МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дубовим хрестом по польських шовіністах

02/26/2009 | pankevych
Всеукраїнське об’єднання “Свобода» встановило пам’ятний знак українцям, закатованим польськими шовіністами та радянськими партизанами у 1943-44 рр. минулого століття. Дубовий хрест, обвитий терновим вінком встановлено неподалік сіл Жарків та Гута Пеняцька. На таблиці зроблено напис: «Директору школи с. Ясенів Івану Вавріву, його дружині, пароху с.Ясенів о.Мартину Болюті та багатьом іншим мирним мешканцям навколишніх сіл, закатованим польськими шовіністами та радянськими партизанами у 1943-44 рр. Вічная пам’ять!».

Нагадаємо, що 28 лютого ВО “Свобода» освятить символічний хрест українцям. А згодом на його місці постане величний монумент.

За словами заступника голови ВО «Свобода» з питань національної пам’яті Олега Панькевича, акцією біля Жаркова «Свобода» хоче вшанувати українців. А їх немало загинуло від рук різних окупаційних режимів.

« Ми хочемо, щоби українська влада не клала квіти до пам’ятника так званим жертвам українських націоналістів, як це було у Павлокомі, а щоби віддала шану жертвам польського шовінізму. А ми також віддамо шану мирним польським мешканцям, які на території України загинули від рук німецьких окупантів», - зазначив Олег Панькевич.

Після освячення пам’ятника закатованим українцям “Свобода» приєднається до вшанування поляків зі с. Гута Пеняцька, які загинули у 1944 р. від рук німецьких окупантів.

Всеукраїнське об’єднання “Свобода» запрошує Президента України В.Ющенка, а також представників Львівської обласної та Бродівської районної влади взяти участь у вшануванні українців, закатованих польськими шовіністами та радянськими партизанами.
Відповідні запрошення та телеграми Президентові та посадовцям буде розіслано сьогодні.

Прес-служба ВО «Свобода»


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua