальвація національної валюти та збільшення кількості безробітних, насамперед серед жiнок. За рахунок цих чинників «секс-відпочинок» в Україні може стати більш привабливим ніж традиційні для іноземців Таіланд чи Голандія. Сьогодні проблему секс-туризму в Україні вже визнають на державному рівні - про майбутній бум цього явища заявляє навіть Міністр внутрішніх справ, щоправда, не пропонуючи реальних кроків для запобігання цьому явищу, що не дивно після зізнань високопосадовців МВС про причетність своїх співробітників до секс-індустрії.

«Ми зневірилися у тому, що нинішня влада здатна і має бажання щось змінити – наші звернення до Кабміну, Президента, Верховної Ради, МВС відповіді не отримали. Звісно, прикро, що жодної підтримки ми наразі не отримуємо ані на державному рівні, ані на рівні українських можновладців, меценатів чи підприємців. Проте ми не маємо наміру зупинятися – ми продовжуємо працювати: наші ініціативи знаходять підтримку серед культурно-мистецьких кіл Європи, останнім часом нам вдалося досягнути домовленостей з посольством Німеччини щодо вироблення механізмів спільної роботи для боротьби з секс-туризмом. Ми сподіваємося, що до цієї ініціативи німецького посольства, дипломати якого вкотре демонструють приклад роботи своїм колегам, згодом долучаться і посольства інших країн», - розповіла лідер «FEMEN».

Дiвчата з FEMEN-патрулю роз’яснюватимуть іноземцям, що проституція в Україні заборонена, і застерігатимуть їх від участі у протиправних діях, а також розповсюджуватимуть листівки англійською мовою з відповідними застереженнями, які також міститимуть інформацію про маловідомі, проте варті уваги пам'ятки Києва та заклики відпочивати культурно.

Цього разу акцію жіночого руху підтримають й українські чоловіки – вони страхуватимуть дiвчат вiд випадкiв некоректної поведiнки з боку iноземцiв. До участі в програмі згодом планується також залучати відомих та авторитетних українських діячів культури та спорту.

Лідер жіночого руху «FEMEN» Анна Гуцол наголосила, що попереджувальна робота буде проводитися у максимально корректній та виключно доброзичливій формі: «Ми дуже поважаємо і цінуємо гостей з-за кордону і хочемо, щоб вони в свою чергу поважали українські закони та традиції. Ми просто збираємось донести до іноземних гостей, що незважаючи на сформоване за кордоном уявлення про Україну як країну «секс фаст-фудiв», проституція в Україні заборонена, і будемо застерегати їх від участі у таких протиправних діях. Адже розвиток секс-туризму спряє, серед іншого, і погіршенню ставлення до іноземців в Україні. Ми хочемо, щоб для цього не було підстав, а Україна і надалі славилася у всьому світі своєю гостинністю та толерантністю», - розповіла Анна Гуцол.

Сподiваємося на Вашу пiдтримку та запрошуємо до спiвпрацi!

Для довідки: Жіночий рух «FEMEN» - це організація дівчат міста Києва, яка орієнтована на студенток Вищих навчальних закладів столиці. Основний напрямок роботи руху – національна програма боротьби з секс-туризмом «Україна – не бордель».
Отримати додаткову інформацію про деталі акції можна:
- Анна Гуцол, головний організатор акції, лідер Жіночого руху «FEMEN», anna.hutsol@mail.ru),
- Тетяна Козак, прес-секретар Жiночого руху «FEMEN», femen-press@mail.ru)

ВідповідіCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua