МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Європу повернувся кір: ВООЗ закликає не ігнорувати вакцинацію

02/27/2009 | Сергій Кабуд
Сьогодні, 16:31
Reuters
ВООЗ закликає не нехтувати щепленнями
Раніше переможені інфекції знову повертаються у Європу: за останні 12 місяців у країнах європейського регіону Всесвітньою організацією охорони здоров'я було зареєстровано понад 8 145 випадків захворювань на кір.

http://ua.korrespondent.net/tech/756802

прівєт гамнінскому передайте

Відповіді

 • 2009.03.04 | Михайло Свистович

  Кір - звичайна дитяча хвороба, якою, можливо, навіть необхідно

  перехворіти для зміцнення імнітету організму. Кір - не чума і не віспа, щоб панікувати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.03.04 | xantim

   А частоту ускладень "звичайної дитячої хвороби" знаєте?

   http://www.privivki.ru/ills/measle/sympt.htm

   В 30% случаев корь приводит к осложнениям. Наиболее часто осложнения встречаются у детей младше 5 лет и лиц старше 20 летнего возраста.

   Наиболее распространенные осложнения - пневмония, отит и другие бактериальные инфекции, а также слепота, поражения слуха, умственная отсталость. Больные корью особенно восприимчивы к стрептококковой инфекции.

   В одном случае на 1000-2000 заболеваний корью регистрируется энцефалит (обычно через 2-21 день после появления сыпи), часто начинаясь с подъема температуры, судорог и комы.

   У одного на сотню тысяч переболевших корью развивается тяжелое хроническое заболевание - подострый склерозирующий панэнцефалит (ПСПЭ). Оно развивается через месяцы и годы после заболевания корью, вызывая интеллектуальную деградацию, судорожные припадки, двигательные нарушения; заканчивается заболевание обычно летально.

   Заболевание опасно для беременных. Если беременная женщина заболела корью, то вероятность выкидыша и патологий плода составляет около 20%.

   В мире корь занимает первое место по смертности, особенно высока смертность в развивающихся странах. Смерть от кори в индустриально развитых странах - 1-2 на 1000 случаев заболевания, а развивающихся она может достигать 10%. Всего по данным ВОЗ в 1995 году было зарегистрировано 2 млн. смертей от кори.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.07 | Михайло Свистович

    Маячня це все

    xantim пише:
    > http://www.privivki.ru/ills/measle/sympt.htm
    >
    > В 30% случаев корь приводит к осложнениям. Наиболее часто осложнения встречаются у детей младше 5 лет и лиц старше 20 летнего возраста.
    >
    > Наиболее распространенные осложнения - пневмония, отит и другие бактериальные инфекции, а также слепота, поражения слуха, умственная отсталость. Больные корью особенно восприимчивы к стрептококковой инфекции.
    >
    > В одном случае на 1000-2000 заболеваний корью регистрируется энцефалит (обычно через 2-21 день после появления сыпи), часто начинаясь с подъема температуры, судорог и комы.
    >
    > У одного на сотню тысяч переболевших корью развивается тяжелое хроническое заболевание - подострый склерозирующий панэнцефалит (ПСПЭ). Оно развивается через месяцы и годы после заболевания корью, вызывая интеллектуальную деградацию, судорожные припадки, двигательные нарушения; заканчивается заболевание обычно летально.
    >
    > Заболевание опасно для беременных. Если беременная женщина заболела корью, то вероятность выкидыша и патологий плода составляет около 20%.
    >
    > В мире корь занимает первое место по смертности, особенно высока смертность в развивающихся странах. Смерть от кори в индустриально развитых странах - 1-2 на 1000 случаев заболевания, а развивающихся она может достигать 10%. Всего по данным ВОЗ в 1995 году было зарегистрировано 2 млн. смертей от кори.
  • 2009.03.04 | Koala

   Брехати не гарно. Кір - не краснуха

   У розвинених країнах рівень смертності від кору - 3 на тисячу, в нерозвинених - до 30%.
   http://en.wikipedia.org/wiki/Measles
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2009.03.06 | odesa

    Re: Брехати не гарно. Кір - не краснуха

    Не покладайтеся аж так сліпо на кожне слово у "Вікіпедії"! Насправді - смертність від кору, що виник у дитини, яка живе в нормальних умовах - не більша, ніж від грипу (до слова, смертність від щеплень ленінградською вакциною Смородінцева, що вживалася у нас за СРСР, була навіть дещо вища від смертності від самого кору, хоч обидві цифри були мізерні - долі промілле). Додаймо сюди і можливість втрутитися в перебіг хвороби дуже активно (і ефективно) за допомогою спеціального гамма-глобуліна (копійчаний препарат!), якщо вже так тяжко йде процес природного одужання. Смертність буває лише в поодиноких випадках блискавичного перебігу хвороби, коли просто невчасно надається допомога, та внаслідок ускладнень, коли допомога надається недостатня. Сенс вакцинування (за СРСР) полягав у зменшенні не смертності (незначної), а захворюваності дітей (і витрат на "лікарняні" для їхніх матусь). А от дорослі переносять хворобу значно важче. Щеплення гарантує від кору років на 7-10, далі певна ймовірність захворіти відновлюється і трохи зростає, але навіть якщо трапиться захворіти, перебіг недуги буде не надто важким. Ті, що перехворіли, мають майже надійний імунітет на ціле життя. По-справжньому кір (і краснуха ще більшою мірою) небезпечні лише для жінок на певних етапах вагітності. Щеплення ефективніші, коли їх роблять дітям масово, а ще краще - суцільно, бо дозволяють викорінити хворобу взагалі. (Таким робом людство вже позбавилося від дійсно дуже небезпечної натуральної віспи). На жаль, масове щеплення, практиковане в СРСР, було "розвінчане" і практично скасоване не без допомоги невігласів-журналістів, любителів "сенсацій" і "викриттів". Нині маємо наслідки цього індукованого свободою слова масового божевілля: знов трапляються майже забуті дифтерія і навіть поліомієліт, ну, й кору стало більше. Сама ідея щеплення проти відносно легких хвороб - краснухи і кору - була і є предметом дискусії серед фахівців (на відміну від "класичних" щеплень проти кашлюка, дифтерії, правця, поліомієліта та туберкульозу, необхідність яких беззаперечна). В будь-якому разі, приводу для особливих побоювань немає, кір - це не чума, не СНІД і не сибірська виразка...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.03.07 | Михайло Свистович

     Re: Брехати не гарно. Кір - не краснуха

     odesa пише:
     > Не покладайтеся аж так сліпо на кожне слово у "Вікіпедії"!

     Це взагалі смішно - посилатися на ресурс, де кожен невіглас може відредагувати інформацію чи поставити її.

     > Насправді - смертність від кору, що виник у дитини, яка живе в нормальних умовах - не більша, ніж від грипу

     саме так
   • 2009.03.07 | Михайло Свистович

    Я про краснуху взагалі нічого не писав

    Koala пише:
    > У розвинених країнах рівень смертності від кору - 3 на тисячу, в нерозвинених - до 30%.
    > http://en.wikipedia.org/wiki/Measles

    Лише дуже несерйозні люди посилаються на вікіпедію. Нема такої смертності. Проконсультуйтесь в лікарів, аби не писати дурниць. Чи у Вашому дитинстві була така смертність від кору? Адже тоді вакцінації не було, і нею хворіли досить масово.
 • 2009.03.05 | Lery

  Врятуємо Європу! (л)

  “Предупредить, защитить, привить!”
  Сергій Дібров // 19.02.2009

  http://infoporn.org.ua/2009/02/19/predupredyt'_zaschytyt'_pryvyt'
 • 2009.03.06 | Микола Гудкович

  Сергію, або розбирайтеся, або не базґрайте

  В Україні є затверджений план щеплень від краснухи, кіру та паротиту. Бажаючі можуть прищепитися, ніхто нічого не ігнорує.

  Втім, можливо в інших європейських країнах це питання занедбане — тоді пишіть на відповідні форуми.

  І хто такий Гамнінський, доречі?
 • 2009.03.06 | Чучхе

  Якщо Европа хоче труїтися вакцинами - їй і прапор в руки

  Як добре, що хвилі американських ПіАр компаній під нові вакцини так рідко досягають українських берегів


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua