МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хмельницька районна організація КУНу відповіла Колісниченку

02/25/2009 | UPA_Podilya
В 8-му номері газети „Голос України” за 20 січня розміщено статтю народного депутата В Колісниченка „Про заборону реабілітації та героїзації фашистських колабораціоністів”. В якій народний депутат „України” від партії регіонів В Колісниченко пафосно заявляє про необхідність притягнення до кримінальної відповідальності осіб, що намагаються героїзувати членів ОУН,УПА, Січових стрільців, Української Головної Визвольної Ради (УГВР). Для цього пан Колісниченко пропонує внести відповідні зміни у кримінальний кодекс України, передбачивши встановлення відповідальності за героїзацію та навіть за саму згадку вищеназваних організацій у вигляді позбавлення волі від п’яти років до довічного ув’язнення. Така відверта антиукраїнська постановка питання представником «п’ятої колони» вимагає однозначної реакції з боку українських сил.
Не будемо акцентувати увагу на тому, що в період світової економічної кризи найнагальніша на Вашу думку, питання, що має вирішувати Верховна Рада – це проблема визнання або засудження ОУН-УПА. Якщо вже для Вас це найбільша проблема – поговоримо про факти. А факти, вибачте, свідчать не на вашу користь. Сідаючи розробляти законопроект Вам, пане Колісниченко, варто було б почитати історичні документи, з’ясувати деталі хоча б тих, на які Ви посилаєтесь, а не афішувати своє, вибачте, невігластво. Ми готові допомогти Вам у вивченні історії, провести «лікбез», так би мовити. Порадимо для початку взяти підручник з курсу «Політології» і з’ясувати суть понять «фашизм», «націонал-соціалізм», студент-першокурсник чітко розуміє різницю між цими термінами і чітко знає, що «фашизм» стосується Італії, а не Німеччини.
Але ми про інше. В рамках Нюрнберзького процесу жодним словом чи документом діячі ОУН-УПА не засуджені, і вирок щодо їх діяльності – це вимисел чистої води. Тоді чому Ви, хай і народний депутат, але ж не суддя, навішуєте ярлики? Почитайте усі томи судових засідань у Нюрнберзі, вкажіть чітко, том, сторінку, де відображено Ваші фантазії.
Беручись за тлумачення, безсумнівно, суперечливої і гострої проблеми Ви щонайменше мали б почитати історичну літературу, праці людей, які на науковому рівні, а не керуючись власними симпатіями та комуністичними догмами, досліджували історію.
Спробуємо розібратись з деякими поняттями, якими товариш народний депутат так вільно жонглює.
Щодо співпраці націоналістичного руху з німцями, то її реальний початок слід віднести до 30 червня 1941 року, а саме – проголошення «Акту відновлення Української держави» у Львові, коли німецька адміністрація жорстко придушила всі спроби оголосити відновлення державності. В липні 1941 року гестапо заарештувало С. Бандеру, Я. Стецька, крайовий уряд і 300 членів ОУН. Остання розпочала підготовку до боротьби проти Німеччини, ОУН швидко перейшла в підпілля, тому що гебітскомісари і СД одержали інструкцію безоглядно знищувати членів ОУН, застосовуючи до них гостріші міри, ніж до комуністів, як це сповіщалося в архівних матеріалах "Звіту про діяльність ОУН на східноукраїнських землях". На першій конференції ОУН(б) у вересні 1941р було вирішено „Проводити пропагандистсько - розяснювальну роботу для активізації боротьби з німецькими окупантами й переходити до активного збройного спротиву”. У середині липня 1942 року Головна команда УПА видала наказ усім своїм "летючим бригадам" негайно розпочати заплановану другу фазу: збройні акції проти гітлерівців не тільки щодо адміністративних органів, а й також у всіх пунктах військово-стратегічного значення, а особливо - у системі транспорту та постачання фронту скрізь - від Чорного моря до Білорусії і Балтики. Відколи, пане Колісниченко боротьба з окупантами стала злочином проти народу? Хочеться навести ще кілька прикладів з діяльності націоналістичного руху в Україні. Відносно боротьби ОУН-УПА проти сталінського тоталітарного режиму то сьогодні вже ніхто не сміє заперечувати (навіть самі комуністи), що Йосиф Сталін був кривавим диктатором, який знищив десятки мільйонів ні в чому не винних людей. Тобто, сталінський режим – це незаперечне зло. Тоді чому ті хто чинив спротив цьому злу, а не йшов мовчки, як худоба на забій – оголошуються злочинцями.
Крім того цікавий нюанс збройна боротьба ОУН-УПА велась переважно в західній Україні. Тобто за логікою всі свої страшні злочини вони здійснювали саме там. Чому ж тоді саме в західних областях України цих „катів” власного народу, шанують як героїв? Невже нащадки закатованих та розстріляних бандерівцями мирних жителів славили б їх та ставили їм „на кожному кроці” пам’ятники? І як взагалі бандерівці могли вести свою боротьбу протягом, майже, двадцяти років без всебічної та щирої підтримки місцевого населення яке визнавало ОУН-УПА як власних захисників та борців за волю України?
Складається враження що шановний народний депутат, та його колеги ще й досі не позбавились комплексу меншовартості та ще й намагаються накинути його всім іншим громадянам України. Вони так і залишились „радянською людиною” позбавленою національних ознак і осліпленою комуністичною ідеологією, що не визнає існування іншої думки. Однак товариші ми живемо в Україні, ми українці, якби Вам того не хотілось, а Українці мають пам’ятати свою, а не радянську історію, шанувати своїх героїв, що боролися і клали життя за власну державу якої і досі немає, а не катів Українського народу що творили штучний Голодомор 1932-1933 років, що розстрілювали і нищили мільйони людей в ГУЛАГАХ та на Соловках, що руйнували церкви і плодили бездуховність, наслідки якої ми зараз пожинаєм.
Тому варто сказати пану Колісниченку і єже з ними – Ви, не громадяни України Ви відверто виступаєте за знищення української державності, української нації та культури, Ви не визнаєте мову, традиції Українського народу і звичайно що Ви ніколи не змиритесь з існуванням Української самостійної та соборної держави, тому ви будете знищувати все українське і розстрілювати тих хто згадає про ОУН, УПА, Січових стільців, запорозьких козаків чи взагалі тих, хто пам’ятатиме що він Українець. І нас це не дивує Ви достойний спадкоємець упорядників Емських указів та Валуєвських циркулярів, наказів №226, та законів про „п’ять колосків”, і це зрозуміло. Незрозуміло тільки одне що вже 17 років ми ні як не збудуємо українську державу, ми ніяк не витворим української патріотичної народної влади. Влади не олігархів а народу України.
Люди й самі знають хто в нас герої, а хто зрадники. Депутат Колісниченко, натомість сіє ворожнечу бо таким чином відволікає увагу народу від його злочинної діяльності як депутата Верховної Ради, «ненависної йому» України.


P.S. На завершення хочеться зауважити що в ряді великих успішних цивілізованих країн існує кримінальна відповідальність за неповагу до державних символів, мови та національної культури і тим більше існує відповідальність за антидержавну пропаганду. Стосовно чого ми пропонуємо внести відповідний законопроект і у Верховну раду України.

Прийнято на засіданні проводу
Хмельницької районної організації КУН
від 15 лютого 2009 року

Голова
Хмельницької районної організації
Конгресу Українських Націоналістів М.Гринкевич

Відповіді

 • 2009.02.25 | Koala

  Чи є КУНівці нащадками ОУНівців?

  >Хмельницька районна організація КУНу відповіла Колісниченку
  >бла-бла-бла
  Чи таке саму отповідь дала б ОУН?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.25 | UPA_Podilya

   Re: Чи є КУНівці нащадками ОУНівців?

   ОУН зробила б "Атентат"...і все тут...
   але часи як відомо міняються, і ми .............


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua