МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хворим на діабет полегшать життя?

03/07/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням ухвалив низку рішень, які дозволять надавати більш якісну допомогу хворим на цукровий діабет та врегулювати питання забезпечення їх препаратами інсуліну.

Найближчим часом будуть затверджені протоколи надання медичної допомоги на цукровий діабет. Спільно з МВС та іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади буде розроблено та затверджено порядок видачі рецептурних бланків суворої звітності для відпуску препаратів інсуліну. Крім того, буде визначено на конкурсних засадах аптечні заклади, через які будуть видаватись препарати, а також спільно з Мінфіном буде затверджено порядок відшкодування аптечним закладам витрат, пов’язаних з відпуском препаратів інсуліну.

Не залишиться без уваги і питання контролю якості інсулінів. Так, спільно з Держлікінспекцією Міністерством охорони здоров’я буде затверджено порядок здійснення контролю за якістю препаратів інсуліну, дотримання вимог їх транспортування та зберігання.

Крім того, на засіданні Уряду вирішено внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік», передбачивши 160 млн. грн. для забезпечення лікування хворих на цукровий діабет. Будуть виділені кошти і для формування реєстру хворих на цукровий діабет. Це вкрай необхідно для того, щоб місцеві органи влади щокварталу до 10 числа наступного місяця подавали МОЗ та аптечним закладам дані щодо змін в реєстрі.

Коментуючи важливість прийнятого Кабінетом Міністрів розпорядження, Міністр охорони здоров’я України Василь Князевич заявив: «Рішення Уряду – визначний крок у врегулюванні проблеми забезпечення хворих на інсулін. Незважаючи на об’єктивні труднощі та часто-густо деструктивну критику, нам необхідно рухатись вперед, вишукуючи оптимальні шляхи вирішення проблем».

Джерело: Прес-служба МОЗ

Відповіді

  • 2009.03.08 | Юрій

    Re: Хворим на діабет полегшать життя?

    Мій син (нині йому майже 16) рік тому захворів на цукровий діабет. Проживаємо на Донеччині. Поки що не відчували перебоїв з інсуліном, а от тест-смужки до глюкометра (а це нині понад 300 гривень на місяць для якісного контролю за рівнем глюкози в крові) в основному купляємо за свій кошт. Найцікавіше, що навіть лікарі плутатють дві практично різні хвороби: діабет 1 і діабет 2 типу. Хворих на діабет 2 типу (відносна недостатність підшлункової) десь 95 відсотків з-поміж усіх хворих на діабет, дві третини хворих навіть не здогадуються, що вони хворі, хвороба ця практично не потребує зовнішнього інсуліну і цілком виліковується при серйозному підході. Саме про нього мовиться, коли кажуть про діабет. А от діабет 1 типу (десь 5% хворих на діабет) трапляється вперше у віці десь до 25 років (статистика свідчить, що це десь 6 дітей на 10 тисяч) і для життя потребують інсуліну, бо без нього на тлі інфекції смерть без нього можлива вже за три дні. Звісно, з часом і частина хворих на 2 тип діабету (десь до 30% відсотків зареєстрованих) переходить на ін'єкції інсуліну, бо ж він має прогнозованішу дію, аніж будь-які цукрознижувальні препарати, дає змогу легше регулювати рівні глюкози крові. Усе ж гадаю, пріоритет має бути надано не просто діабетикам, а діабетикам 1 типу, які без зовнішнього інсуліну просто жити не можуть. Але важливо і періодично збирати їх (чого не робиться), учити, як контролювати діабет, та забезпечувати тест-смужками та глюкометрами, а не тільки інсуліном. А от від ендокринологів, вважаю, треба суворіше вимагати, аби "не садили на голку" хворих на діабет 2 типу (а вони треба-не треба, а роблять так, бо так їм легше), а намагалися навчити їх лікуватися травами та оральними цукрознижувальними. Це, до речі, не погіршуючи здоров'я хворих, значно заощадить бюджетні кошти...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".